2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Ooo erkenciyiz
Daha onların konuşacağımız zamanlar gelecek ama ben hiç yaz annesi olmadım küçük Nisan'da doğdu gerçi ama o da premuture olduğu için kış bebesi gibi giydiriyordum yine ama kısa kollu altı paçası uzun daha iyi olur.

evet haklısın canım bende kendimi alıştırmaya çalışıyorum

Eki Görüntüle 2954171
Kızlar ben oğluma bu emzikten kullanmıştım 2.cide, ilki zaten almadı. Fiyatlara bakayim dedim ama şok oldum. 175 lira diyor
Şu an oğlumun favorisi bu Siz daha diğer şeylerin fiyatlarını göreceksiniz, bide ikişer ikişer alacağımı düşününce kalbime bir ağrı çöküyor

Benimde öyle canım hamilelikte akıntı mutlaka oluyormuş ama arada rahatsız ediyor beni idrara çıktığımda falan. Bakalım bende doktora söyleyeceğim.

Bende almıyorum ama sanki asla o fiyatlar olmayacak hissi çok kötü

Şu an çoğumuz aynı durumdayız. Geçen hafta ağrılarımız sıktı. Bu hafta nadasa çekilde ara ara oluyor.
He ben en son 5 gün önce gittim doktora tabi. Ama yeni gidenler de var.
Rahat ol bir terslik olsaydı vücut tepki verir. O öyle bir sistem. Allah'a emanet..

Şu an oğlumun favorisi bu Siz daha diğer şeylerin fiyatlarını göreceksiniz, bide ikişer ikişer alacağımı düşününce kalbime bir ağrı çöküyor

Geçen e-bebek in kapısından girdim uzun zaman sonra. Kıytırık 25 adet süt sağma poşeti bile 40₺ olmuş. Daha neleri var? Az mı para harcadım oralarda. 5 yıl önce 35₺ olan mama 150₺ Bİz doğurana kadar 200 olur.

Canımm içimi rahatlattın çok sağol Allaha emanetsiniz hepiniz

Yaa tamam canım doktorumun iletişim numarası yok bende randevumda haftaya ama ben şimdiden gitsem mi doktora :/
Bence git canım bir de muhakkak telefonunu al. Muhakkak lazım olacak sana.
çok normal canım ya. Ama rengi sarımsı yeşile dönünce muhakkak doktorunuza söyleyin. İlla yanma olmasına gerek yok bu arada. Hormonlardan senep çok açık oluyoruz böyle değişimlere.
Açılın öncekini de temmuz da doğurmuş bir anne olarak cevap vereyimm ben de çok zorlanmıştım bu konuda. Bebişler ilk doğduklarında vücut ısılarını koruyamazlar o yüzden çok sıcak bir yerde yaşamıyorsanız muhakkak uzun kollu ve uzun pantolon giydireceksiniz bir de eldiven ve şapka. Ama 1 ay sonra biz direkt kısa kollu zıbın ve çoraba geçmiştik. Doktorumuz da öyle söylemişti çünkü. Uyurken de üzerine müslin örterdim. H&M kalıpları genelde büyük 2-4 ay aldıysan rahat giydirirsin. Ama 0-1 aldıysan muhtemelen çok küçüktür.

Sorma ya şoktayım bende sanki yarın yok gibi ne var ne yok vermişim hersey baştan alınacak. Bir çorap yok.
Bende büyükte öyle yapmıştım sanki bir daha hiç çocuk yapmayacak gibi vermişim, küçükte herşeyi baştan aldık. Allah'tan bu sefer oğlum bebek olduğu için ana kucağı puset falan herşey var. Ama bendeki hata keşke bazı şeyleri unisex alsaymışım

Mama fiyatları aldı başını gitti zaten, inşallah hepimizin bebekleri çok iyi emerde çok ihtiyacımız olmaz mamaya. Neyseki tam olarak ne gerektiğini ne kadar gerektiğini biliyoruz, ilk gebeliğimde milyon tane şey almıştım, hiçbiri kullanılmadı

Bütün belirtileri de biliyorsun. Sana soracam bundan sonra benimki erkek mi diye

Benim de neredeyse hiç giydirmediğim kıyafetler vardı. Verdim bir de ihtiyaç sahiplerine başka çocuk yapmam diye.
Anı olarak sakladığım iki küçük boy vakumlu hunç dışında yok. Çoğu da yenidoğanken pek işe yaramaz
Ne ara fikrim değişti ikinci konusunda tam hatırlamıyorum da. İhtiyaca göre alırım artık.

İlkini 22 ay emzirdim ama çok olmazdı sütüm. Mamayla destekledim. Sütüm daha da azalmasın gündüz çeksin diye öğlen eve gelir emzirir işe geri dönerdim. Bakalım bunda ne olacak?

Ben de senin gibi, güçlü duran, duygularını belli etmeyen bir insanım. İlk çocukta, bulantı, düşük tehlikesi derken, panik atak, korkulu, hep ağlayan biri oldum çıktım. 2. De biraz daha rahattım. Bu 3. hamileliğim. Ama hamileliği sevmiyorum açıkçası, kendimi eksik, normal değil gibi hiisediyorum. Ama çok şükür verene tabiki.

Yarınlar yokmuş gibi vermiştik bizde aynı şekilde 2. Çocuk fikri vardı ama kız olacağına o kadar inanmıştım ki pembelerini alırım diye verdim
22 ay çok iyiymiş benimki 15. Ayda kendiliğinden bıraktı. Ben oğlum 10 aylık olana kadar ücretsiz izindeydim, Sonrasında süt sağma makinesi kullandım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…