2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Şimdi nasıl anlatsam bilemedim o kadar çok terim adı verildi ki. Bir iyi haber bir kötü haberle başlayalım diğer ikizin kalp atışları duyuldu hemde gümbür gümbür, ama hala iki kalp atışı geliyor çünkü asıl ses alınamayan tek olan bebekmiş. Acilde aceleyle bakılmıştı.
Şimdi ben gittiğimde doktor ilk naptın kız üç bebekle gelmişsin yuh artık diye dalga geçti biraz. Sonrasında birkaç doktor arkadaşını falan çağırdı değişik bir andı:KK70:
Meğerse bizim bildiğimiz gibi tek yumurta ikizleri aynı kesede olmuyormuş. Aksine aynı kesede olursa tehlikeli oluyormuş. Bide üçe ayrılıyorlarmış, farklı keselerde farklı plesentaları olan tek yumurta ikizleri, aynı kesenin içinde gibi görünüp ince bir zarla iki keseye ayrılan tek plesentalı tek yumurta ikizleri ve aynı kesenin içinde aynı plesentaya sahip tek yumurta ikizleri. En risklisi üçüncü olanmış. Benimkilerin dikkatli inceleme sonucu monokaryonik diamniyotik oldukları ortaya çıktı, ince bir zarla birbirinden ayrılan tek yumurta ikizleri yani. Doktor bunun yüksek riskli olmadığını söyledi ama dikkatli takip çok önemli dedi. Rahim ağzındalarmış dedim yoo dedi. Evet normale göre biraz aşağı yerleşmiş yaramazlar ama bunun sebebi diğer tek olan bebek onların yerini kaplıyor dedi. Eee şimdi nolcak diğer bebekten ses gelmiyor ikizleri de redüksiyon yapacaksak bana sağlam bebe kalmıyor dedim. Dediklerimi nerenle dinledin dedi (5 yıldır arkadaşız) ikizlerin durumu iyi dedi monokoryonik diamniyotik oldukları için biraz daha iyi takip yapmamız gerekiyor, hamileliği dinlenerek geçirmelisin dedi. Bide sadece çok az aşağıdalar o da diğer bebek yok olunca yer açılacak dedi. Diğer bebeğe mi redüksiyon yapacağız dedim. Diğer bebekten kalp atışı gelmediği için büyük ihtimalle kalbi durmuş dedi. Kanaman da bebeğin kalbi durduğu için oluyor dedi. Ve ben öncekinden tecrübeliyim eğer biden fazla bebek varsa birinin kalbi durduğu zaman ölen bebek kendi kendine küçülmeye başlıyor ve zamanla yok oluyor (diğer gebeliğimde de öyle oldu) kürtaj falan olmuyor sağlıklı olanlar yaşamaya devam ediyor diğeri de kendi kendine yok oluyor. O da böyle dedi, tabi cuma tekrar gel kalbi atıyor mu diye bakalım ama büyük ihtimalle o ölmüş dedi küçülmeye başlayınca yer açılacak ikizlerin kontrolünü yapacağız dedi. Mühim olan şu an onları sağlıklı tutmak dedi. Ne diyeceğimi bilmiyorum uzun oldu biliyorum affola.
Sonuç olarak ikizler kesin. Diğeri bir ihtimal yaşıyor, şimdilik sıkıntılı bir durum yok🙏🏻🙏🏻🙏🏻. Çok şükür🥰. Her defasında yeni bir haber, birdahakine aa 4 taneymiş demesinler🥰🥰🥰

20211116_163449.jpg
kızlar ultrason fotoğrafı biraz tuhaf değil mi bakıyorum bakıyorum bişey anlamıyorum sağdaki siyah nokta yolk kesesi galiba anlayan var mı🤣🤣

Galiba kendime iyiyim diyerek nazar değdirdim. karnımın sol biraz üst kısmı sancı gibi ağrıyor. Ve acayip halsizim 😔 başım ağrıyor midem de kaynıyor 🤔 offf bu ne ki böyle.
Canım ben bunun için pazar günü acile gittim dr dediki 8 haftaya kadar bu agrılar normal 8 haftada bitecek ama 12 haftada tekrar başlayacak dedi ben kasık ve bel agrısı ile gitmiştim

Galiba kendime iyiyim diyerek nazar değdirdim. karnımın sol biraz üst kısmı sancı gibi ağrıyor. Ve acayip halsizim 😔 başım ağrıyor midem de kaynıyor 🤔 offf bu ne ki böyle.
Canım hemen telaşlanma uzan dinlen sadece yorulmuşsundur belki... Eğer kanama tarzı birşey görürsen allah korusun o zaman endişelenirsin ufak tefek ağrılar normalmiş

Eki Görüntüle 2953509 kızlar ultrason fotoğrafı biraz tuhaf değil mi bakıyorum bakıyorum bişey anlamıyorum sağdaki siyah nokta yolk kesesi galiba anlayan var mı🤣🤣
Kız aynı benim keseye benziyo :KK70: :KK70: bende anlayamamıstım dr ince kıl gbi beyaz bi çizgi ölçtü bu bebek dedi hala usg ye bakıyorm bakıyorum diyorumki bunun bebek oldugunu nerden cıkardı 😅😅😅

Kız aynı benim keseye benziyo :KK70: :KK70: bende anlayamamıstım dr ince kıl gbi beyaz bi çizgi ölçtü bu bebek dedi hala usg ye bakıyorm bakıyorum diyorumki bunun bebek oldugunu nerden cıkardı 😅😅😅
Yaaa ay neyse yalnız değilmişim canım su serptin içime valla :KK70: :KK70: İnternetten kese örneklerine bakıyorum çok net gözüküyor benim ki tövbe estağfurullah birşey çıkmış :KK70: :KK70:

Eki Görüntüle 2953509 kızlar ultrason fotoğrafı biraz tuhaf değil mi bakıyorum bakıyorum bişey anlamıyorum sağdaki siyah nokta yolk kesesi galiba anlayan var mı🤣🤣
Bana sanki sol üst tarafta yolk kesesi varmış gibi geldi GS diye işaretlemiş ya hani sol tarafın üstünde yuvarlak yüzü gibi 🤔

Yaaa ay neyse yalnız değilmişim canım su serptin içime valla :KK70: :KK70: İnternetten kese örneklerine bakıyorum çok net gözüküyor benim ki tövbe estağfurullah birşey çıkmış :KK70: :KK70:
bak buda benımki ordaki çizik bebeymiş başı poposu varmısda bide baş popo ölçtü doktor bendemi problem hic bisi anlayamadım :KK70:

Eklentiler

• IMG_20211115_002836.jpg
    IMG_20211115_002836.jpg
    71,4 KB · Görüntüleme: 76
Canım hemen telaşlanma uzan dinlen sadece yorulmuşsundur belki... Eğer kanama tarzı birşey görürsen allah korusun o zaman endişelenirsin ufak tefek ağrılar normalmiş
Durmuyorum ki yerimde. Esim çalışıyor sadece ev kira olunca bende destek olmak için evden ahşap boyama işine devam ediyorum. Sanırım biraz yoruldum. İnsallah geçer

X