2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Günaydın herkese
Öyle bir içimden geldi
Yazdıklarınızı okudumda kimi hazırlıkları tamamlıyor kimi testlerle ilgili birşeyler yazıyor . Kızlar valla ben son iki haftadır lohusalıkta kaynana yazıları okuyorum ilk happy Mom da denk geldim başlık açılmıştı ay yazılanları okuyunca sardım bu ve benzer başlıklardakileri okumaya . Kaynanamla iyi anlaşırız ama şu yazdıklarının bi tanesini yaşasam boğacak gibiyim şimdiden lohusa kafasınımı yaşıyorum nedir engelde olamıyorum kendime durduk yere cinlerimi tepeme çıkarıyorum

Benim de kan tahlillerimin sonucu çıkmış şimdi gördüm

Her şey normal ama trigliserid yüksek görünüyor. Yarın doktora soracağım acaba nedir bu
Bu değer kalp damar için bakılır çok nadir bakılan bir değerdir sende neden bakti doktorun bilmiyorum bi bacak ağrın falan var miydi pıhtılaşma varis vb ihtimale göre bakmış olabilir damarda kalinlasma sertleşme demek seker hastalarında bakılır ama öyle uçuk çıkmamış korkma insallah dr un daha doğru bilgi verir

Ya ben ölçüm de istifra ettim içeceği içemedim, evim yakın hemen eve geldim tekrar içtim ona göre baktılar orda Bi bozukluk oldu 1 saatte yukarı yönlü ivme olmuş oluyor diye takip istedi doktor varda yok da diyemeyiz dedi

Ama şeker denen şey tam olarak öyle bişi.
Çok şekerli beslenmeyle ilgili de değil beni karbonhidrat tetikliyor mesela ben bunu hissediyorum.
Ekmek ve türevi ağırlıklı beslenirsem sabah o günüm full inişli çıkışlı geçiyor yulaf yersem tık yok

Ayy 3 gündür benimde gozumun onu karariyor tansiyonum duser gibi oluyor şekerli şeyler yiyip oturuyorum sonra şekerimi ölçüyorum 85 88 falan çıkıyor şimdi benim şekerimi var yokmu neyim nolcam böyle
Yok canım işte şekerli bişiler yedin ölçtün ya, pankreasın çalıştı şekerini olması gereken seviyeye getirdi. Eğer o ölçtüğünde ölçün 150 ve üzeri olsaydı mesela tehlike çanları çalacaktı.
180 ve üzerinde ilaçla desteklemen gerekir gibi.
Basit yolla böyle anlatabilirim.
Düşük şeker dediğim benim şekerim 50 - 60 oluyordu o aşamada 80 90 normal yani

Son düzenleme:
Maşallah yaa iyi hakediyorsun ben de şu ilac mevzularından darlanıyorum hangi ara yemek yiyecez biz

Her şey normal ama trigliserid yüksek görünüyor. Yarın doktora soracağım acaba nedir bu
Kandaki sıvı yağ oranı. Katı yağ kolestrol oluyor sıvı ya trigliserid oluyor. Yillardir babamin hep yüksek cıkar. Ordan biliyorum. Babam bunun için bişey yapmiyor ama doktor da bişey demedi. Hamilelite durum farklidır belki doktorun sorun olacaksa muhakkak söyler.

Simdi anladim canim , yuksek degil allahtan bu sekilde seyrediyor ve ben sekerli yedikten sonra olcuyorum belkide o an ölçsem 60 falan cikar bugunde oyle ölcucem bakalim

Ben de birinden ödünç aldım makina , sürekli dışarıdan meyvebar bulup almak zor oluyordu.
Ben gecenki kontrole gittiğimde sordum doktor suan bu su bebek için yeterli ne az ne normal ama yeterli dedi diye içmeyi azalttım gün aşırı sadece bir çay bardağı içiyorum içeriğindeki yüksek A Vitamin bebekte gerilik yapar yazıyordu çok içmeyeyim dedim inşallah tekrar azalmaz

Kolesterol diye biliyorum. Aslında eskiden bunun üst sınırı 200 du. Son zamanlarda 150 ye çekmişler. Biraz yağı azaltıp harekete öncelik verirseniz düşecektir

Günaydın kizlarrr 24. Haftayı doldurdum ve bir süre daha çalışmaya karar verdim. Niyeyse çocuklara kiyamadim. Kimselere emanet edemedim hormonlar kaynaklı yarın ben de şeker yüklemesi için gideceğim ins. Kan, idrar, rutin taramalar yapılır. İns da bir şey çıkmaz bu arada deli gibi bez stoğu yapıyorum. Tahminen bir yıllık kadar aldım ve gece haberlerde bezdeki KDV oranının düşeceğini okudum. Hayattaki şansım

Anladim canım, sen istifra edince iş karışmış demekki.emin olamamışlar değerden demekki.takip ediyormussun zaten sorun olmaz hayırlısıyla

Ay bende bundan korkuyorum ya açlığa hiç gelemem midem bulanır hemen uzun süre aç kalmak bulantı yapacak diye korkuyorum

Kızlar ben yüklemeye geldim ilk kani verdim, gazozumu icdim 2 yi bekliyorum çok şükür bir sıkıntım yok şu anlık öyle çok şekerli biseyde değilmiş yani rahat icdim.bebiside gördüm 806 Gr olmuş minnosum günüyle uyumlu suyuda iyi bir sorun yokmuş , Plasenta 15 mm di yakınlığı rahim ağzına 20 mm e çıkmış güzel şu an daha da çıkar çıkmaya başlamış dedi

Canım kanda ki yağlanmayı gösterir bu değer aslında bir tık yüksek çıkmış ama gebelikte bu değerler değişebiliyor eğer kiloluysan dikkat etmeni sağlıklı beslenmeni öneririm 150nin altında olması önerilir öle illa kalp damar için bakılır bu değere diye birşey söz konusu değil genelde şeker hastalarında diyabeti olanlarda ve gebelerde bakılır bu değere

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…