2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Selam herkese 💫
Hamile olduğumu öğrendiğimden beri akıntım çok benim de rengini tam anlayamıyorum çamaşırların renginden, açık bazen hafif sarımtırak gibi ama su gibi ıslak oluyor. Hiç kaşıntım yok, idrar yaparken yanma yok. Doktora sormak aklıma gelmedi çünkü bana doğal gelmişti. Sizde de var mı böyle bir durum?

Doktor bana flora değişiminden de olabilir dedi. Ama içinde 2 tane fitil olan bir ilaç yazdı. Mantar içinmiş. Yanma ve koku yoktu. Şeffafa dönünce rengi kullanmadım. Yeni doktora soracağım.
Sen de doktoruna sormalısın..

Kizlar selam, ben de bircogunuz gibi 6. Haftamin icindeyim ve cok sukur bebegi, keseyi gordum kalp atisini da duydum. Ama doktor bir daha 1 ay sonraya cagirdi. Hadi ben dayanamicam diyip 15 gun sonra gitsem yine de bu 15 gunde meraktan catlarim. Sorum su eger bebege bu surede bisey olsa anlar miyiz yani ne bileyim illa kanama falan gibi belirti mi oluyor? Yoksa hersey doktora gidince surpriz mi?

Allah korusun bir terslik olsa erken dönemde aşırı ağrı ve kanama ile kendini gösterir.

Onun dışında ilk aylar hep ayda bir çağırır doktor. Tarama testinin haftasını hatırlatır. Yaptırır sonucu gösterirsin.

Son aylara gelindikçe iki haftada bir, sonra haftada bir çağırır..

Kizlar selam, ben de bircogunuz gibi 6. Haftamin icindeyim ve cok sukur bebegi, keseyi gordum kalp atisini da duydum. Ama doktor bir daha 1 ay sonraya cagirdi. Hadi ben dayanamicam diyip 15 gun sonra gitsem yine de bu 15 gunde meraktan catlarim. Sorum su eger bebege bu surede bisey olsa anlar miyiz yani ne bileyim illa kanama falan gibi belirti mi oluyor? Yoksa hersey doktora gidince surpriz mi?
İkisi de mümkün ilk haftalarda pek anlama ihtimali olmuyor ama bunu düşünerek üzme strese girme derim. Ben 7+0 kalp atışı duymaya gideceğim sonra 15 gün sonra gider birde 12 de giderim diye düşünüyorum.

Alakasız bir sorum daha var, özellikle daha önce doğum yapan arkadaşlara. Temmuz ayında doğan bebeklerimize ilk ay uzun patikli pantolon ve uzun kollu zıbın mi giydirecegiz ? Ben h&m den bir set aldim kısa kollu şortlu falan, 1-2 ay ve inanılmaz küçük. Doğar doğmaz giymezse giyemeyecek. İade mi etsem diye düşündüm. Tecrübeli yaz cocugu anneleri yardım edin 😅
İlk zamanlar giyer ama genel olarak kısa kol uzun paça giyer. Bide bence biraz bekle çok küçükse iade et şimdilik derim.

Alakasız bir sorum daha var, özellikle daha önce doğum yapan arkadaşlara. Temmuz ayında doğan bebeklerimize ilk ay uzun patikli pantolon ve uzun kollu zıbın mi giydirecegiz ? Ben h&m den bir set aldim kısa kollu şortlu falan, 1-2 ay ve inanılmaz küçük. Doğar doğmaz giymezse giyemeyecek. İade mi etsem diye düşündüm. Tecrübeli yaz cocugu anneleri yardım edin 😅

Baya erken almışsın. 😂

Oğlum Temmuz'da doğmuştu. Doktor hep sizden bir kat fazla der. O yüzden yazın çok ince uzun kollu tulum giydirdim. Kısa kollu veya tek kat badiyle bırakınca üşüdüğünü farketmiştim. Uyurken de üstüne müslin örtü örtüyordum.
Ayaklarında çorap durmuyor büyük geliyo çıkıyor. O yüzden ayaklı lazım..

Biz o dönem yanacağız da onlar yenidoğan bizim gibi olmayacaklar 😁

Baya erken almışsın. 😂

Oğlum Temmuz'da doğmuştu. Doktor hep sizden bir kat fazla der. O yüzden yazın çok ince uzun kollu tulum giydirdim. Kısa kollu veya tek kat badiyle bırakınca üşüdüğünü farketmiştim. Uyurken de üstüne müslin örtü örtüyordum.

Banada doktor bir kat fazla demişti hep. Demek doğru bilgi😄

Önceleri kahverengiye kaçıyordu. 5 gün boyunca regl oluyorum diye düşünmeme sebeptir kendileri 😁
Sonra sarıya döndü. Doktora ilaç yazdırdım. Ama kullanmadım. Birkaç gündür şeffaftı bugün yine sarı gelmiş. 😒

Screenshot_20211117-161241_Samsung Internet.jpg

Kızlar ben oğluma bu emzikten kullanmıştım 2.cide, ilki zaten almadı. Fiyatlara bakayim dedim ama şok oldum. 175 lira diyor🤪

Baya erken almışsın. 😂

Yaa evet heves işte 😅 aldım bir tane ama gelince inanılmaz küçük geldi gözüme , bir de yenidoğan doneminde ısı kaybı çok olur o yüzden uygun olmayabilir diye sonradan geldi aklıma. İade edeyim o zaman, teşekkürler 🙏

Eki Görüntüle 2954171
Kızlar ben oğluma bu emzikten kullanmıştım 2.cide, ilki zaten almadı. Fiyatlara bakayim dedim ama şok oldum. 175 lira diyor🤪
Ben ogluma bundan ve aventin uyku arkdaslı olanından almstm kullanmadı :) kaynatıp onlrı kullanıcam alıcagıda meçhull zaten :KK70: zamanında pahalı diyodum ama iyi yatırım yapmısım 🤪🤪🤪

Banada doktor bir kat fazla demişti hep. Demek doğru bilgi😄

Geçen ay kardeşim doğum yaptı ona da aynısını dedi. Hafızamı tazeledim 😂

Eki Görüntüle 2954171

Yandık desene..
5 yıl önce ne kolay alırmışım her şeyi 😒

Ben de dün amazon da avent biberonu yarı fiyatına gördüm. Alsam mı almasam mı daha erken diye frenledim kendimi. Bir daha o fiyata göremem de.. 😁
Erkenden bir seyler almak doğru gelmiyor bana o yüzden.. 🙄

Kızlar selam 6. Haftama giriyorum yarın itibariyle şu anlık keseyi gördük doktor bir problem yok dedi şükür 4 5 gün önce benim baya kasık ağrılarım vardı ancak bi kaç gündür kesildi aynı durumla karşılaşan var mı tedirgin oldum biraz.

Yaa evet heves işte 😅 aldım bir tane ama gelince inanılmaz küçük geldi gözüme , bir de yenidoğan doneminde ısı kaybı çok olur o yüzden uygun olmayabilir diye sonradan geldi aklıma. İade edeyim o zaman, teşekkürler 🙏

Foto at istersen bakalım.
Şimdi senin gözüne de çok ufak gelir alışık olmayınca 😁

Yenidoğan yeğenim bana bile tuhaf geldi giydirirken. Benim sıpam büyümüş 😂

X