2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Bana doktorum kan ilacı falan vermedi henüz, kan değerlerim iyiydi baya. Ama arkadaşım bu ayda yine de vermeliydi falan dedi bilemedim 🤷‍♀️ çok da hevesli değilim açıkçası :KK53:
Bana da vermedi, sıkıntım olmayınca. Bu hafta şeker yüklemesi ile birlikte kan,idrar Allah ne verdiyse bakacak 😂 ihtiyaç durumuna göre de verecek ilaç. Ama d vitamini, OMEGA ve vitamin kullanıyorum 💙

Canım bu bende sürekli oluyor. Doktor normal dedi. Ağrıyan tarafının üstüne yat, ağrı şiddeti ya da periyodu azalıyorsa sorun yokmuş
Magnezyum oranı sınırda çıkmış ,
Sabaha karşı bacağımı nereye koyacağımı bulamıyorum , belki de rahim bağlarıyla beraber eksiklik yaratıyor vücutta ..

Normal olmasına sevindim ama 😊

Bencede çok şey biliyoruz 😅anneme bahsediyorum demirim düşmüş işte kahve çay içmemem lazımmış bebiş aliyomus vitaminleri vs vs tarzı şeyler amma çok şey biliyorsunuz biz bunları hiç bilmezdik hamileyken doktor yüzünü sayılı görürdük diyor 😅dirsekten bakiyolardi galiba ona da sıcaklığına yanlış hatirlamadiysam 😅 benim de kardeşimle aram 10 yasda ondan hatırlıyorum az buçuk yani annemin kardeşimi büyütmesini 😊
Aynen direkten bakıyo benimle kardeşimin arasındada 11 yaş var az çok htırlıyorum 😃😃 annemde bi cinsiyeti öğrenmeye gitti bide doğum tarihini öğrenmeye😂😂 ne hap ne bişi kullanmadı 😂 biz evhamlıyız biraz😂😂
26+1 iken mesela 26.haftayi doldurmuş oluyoruz 27.haftadan 1 gün almış oluyoruz, yani 27.hafta içinde sayiliyormusuz ben öyle biliyorum Kağan Kocatepe öyle diyor 😊
Aynen o dr bende bakıyorum oda öyle diyo ne biliyim arada kaldım😍😍😂😂

2 gündür 10 15 dk da bir bebek aşırı şekilde bı yerde toplanıyordu çok sertleşiyordu
İhmal etmek istemedim dr.a yazdım gel bakalım dedi bugün gittim hem vajinal hem üstten baktı
Rahim Ağzı uzunluğu çok çok iyi dedi
Dinlen bol bol dedi muhtemelen bebek sırtini vs dayıyor olabilir dedi
Takip edicem devam ederse farklı birşey hissedersen yine ara gel dedi bakalım
Böyle birsey hisseden var mı aşırı gerginlik karnında sertleşme vs
Bu söylediğine ben kesinlikle bebek bir yerlerini dayadığını dusunuyorum .
Doktor kontrolünde doktor bisi demiyorsa kesinlikle takmamak gerekiyor.
Büyüyorlar artık ve yerleri daralıyor 😀

Karnında aşırı gerginliği ise çok yersem oluyor .

Bazı demir hapları acayip kilo aldırıyormus
Benim bildiğim değer iyi olsa bıle
Hamile kadın doğuma kadar demir almalı. Cunku anne kendini besliyor
Bebek annenin bedeninden besleniyor.
Kilo aldirmayan var mı acaba doktora desem mi ki ya kullandigimin bitmesine daha var. Napsam ki bilemedim bi ayda 1.5 2 kilo arası normal mi ki yaa şuan bana normal gelmedi ama 🤔

2 gündür 10 15 dk da bir bebek aşırı şekilde bı yerde toplanıyordu çok sertleşiyordu
İhmal etmek istemedim dr.a yazdım gel bakalım dedi bugün gittim hem vajinal hem üstten baktı
Ben :KK54::KK54: doktora dedim toplanir gibioluyo sıkışıyor diye dinlen o vakitlerde dedi. Dinlenince gectigini gördüm. Cok yersem ayakta durursam biraz da idrara sıkışsam gerginlik toplanma hissi ve bi sürü sey.

Ah daha devam edecek yani. Tamamdır gargarayı yapayım teşekkür ederim 😇

Teşekkür ederim, adrenalinsiz uyuşturucu yaptılar. Gün içinde bebiş hareket etmedi ya da ben hissetmedim ama hissediyorum şimdi etkilememiş şükür
İyi o aciyi çeke ceke diş cekmeyi hayal edemedim🙈 tekrar gecmis olsun canim

Bu söylediğine ben kesinlikle bebek bir yerlerini dayadığını dusunuyorum .
Doktor kontrolünde doktor bisi demiyorsa kesinlikle takmamak gerekiyor.
Büyüyorlar artık ve yerleri daralıyor 😀

Karnında aşırı gerginliği ise çok yersem oluyor .
Herşeye baktı normal dedi artık bende öyle düşünüyorum 😁😁
Evhamlı değilim aslında sadece normal hareketten farklı olduğu için ve 2 gün devamlı olduğu için birşey atlamamak için gittim sonra keşke diyecegime hadi dedim bı görüneyim bahaneyle kizida görürüm 😂💙

Az önce birine denk geldim doğumuna 1 aydan az süre kalmış Nisan ortası, 4 kilo almış sadece 🙄 herhalde baştan kilo verenler demi o kadar az kiloyla tamamlayanlar bosuna heveslenmeyeyim 😅
Yapı meselesı canim.
Misal ben yapı olarak narin ve inceyım.
Ama hamilelik bana su içsem yarıyor .
Bana diyorum bak
Bebeğe demiyorum :KK53:

Ben :KK54::KK54: doktora dedim toplanir gibioluyo sıkışıyor diye dinlen o vakitlerde dedi. Dinlenince gectigini gördüm. Cok yersem ayakta durursam biraz da idrara sıkışsam gerginlik toplanma hissi ve bi sürü sey.
Bunları hissettiğim iki gün hiç iş yapmamıştım
Ama sanırım Bir yerlerini dayıyor Surrender Surrender dediği gibi yerleri de daralıyor büyüdükçe daha neler yapacaklar bakalım 😁

Bir de saymamışım biraz önceki maddeler arasına koycaktım. Ben ayakta cok gezindiysem iş güc vs yürüyus falan yaptiysam kuyruk sokumu derler ya kimisi pöçik diyor 🤣🤣🤣 agrıyor resmen. Hatta bazen yattigim yerden kalkinca kaliyorum yürüyemez oluyorm bi süre sonra geciyor . Dinlenince de rahatlıyir ama Bu vucut agri ve sızıları huzursuz hissettiriyor insanı yahu. Keyifsiz oluyorum tat alamıyorum yaptgm hiç biseyden 😏

Herşeye baktı normal dedi artık bende öyle düşünüyorum 😁😁
Evhamlı değilim aslında sadece normal hareketten farklı olduğu için ve 2 gün devamlı olduğu için birşey atlamamak için gittim sonra keşke diyecegime hadi dedim bı görüneyim bahaneyle kizida görürüm 😂💙
Doktoruna güven. Stres yapma
Stres kötü bisi 😊

Bı tek dayadığı yerin kafa olduğunu anlıyorum misal 😂 top gibi küçük bisi.
Önün disinda atakmış
Elmiş anlamıyorum .

Dayayınca acayip bir his oluyor, güzel bir hıs degil işte o 😂

Yapı meselesı canim.
Misal ben yapı olarak narin ve inceyım.
Ama hamilelik bana su içsem yarıyor .
Bana diyorum bak
Bebeğe demiyorum :KK53:
Birazcık hamile kalınan kiloyla damı ilgili ki acaba diye geliyor aklıma.sen zayifmissin mesela ondan belki vücut yağ depoluyor. Ben zaten zayıf değilim yağ mevcut yani ihtiyacı yok 😅😅😅 bununda farkı var herhalde.

Bir de saymamışım biraz önceki maddeler arasına koycaktım. Ben ayakta cok gezindiysem iş güc vs yürüyus falan yaptiysam kuyruk sokumu derler ya kimisi pöçik diyor 🤣🤣🤣 agrıyor resmen. Hatta bazen yattigim yerden kalkinca kaliyorum yürüyemez oluyorm bi süre sonra geciyor . Dinlenince de rahatlıyir ama Bu vucut agri ve sızıları huzursuz hissettiriyor insanı yahu. Keyifsiz oluyorum tat alamıyorum yaptgm hiç biseyden 😏
Bebek bazen alt tarafı kurcalıyor
Çişim varmış gibi hıssedıyorum🙄
Enfeksiyon çıkmadı idrarda

Ben bir sorun yoksa pek takmam bazı şeyleri. Ama dikkati elden bırakmam orası ayrı

Birazcık hamile kalınan kiloyla damı ilgili ki acaba diye geliyor aklıma.sen zayifmissin mesela ondan belki vücut yağ depoluyor. Ben zaten zayıf değilim yağ mevcut yani ihtiyacı yok 😅😅😅 bununda farkı var herhalde.
Kilolu hamile kalanlar daha az kilo alır derler.
Ama bazıları var mesela iskeletor, onlar hem kilo almıyor
Hem daha da zayıflıyor . Böyle de bir çelişki 😂

Var olmaz mı
Şu an sağ tarafımı aynen öyle yaptı ve ordan da vurup duruyor
Bu aksam zaten iyice yukarı çıktığını anladım :KK45:
Yarım saat sonra iniyor mesela bakıyorum karnımın iki tarafı da sert
Dün gece sol tarafımda yattı hep mesela
Beni de o tarafa yatırmadı. Ne zaman yatsam vurdu.
Sabah uyanınca normale döndü karnım

Bende de sürekli oluyor ama hareketlerinden bi yerlerini dayadığını anlıyorum hiç stres yapma çok olağan bir durum bu

X