2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kuvet muhabbeti açılınca aklıma geldi annem bizi legende yikardi soba yanında eskiden doğalgaz yok tabi usutmeyelim diye herhalde devir ne çabuk degisiyor, şimdi katlanan küvetler ayaklı küvetler neler neler 30 kusur yaşına ne çabuk geldim ben ya

Merhabalar sayfalarca okudum geldim.
-Bugün bir teyze gelinim dogurdu annenin idrar enfeksiyonu varmış bu sebeple bebegin cigeri etkilenmiş dedi. Aman tanrım didim. Gozlerim büyüdü.Monurol içmiştim bi kac hafta oldu ama belki önümüzdeki hafta bi daha baktiririm. Ve gelininin hic mi hissetmemis dedigimde oglunun cocuk doktoru oldugunu vs söyledi. Nasıl anlamamışlar tedbir almamıslar fikrim yok gercekten ama ben şok

-kansızlik bende hemoglobin 14 13 12 11 seklinde indi de indi. Ayrica demir de sınırdaydı. En son hmg 11 de ferro sanolla basladim. Carpintilar oluştu vitaminlere bakildi b12 eksik geldi gyno ferro ya gectim. B12 li demir. Cidden manyak kilo aliyorum. Kanima da baktirip iyiyse ilacı bırakayım diyorum ama kardiyoloji carpintimin demir eksikliginden oldugunu söyledi aradayım. Demiri eksik olup carpintiniz var mı yoksa benim mi sadece şaşırıyorum cidden

-şu amniyon suyu meselesi resmen korkulu rüya sanki. Benim de akıntilarım cok herkes akıntım var bazen seffaf vs demiş. Biraz rahatladim ama zaten 24 haftalik belgemi almak icin pazartesi hastaneye ugrucam bi suyuna da baktiriyim.

Hamilelik paranoyak edecek bizi yahu

Yeni nsil olarak çok şey biliyoz valla
Anneme gçen termometre alıyımmı bebeğin suyunun içine koyarız suyun sıcaklığını ölçeriz dedim ,, direkk Yaaaaaaa Saçmalmaaaaa ben ölçerim suyun sıcağını dedi bi beni azarladı bende bıraktımmmm gidişine annem bilir diyom hep

Bazı demir hapları acayip kilo aldırıyormus
Benim bildiğim değer iyi olsa bıle
Hamile kadın doğuma kadar demir almalı. Cunku anne kendini besliyor
Bebek annenin bedeninden besleniyor.

İlk 3-4 ay küvet kullandım sanirim. Net hatırlamıyorum.
Sonra kucağında yıkadım. O da aşırı rahat bılgınız olsun.
Bebek dizlerden kaymaması icin dizlere havlu seriyorsun.orada hem onu yıka, hem kendi vücudunu yıka aşırı pratik.

Üşengeç taktiği bunlar

Bencede çok şey biliyoruz anneme bahsediyorum demirim düşmüş işte kahve çay içmemem lazımmış bebiş aliyomus vitaminleri vs vs tarzı şeyler amma çok şey biliyorsunuz biz bunları hiç bilmezdik hamileyken doktor yüzünü sayılı görürdük diyor dirsekten bakiyolardi galiba ona da sıcaklığına yanlış hatirlamadiysam benim de kardeşimle aram 10 yasda ondan hatırlıyorum az buçuk yani annemin kardeşimi büyütmesini

Üşengeç takdigine bayılırım

Ben anneme " allah korumuş bizi işte " diyorum öyle dedıgınde

Ben anneme " allah korumuş bizi işte " diyorum öyle dedıgınde
Öyle valla şimdi en ufak bir olumsuz bişey söylese doktorlar üç buçuk atıyoruz korkudan genel olarak bilmek de güzel tabide gereksiz evham iyi bişey değil. Elimden geldiğince boşa evham yapmak istemiyorum yoksa hamilelik bitmez yahu

27. Haftayaaa

26+0 26+6 damı gitmiş oluyoruz
Yoksa
27+0 27+6 damı

Şunu bi çözemedim

Burdaki aşağıdaki bilgiler hep 26+0 ken 27 diyo
26+1 iken mesela 26.haftayi doldurmuş oluyoruz 27.haftadan 1 gün almış oluyoruz, yani 27.hafta içinde sayiliyormusuz ben öyle biliyorum Kağan Kocatepe öyle diyor

Doktor bisi demedıkce evham yapmam.
O konularda evhamlı değilim.
En güzeli valla bende öyle olmaya çalışıyorum yoksa bitmez yani zor.plasentayla ilgili bir durum var bende aşağı yerleşimliymis mesela ama en kotu sonucu sezeryan doğum olur dedi doktor.hangisi hayirliyla o olsun zaten bir miktar tırsıyorum normal doğumdan

O zaman sen yatıyorsun
Yani pek iş yapmıyorsun degil mi?
37-38 .haftalara gelelim de sağ salim:)

2 gündür 10 15 dk da bir bebek aşırı şekilde bı yerde toplanıyordu çok sertleşiyordu
İhmal etmek istemedim dr.a yazdım gel bakalım dedi bugün gittim hem vajinal hem üstten baktı
Rahim Ağzı uzunluğu çok çok iyi dedi
Dinlen bol bol dedi muhtemelen bebek sırtini vs dayıyor olabilir dedi
Takip edicem devam ederse farklı birşey hissedersen yine ara gel dedi bakalım
Böyle birsey hisseden var mı aşırı gerginlik karnında sertleşme vs

O zaman sen yatıyorsun
Yani pek iş yapmıyorsun degil mi?
37-38 .haftalara gelelim de sağ salim:)
İş çok yapmıyorum zaten klasik işler işte oda kendimi yormadan ara ara dinlene dinlene. cam di tuldü vs bunlar hep bekliyor bakalım ne kadar beklicek doktor yat demedi ama bilmiyorum ben yinede yormuyorum kendimi ne olur ne olmaz. 32.haftaya kadar yukarı çıkmasını bekleriz demisdi salı günü baktiracagim yeri değişmiş mi diye bir aksilik olmazsa bakalım.

Sen yine de dikkat et. Doktor dememiş olabilir
Ama 1 hareketle bısıler değişebilir. Az zamanımız kaldı dikkat etmemiz gerekiyor

Sen yine de dikkat et. Doktor dememiş olabilir
Ama 1 hareketle bısıler değişebilir. Az zamanımız kaldı dikkat etmemiz gerekiyor
Aynen canım ediyorum çok şükür, ağır hicbisey yapmadim yapmıyorum Allah sağlıkla kucağimiza almayı nasip etsin inşallah

Canım bu bende sürekli oluyor. Doktor normal dedi. Ağrıyan tarafının üstüne yat, ağrı şiddeti ya da periyodu azalıyorsa sorun yokmuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…