2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Anladım canım açlık gibi dusunmeliyim o zaman bu çıkan değeri. Aynı yerde yaptıran bir arkadaşım var 1.saat tokluk için üst sınır 180 mis 2.saat içinde yalan olmasın ama 150 demisdi sanki.senin dediğin sadece açlık tokluk sınırı sanırım demi 140 olan yada 50 lik yükleme. bana 75 lik seker yüklemesi yapilcak çünkü o farklı sanırım referansı.ayy inşallah stres olmam bakalım cihazdan ölçüm yapınca biraz rahatladım yoksa daha çok kafama takiliyordu.

Evet şeker yüklemesinde değerler öyleydi unutmuşum. Benim dediğim normal yemek değerleri. Evet 1. Saat 180 benim 183 çıkmıştı. Sanırım 75lik yapmışlardı bana da o zaman galiba. Stres yapmaaaaaaaa önce 1 hafta ölçüp bakalım dedi doktor. Eğer yüksek olursa insülin vericem dedi. Hep korkudan stresten yüksek çıkıyordu. Zor sakinleyip düşürdüm. Stres yapmamak önemli

Morkahve canım sen anlıyorsun sanırım bir fikrin varmı hiç ne diyorsun çıkan değere yediklerimi de yazdım saatini falan.
İnsülin direnci olduğunda aslında şeker daha çok düşüyor. Hipoglisemi ye yol açıyor bende de vardı ve hamileliğim in başında 4 kere falan baygınlık geçirdim bu yüzden neyse ki geçti

Şeker yüklemesinde 168 çıktı benim doktor sadece dikkat ve diyet verdi azıcık dikkat edemiyorum vücudumu alıştırmaya çalışıyorum bir yandan da ara ara ölçyorum iyi gibi gidiyor

Canim benimde suyum bir tık fazlaydi doktorum dikkat et falan demedi ama , son 3 gundur benim şekerim düşüyor hemen sekerli yiyorum ölçuyorum 88 çıkıyor mesela ,simdi suyum fazla ama sekerim düşük bu nasil bi celişki yav

Anladım canım.dur bakalım ne çıkacak göreceğiz yarın ay evet o insülin iğnesi fikri benide korkutmuyor dersem yalan olur ama düşünmüyorum oraları şimdi bakalım iyi çıkacak inanıyorum
Bilmiyorum hiç işte hep açlık bakilmisdi insulini de yeni ogrendim zaten var olduğunu.gebelikte cikdi öncesinde hiç bakilmamisdi. Açlık şekerim de hep benzer çıkıyor 78 79 80 kusur falan toklu hiç bakilmadi yarın Görcez bakalım yükleme de ne oluyor.168 normal aslında 50 lik miydi yüklemen ? 75 likde ust sinir 180 çünkü.

Benim de kan tahlillerimin sonucu çıkmış şimdi gördüm

Her şey normal ama trigliserid yüksek görünüyor. Yarın doktora soracağım acaba nedir bu

Eklentiler

• FFCFEAC1-5701-463E-B0A2-860B43E79977.jpeg
    112,4 KB · Görüntüleme: 58
Ayy 3 gündür benimde gozumun onu karariyor tansiyonum duser gibi oluyor şekerli şeyler yiyip oturuyorum sonra şekerimi ölçüyorum 85 88 falan çıkıyor şimdi benim şekerimi var yokmu neyim nolcam böyle

Bugun üşenmedim çocuk nezaman tekme atsa not defterine yaZdım , nezamanlar uyanıyoda tekme atıyor diye, resmen hep tam 2 saatte bir tekmeleri 15-20 dk boyunca sonra durdu 7de 9 da 11 de şimdide 1 de attı kesildi
Allahim ben burda son 2 saattir kizim uyusun diye çabalıyorum , bu kizcagizda boyle seylerle uğraşıyor revamı buuuuğ

Allahim ben burda son 2 saattir kizim uyusun diye çabalıyorum , bu kizcagizda boyle seylerle uğraşıyor revamı buuuuğ
Çocuk olmayınca evde eşinde karşı koltukda uyuyınca boş boş uğraşıyosun evde tek
Dayım var benim 2,5 yaşında kızı var , kıza öyle bi öğrettiki kızın 9,5 da uykusu geliyo, ondan ders alıyım ilerde bunu nasıl başardı diye şimdi sen öyle diyince korktum bu saatte hala uyumadıysa

Bu kadar ciddiye alacagini bilmiyordum , bilseydim boyle bi bilgiyi soylemezdim kuzum bi dogsun hele duzene grier o vesvese yapma kiyamam

Ben kizimi 9 gibi yatirsam o gece muhakakk uyanir oyun ister biliyorum bilerekte biraz gec yatiriyorum deliskiz uyuyor o zaman

Canım benim ilk 3 ay sürekli düştü. Dediğin gibi. Ama 3 aydan sonra tırmanmaya başladı. Kahvaltı da hep aynı şeyi yerim. 1. Saat tokluk 100 çıkarken 120, 140 ve en son 180 kere çıktı. Yemek degismese de şeker yukseldi.

Ya çok garip bilmiyorum ki. Bazen bende de oluyor. Yemek yiyorum olcuyorum 80-90 bazen de 200 oysa yemek aynı yemek. Ekmek filan da tüketmiyorum. Şeker içeren şeylerde garip

Normal o değerler. Bir şey çıkmaz gibi geliyor bana. Ama bekleyip gorucez. Benim acligim da normal de öyle çıkıyordu yavaş yavaş yükseldi. Gece açlık dengeleyen iğneyi 6 br kullanıyordum. Şimdi 29 br kullanıyorum 110 çıkıyor. Ama insülin de hiç korkacak bir şey yokmuş

İnşallah öyle olur canım hayırlısı artık

Ya çok garip bilmiyorum ki. Bazen bende de oluyor. Yemek yiyorum olcuyorum 80-90 bazen de 200 oysa yemek aynı yemek. Ekmek filan da tüketmiyorum. Şeker içeren şeylerde garip
Seninkide enteresan gerçekten ben henüz şeker yuklemeside yaptirmadim , boyle takip edeyim bi sure doktorumda takip edelim demisti bakalim ne varsa cikar ilerde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…