2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Şimdi nasıl anlatsam bilemedim o kadar çok terim adı verildi ki. Bir iyi haber bir kötü haberle başlayalım diğer ikizin kalp atışları duyuldu hemde gümbür gümbür, ama hala iki kalp atışı geliyor çünkü asıl ses alınamayan tek olan bebekmiş. Acilde aceleyle bakılmıştı.
Şimdi ben gittiğimde doktor ilk naptın kız üç bebekle gelmişsin yuh artık diye dalga geçti biraz. Sonrasında birkaç doktor arkadaşını falan çağırdı değişik bir andı:KK70:
Meğerse bizim bildiğimiz gibi tek yumurta ikizleri aynı kesede olmuyormuş. Aksine aynı kesede olursa tehlikeli oluyormuş. Bide üçe ayrılıyorlarmış, farklı keselerde farklı plesentaları olan tek yumurta ikizleri, aynı kesenin içinde gibi görünüp ince bir zarla iki keseye ayrılan tek plesentalı tek yumurta ikizleri ve aynı kesenin içinde aynı plesentaya sahip tek yumurta ikizleri. En risklisi üçüncü olanmış. Benimkilerin dikkatli inceleme sonucu monokaryonik diamniyotik oldukları ortaya çıktı, ince bir zarla birbirinden ayrılan tek yumurta ikizleri yani. Doktor bunun yüksek riskli olmadığını söyledi ama dikkatli takip çok önemli dedi. Rahim ağzındalarmış dedim yoo dedi. Evet normale göre biraz aşağı yerleşmiş yaramazlar ama bunun sebebi diğer tek olan bebek onların yerini kaplıyor dedi. Eee şimdi nolcak diğer bebekten ses gelmiyor ikizleri de redüksiyon yapacaksak bana sağlam bebe kalmıyor dedim. Dediklerimi nerenle dinledin dedi (5 yıldır arkadaşız) ikizlerin durumu iyi dedi monokoryonik diamniyotik oldukları için biraz daha iyi takip yapmamız gerekiyor, hamileliği dinlenerek geçirmelisin dedi. Bide sadece çok az aşağıdalar o da diğer bebek yok olunca yer açılacak dedi. Diğer bebeğe mi redüksiyon yapacağız dedim. Diğer bebekten kalp atışı gelmediği için büyük ihtimalle kalbi durmuş dedi. Kanaman da bebeğin kalbi durduğu için oluyor dedi. Ve ben öncekinden tecrübeliyim eğer biden fazla bebek varsa birinin kalbi durduğu zaman ölen bebek kendi kendine küçülmeye başlıyor ve zamanla yok oluyor (diğer gebeliğimde de öyle oldu) kürtaj falan olmuyor sağlıklı olanlar yaşamaya devam ediyor diğeri de kendi kendine yok oluyor. O da böyle dedi, tabi cuma tekrar gel kalbi atıyor mu diye bakalım ama büyük ihtimalle o ölmüş dedi küçülmeye başlayınca yer açılacak ikizlerin kontrolünü yapacağız dedi. Mühim olan şu an onları sağlıklı tutmak dedi. Ne diyeceğimi bilmiyorum uzun oldu biliyorum affola.
canım bir çırpıda okudum heyecanla hayırlısı böyle demek ikizlerin kalacak olmasına sevindim 🙌 keşke benimkide ikiz olsa bir arada büyür giderler oğlum tek büyüdü çok zordu

Canım doktor mail attı muayene sonrası. Videosunu falan da attı. Ondan dolayı böyle net.

Ben kız istiyorum eşimse erkek. Bu keseye göre erkek diyorlar ama haktan hayırlsı olsun :KK15:
Ben her şeyi araştırdım ne nabiz atışı ne kesesi ne de bulantı bunlar asla ve asla cinsiyeti belirtmiyor. Eski konuları okudum .Bebeğin nabzı 168 atıyormuş erkek demişler,kesesi fasulye gibiymiş kız demişler. Midesi bulanmamıs kız olmuş.

Şimdi nasıl anlatsam bilemedim o kadar çok terim adı verildi ki. Bir iyi haber bir kötü haberle başlayalım diğer ikizin kalp atışları duyuldu hemde gümbür gümbür, ama hala iki kalp atışı geliyor çünkü asıl ses alınamayan tek olan bebekmiş. Acilde aceleyle bakılmıştı.
Şimdi ben gittiğimde doktor ilk naptın kız üç bebekle gelmişsin yuh artık diye dalga geçti biraz. Sonrasında birkaç doktor arkadaşını falan çağırdı değişik bir andı:KK70:
Meğerse bizim bildiğimiz gibi tek yumurta ikizleri aynı kesede olmuyormuş. Aksine aynı kesede olursa tehlikeli oluyormuş. Bide üçe ayrılıyorlarmış, farklı keselerde farklı plesentaları olan tek yumurta ikizleri, aynı kesenin içinde gibi görünüp ince bir zarla iki keseye ayrılan tek plesentalı tek yumurta ikizleri ve aynı kesenin içinde aynı plesentaya sahip tek yumurta ikizleri. En risklisi üçüncü olanmış. Benimkilerin dikkatli inceleme sonucu monokaryonik diamniyotik oldukları ortaya çıktı, ince bir zarla birbirinden ayrılan tek yumurta ikizleri yani. Doktor bunun yüksek riskli olmadığını söyledi ama dikkatli takip çok önemli dedi. Rahim ağzındalarmış dedim yoo dedi. Evet normale göre biraz aşağı yerleşmiş yaramazlar ama bunun sebebi diğer tek olan bebek onların yerini kaplıyor dedi. Eee şimdi nolcak diğer bebekten ses gelmiyor ikizleri de redüksiyon yapacaksak bana sağlam bebe kalmıyor dedim. Dediklerimi nerenle dinledin dedi (5 yıldır arkadaşız) ikizlerin durumu iyi dedi monokoryonik diamniyotik oldukları için biraz daha iyi takip yapmamız gerekiyor, hamileliği dinlenerek geçirmelisin dedi. Bide sadece çok az aşağıdalar o da diğer bebek yok olunca yer açılacak dedi. Diğer bebeğe mi redüksiyon yapacağız dedim. Diğer bebekten kalp atışı gelmediği için büyük ihtimalle kalbi durmuş dedi. Kanaman da bebeğin kalbi durduğu için oluyor dedi. Ve ben öncekinden tecrübeliyim eğer biden fazla bebek varsa birinin kalbi durduğu zaman ölen bebek kendi kendine küçülmeye başlıyor ve zamanla yok oluyor (diğer gebeliğimde de öyle oldu) kürtaj falan olmuyor sağlıklı olanlar yaşamaya devam ediyor diğeri de kendi kendine yok oluyor. O da böyle dedi, tabi cuma tekrar gel kalbi atıyor mu diye bakalım ama büyük ihtimalle o ölmüş dedi küçülmeye başlayınca yer açılacak ikizlerin kontrolünü yapacağız dedi. Mühim olan şu an onları sağlıklı tutmak dedi. Ne diyeceğimi bilmiyorum uzun oldu biliyorum affola.

Vay be. Ya bu acildeki doktorlar da bir şeye de iyi baksın da net söylesin.
Biz tek olan iyiymiş derken meğer ikizler azimliymiş. Maşallah diyelim. Hadi bakalım hayırlısı 😁

Bilgiler için ayrıca teşekkürler. Siyam ikizi denen şey de aynı kesede aynı plasentada olunca oluyor. Allah muhafaza 🙄

Yaa Aslıcım bak sen ikizlerden korkarken tek bebek ölmüş :KK43: Rabbim kalan ikizlerini sana bağışlasın inşallah sağlıklı sıhhatli büyütürsün hiç stres yapma mis gibi 3 ay dinlen herşey çok güzel olacak hepimiz yanındayız canım :KK200::KK200::KK200:

6+4 bugün hiçbir belirti yok 🤷🤷
Canim olmamasi daha iyi benim dusuk riskim var ustune midem cok kotu bulaniyor dun yemek yaparken maske takmama ragmen burnumda hala yemegin kokusu var.benim annem 8 tane digum yapti birinde bile bulanti falan hissetmemis.birtek ilk 3 ay caydan tiksinirmis.son aylarda da sigara kokusunu aserirmis.

Merve2401 Merve2401 çok sevindim canım ya 🙏🏻😘
Teşekkür ederim canım Rabbim herkese nasip etsin bu duyguları inşallah.
Merve2401 Merve2401 ay canım benim çoook sevindim hayırlı uğurlu olsun sağlıkla gelsin inşallah 🥰🥰🥰
Amin amin inşallah canım teşekkür ederim 😊😊
Canım gözünaydn çok sevndmm vallahi stres yapma desekte en stresli zamanlar sanırım Allahm kötü kalpli doktorlarla karşılaştırmasın hiç birimizi 🙏 tekrar gözünaydn 😍
Amin canım benim teşekkür ederim 😍😍

Yeni çıktım hastaneden kızlar. Doktorum ultrasondan baktı ve kalp atışı yok dedi. Renkli ultrasona gönderdi ve orda kalp atışı görüldü çok şükür 🙏🙏 doktorum çok küçük ondan görülmemiştir dedi 😊 2 hafta sonra kontrole çağırdı
Canımmm şükürler olsun o kadar sevindim ki❤️❤️🧿benimde bugğn kontrolüm vardı bizde kalp atışını duyduk 😍

Gerçekten çok çok ilginç bir olay ☺️ Ama bana bür tane kalacak derken yine ükizler kalıyor baksana ☺️ Allah senin ve bebeklerin için en hayırlısını nasip etsin🙏🏼
Anlayana kadar kendimi yırttım 🤣 evet ikizler kalıyor inşallah sağlıkla gelebilirlerse. Amin inşallah kuzum teşekkür ederim 🥰

Allahim takip de zorlanıyorum 🤭 ne desem bilemedim önemli olan senin mutlu olman söyle bi ihtimal var belki o daha geç oluştu kalp atışı gözükmüyor da olabilir
Üzücü ama komik bir olay tam ağlayacağım gülme geliyor 🤣
Canım 6+2 de kalp atışını duymuştum o bebeğin, herhalde ikizler onu zorladı zaten genetik yatkınlık da var o yüzden durmuş kalbi. Amin inşallah sağolasın 🥰

canım bir çırpıda okudum heyecanla hayırlısı böyle demek ikizlerin kalacak olmasına sevindim 🙌 keşke benimkide ikiz olsa bir arada büyür giderler oğlum tek büyüdü çok zordu
Bende öyle olması daha iyi oldu, monokaryonik diamniyotik olduğu için riskli hala baya, ama inşallah bakalım 🙏
Benim büyük oğlumda aynı şekilde, tek olunca sıkılıyorlar, anne babaya sarıyorlar🤣

Vay be. Ya bu acildeki doktorlar da bir şeye de iyi baksın da net söylesin.
Biz tek olan iyiymiş derken meğer ikizler azimliymiş. Maşallah diyelim. Hadi bakalım hayırlısı 😁

Bilgiler için ayrıca teşekkürler. Siyam ikizi denen şey de aynı kesede aynı plasentada olunca oluyor. Allah muhafaza 🙄
Ay dimi acildeki doktorlar doğru bilgi verse dişimi kırıcam🙄
Diğerine noldu bilmiyorum onu bozan bir durum yoktu aslında.
Bende anlayana kadar bir hal oldum, yazıya dökünce daha iyi anladım ben teşekkür ederim 😂
İşte o siyam ikizleri üçüncü bahsettiğim durumda oluyormuş benimkiler ikinci seviyede keseler ince zarla ayrılıyorlar birbirinden.

Rabbim neylerse güzel eyler.😍 hakkında hayırlısı olsun Aslıcığım güzel düşün güzel olsun :KK37:

Yaa Aslıcım bak sen ikizlerden korkarken tek bebek ölmüş :KK43: Rabbim kalan ikizlerini sana bağışlasın inşallah sağlıklı sıhhatli büyütürsün hiç stres yapma mis gibi 3 ay dinlen herşey çok güzel olacak hepimiz yanındayız canım :KK200::KK200::KK200:
Ay siz olmasanız napardım bilmiyorum 😍 çok teşekkür ederim kuzum Allah razı olsun ❤️🥰🥰

MahidevranSultan MahidevranSultan kuzum cidden çok terimli bir sınavın var. Burda bizler gördüğümüz ve gayet sağlıklı olduğu söylenen keselere/bebeklere evham yapmaya devam ediyoruz sense her randevuda yeni bir stres faktörü edinip geliyorsun. Çok bilinmeyenli denklem gibi hamileliğin var, allah yardımcın olsun. Bence bebisler bu işi kendi aralarında halledecekler😊 müzakereler devam ediyor gibi😊

MahidevranSultan MahidevranSultan kuzum cidden çok terimli bir sınavın var. Burda bizler gördüğümüz ve gayet sağlıklı olduğu söylenen keselere/bebeklere evham yapmaya devam ediyoruz sense her randevuda yeni bir stres faktörü edinip geliyorsun. Çok bilinmeyenli denklem gibi hamileliğin var, allah yardımcın olsun. Bence bebisler bu işi kendi aralarında halledecekler😊 müzakereler devam ediyor gibi😊
Ayy müzakere kısmına kahkaha attım 🤣
İçeride ne olaylar dönüyor bilmiyorum ama ben yatmaya devam bundan sonrası Allaha emanet artık 😂🥰 bebikolar sayesinde kadın doğum uzmanı olma yolunda ilerliyorum🤫

X