2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Bulantı için bana verdikleri demir ilaci hiç yapmıyor mesela suda eriyen şase tarzında vişne suyu gibi tadı.midemi bulandırdi dersen değiştirip bu formda verir bence.benimde ilk kullandigim öyleydi değiştirdi doktor bu iyi ama.ben yanlış kullandım galiba etki etmedi herhalde.fertamir adı muadilleride vardır muhakkak.
İlk verdiği güzel. Küçük tüplerde oluyor. Onu da açması uyuz ama neyse.

Bakdirdin mi hiç canım degerlerine yakın zamanda, bencede vermeliydi sanki bu zamana kadar.benimde en üst sınıra yakındı nerdeyse gebelik başladığında ama her kan verdiğimde azaldı şu an 20 kusur e düşmüş.
Ben kilo almadığım halde kan degerim güzel çıkmış. bebek beni yiyip bitirdi diye düşünüyordum. et ve tavuk çok yiyorum .Belki de o yüzden düşmedi benim

26. Haftaya girince hızla alışverişe başladım kızlar, annem sağolsun bugün tüm gün gezdik. Sizlere de fikir olması için aldıklarımı yazıyorum, aldıkça yazalım birbirimizin eksiklerini kapatalım :KK15:

İnglesina bebek arabası
Chicco next2me magic anne yanı beşiği
Babybjörn ana kucağı
Dockatot sleepyhead yatak
Aqua scale banyo küveti
Philips avent 2 adet cam biberon
Philips avent 2 adet emzik
Bibs 2 adet emzik
Mam 2 adet emzik
Silverette gümüş göğüs ucu koruyucu
Oogibear Kulak burun aspiratörü
Depend anne külodu
Muchkin mini emzik strelizatörü
Korbell bebek bezi çöp kovası
Korbell bebek bezi çöp poşeti
Chakra Hastane çıkışı 2 adet
Chakra müslin örtü 3 adet
Chakra müslin ağız bezi 3 adet
Chakra bebek yorganı
Chakra bebek battaniyesi
Chakra yeni doğan tulum 3 adet
Chakra önlük 2 adet
Chakra nevresim takımı 2 adet
Chakra banyo havlusu
Gap 3 ay tulum 3 adet
Carters 3 ay tulum 3 adet
Carters bebek arabası battaniyesi
Carters bebek bornozu
Baby on the go patik
Marks&spencer çorap 4 adet

Kizlar simdi bu alınan şeylerde 0-3 ay diyorsunuz ya bi sadece 0 sadece 3 bi de 0-3 ay olayı varmış yeni doğan çocuğa sadece 0 mi alınacak yoksa 0-3 ay ikili takım ve zibin alsam olur mu yoksa bol mu olur ?
Ben 0-3 aldım canım. 0 a herkes küçük geliyor yazmış başka başlıklarda

26. Haftaya girince hızla alışverişe başladım kızlar, annem sağolsun bugün tüm gün gezdik. Sizlere de fikir olması için aldıklarımı yazıyorum, aldıkça yazalım birbirimizin eksiklerini kapatalım :KK15:

İnglesina bebek arabası
Chicco next2me magic anne yanı beşiği
Babybjörn ana kucağı
Dockatot sleepyhead yatak
Aqua scale banyo küveti
Philips avent 2 adet cam biberon
Philips avent 2 adet emzik
Bibs 2 adet emzik
Mam 2 adet emzik
Silverette gümüş göğüs ucu koruyucu
Oogibear Kulak burun aspiratörü
Depend anne külodu
Muchkin mini emzik strelizatörü
Korbell bebek bezi çöp kovası
Korbell bebek bezi çöp poşeti
Chakra Hastane çıkışı 2 adet
Chakra müslin örtü 3 adet
Chakra müslin ağız bezi 3 adet
Chakra bebek yorganı
Chakra bebek battaniyesi
Chakra yeni doğan tulum 3 adet
Chakra önlük 2 adet
Chakra nevresim takımı 2 adet
Chakra banyo havlusu
Gap 3 ay tulum 3 adet
Carters 3 ay tulum 3 adet
Carters bebek arabası battaniyesi
Carters bebek bornozu
Baby on the go patik
Marks&spencer çorap 4 adet
İnglesina’nın hangi modelini aldın?
Eşim aptica ve trilogy olanları çok beğeniyor.
Ben karar veremiyorum 🙃

Aksam yemeğini kaçta yiyorsunuz kızlar?
Ben yiyeli yarım saat oldu mesela
Çok mu erken yiyorum acaba :KK45:
Aksam meyve yiyorum
Ama gece acıkıyorum işte
Ama geç vakitte de yemek yemek istemiyorum
Biz normalde 6 gibi yiyoruz. Sonra 22 gibi peynir Etimek yapıyorum😍 bir de kapfeinsiz filtre kahve... ☺️ Bugün biraz geçe kaldık. 7ye geliyordu.

İnglesina’nın hangi modelini aldın?
Eşim aptica ve trilogy olanları çok beğeniyor.
Ben karar veremiyorum 🙃

Ben zippy pro 4lü set aldım. Diğerleri çok ağır ve tekerlekleri çok büyük olduğu için tercih etmedim. Tek elle kapanma ve diğerlerine göre daha hafif olması beni cezbetti açıkçası. Bi de bebeportu var o da hoşuma gitti

Canım günde 2 kez kullanılanlar
Acaba devletin karşıladığı mi?
Ben doktoruma sigortanın karşıladıklarını yazabilirsiniz demiştim. " sigortanın karşıladıkları pek işe yaramıyor " demişti.

Yani var sanki bir bildikleri pahalıları yazarken 😂
Aaa bilmem ki benim doktor hiç esirgemez öyle şeyleri halbuki🤣 Gyno Ferro sanol sanırım karşılıyor devlet. Bir daha gidince bir sorayım bakayim. E diğerlerini hep dışardan istedi. Demir niye bunu verdi ki. Daha etkilisi varsa ondan alsam ben daha iyi olur valla. Benim demir sürekli düşük çünkü.

Ben kilo almadığım halde kan degerim güzel çıkmış. bebek beni yiyip bitirdi diye düşünüyordum. et ve tavuk çok yiyorum .Belki de o yüzden düşmedi benim
Belkide canım olabilir, bende kilo çok almadım bebisde iyiydi maşallah kilosu falan yerindeydi detaylida 😅ama bende bişey bırakmadı sanırım kendine calisiyor🤭

Bitmiyor bitmiyor 🙈 o kadar çok şey varki alınacak. Bu arada 1 Nisan da bime bebek ürünleri geliyormuş. Geçen geldiğinde ana kucağı almisdim 179 TL di 219 a geliyor aynısı. Aradan 2 2 bucuk ay anca gecdi. Katlanan küvette öyle zamlanmis. Gün geçmiyor ki zam yemeyelim 🤦

Evet ya bime gelen çıtçıtlı body bile 17,50 olmuş e bebekte 17,99 6 al 5 öde vardı bim en azından 12-13 lira olur demiştim olmadı... Ben de mama sandalyesini alsak mı şimdiden diye düşünüyorum her şey her ay zam yiyor e bebekten aldığım mama önlüğü takımından bile 25 lira kardayım şu an inanılmaz bir durum :KK43:

Aaa bilmem ki benim doktor hiç esirgemez öyle şeyleri halbuki🤣 Gyno Ferro sanol sanırım karşılıyor devlet. Bir daha gidince bir sorayım bakayim. E diğerlerini hep dışardan istedi. Demir niye bunu verdi ki. Daha etkilisi varsa ondan alsam ben daha iyi olur valla. Benim demir sürekli düşük çünkü.
😂bilmem.
Ben de sorucam işte. Düzenli de kullanmadım pek .

Ama ben de zaten normalde de kansızlık var
İlk baş değerler iyiydi
Düşmüş işte suan. Bebek maşallah wampir gibi emiyor :KK53:

Evet ya bime gelen çıtçıtlı body bile 17,50 olmuş e bebekte 17,99 6 al 5 öde vardı bim en azından 12-13 lira olur demiştim olmadı... Ben de mama sandalyesini alsak mı şimdiden diye düşünüyorum her şey her ay zam yiyor e bebekten aldığım mama önlüğü takımından bile 25 lira kardayım şu an inanılmaz bir durum :KK43:
Ayy evet o benimde dikkatmi cekdi biliyormusun geçen sefer varmiydi kaça geldi onu tam bilmiyorum ama dediğin gibi e bebekde de o fiyatti yani, bim bu daha ucuz olmalıydı fazla geldi 17.50 düz çıtçıtlı body için.hersey ateş pahası artık maşallah 🤦 yerin varsa eğer lazım sonuçta al bence gerek olunca bulmuş gibi sevinirsin 🤭

😂bilmem.
Ben de sorucam işte. Düzenli de kullanmadım pek .

Ama ben de zaten normalde de kansızlık var
İlk baş değerler iyiydi
Düşmüş işte suan. Bebek maşallah wampir gibi emiyor :KK53:
Ya benim de normalde hep düşük zaten. Ben de sürekli iğne oluyordum. Sonra başka bir tane hap içiyordum. Ama şimdi doktorum bunda başka vitamin filan var deyip bunu al dedi. Neyse senin doktor ne diycek bakalım sende söylersin.☺️

Ayy evet o benimde dikkatmi cekdi biliyormusun geçen sefer varmiydi kaça geldi onu tam bilmiyorum ama dediğin gibi e bebekde de o fiyatti yani, bim bu daha ucuz olmalıydı fazla geldi 17.50 düz çıtçıtlı body için.hersey ateş pahası artık maşallah 🤦 yerin varsa eğer lazım sonuçta al bence gerek olunca bulmuş gibi sevinirsin 🤭
Bim de artık ucuz değil bence sadece ucuz diye adı kalmış. 🙈

Ya benim de normalde hep düşük zaten. Ben de sürekli iğne oluyordum. Sonra başka bir tane hap içiyordum. Ama şimdi doktorum bunda başka vitamin filan var deyip bunu al dedi. Neyse senin doktor ne diycek bakalım sende söylersin.☺️
Demiri bırakınca bulantım gitti.
Önce hangisi daha iyi diye sorarım. İlk verdiği tüpler iyiydi tadı. Etkileyse onu istıcem canım

Evet ya malesef öyle oldu artık, az önce migrosa girdim soğan alcam, soğan'dan başka herşeye benziyor fiyatıda çok almadım sinir oldum cikdim valla 🤦 kalite düşüyor fiyat artıyor sürekli.
Aynen öyle meyve sebze de de öyle bir durum var. Bim A101 şok gibi marketler önceden ucuzdu ama şimdi bakıyorum. Bazı malzemeler migrosta daha ucuz. Fiyatlar her geçen gün artıyor. Marketten 3 tane malzeme alıyorsun 100 TL den aşağı çıkamıyorsun. Dediğin gibi kalite düşüyor fiyat artıyor maalesef. 😶😶😶

Özellikle daha önce anne olmuş olanlar, keşke alsaydım ya da iyi ki almışım dediğiniz şeyler neler kızlaar, bize yok gösterin :halay:

Kurutmalı philips avent sterilizatörü bakıyorum ama siz ne düşünüyosunuz aldınız mı

X