2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Dün kızlar söylemişti sanki. Yemeklerle arasında iki saat olmalıymıs galiba. Sabah 6 da içiyordu biri Morkahve Morkahve sen miydin :KK45:
Evet ona pek dikkat etmiyordum ben açıkçası o yüzden ilaç etkili etmedi acaba ki bilemiyorum hiç 🤔bugünden itibaren gece yatarken alacağım birde öyle deneyeyim bakalım değişen bişey olcak mı.

Bende işte 1 aydan beri Doktora gitmiyorum ilaçlarım bitti almadım 😃( siz dediniz sağlık ocağına git yazarlar diye ama kontrolde olduğum doktorun yazmasını istedim, farklı ilaçlar yazabilir diye ) 1aydır ilaçda kullanmıyorum.
Kendi özel doktoruma 2 aydır gitmiyorum Haftaya gidicem artık bakalım ne dicek doktor..
demir ilacınıda yazarsa aslında hiç istemiyorum onu 1 ayda 4 kilo aldıran bence oydu🤦🏼‍♀️😃😃😃

Bakdirdin mi hiç canım degerlerine yakın zamanda, bencede vermeliydi sanki bu zamana kadar.benimde en üst sınıra yakındı nerdeyse gebelik başladığında ama her kan verdiğimde azaldı şu an 20 kusur e düşmüş.
Evet baktırdım değerlerin çok güzel dedi hem ebe hem doktor
Belki doktor bu kontrolümde verir

Dün sağlık ocağına gttim 2.tetanozu yaptırdım, kan idrra falan verdim. Sonucu cikdi ferritin değerim giderek düşüyor, hgb değerimde oyle🙄 demir ilacı alıyorum o kadar yinede düşmesi normal mi ki acaba 🤔sağlık ocağında ki doktor çay kahve içme ilacını da gece yatarken al ki yiyip icdigin şeyler emilimini azaltması dedi.eee doktorda sabah aç karnına al emilimi azalmasin demisdi 😅 nasıl cogalcak bu ilacin emilimi yav 😅
Canim ben sabah akşam içiyorum. 8 den 12 ye çıkmış ancak. Aç karna içiyorum. Emilimi arttırmak icin C vitamini ile almak gerekiyor. İlacın yanında ya suda eriyen c vitamini ya da portakal mandalina yemeye çalış.☺️

Aynen canım bana da kan değerlerin güzel kansızlığın yok diye vermedi ama çoğu kişi kullanıyor 🤷‍♀️
Ben bunu araştırdım ya mesela doğumda kaybedilen kan bizim kızılaya verdiğimiz kan kadarmış neredeyse 🙄 çok yüksek bir kan kaybı olmuyormus güya. Bilemedim valla
Doktoruma güveniyorum o ne derse o

Ben bunu araştırdım ya mesela doğumda kaybedilen kan bizim kızılaya verdiğimiz kan kadarmış neredeyse 🙄 çok yüksek bir kan kaybı olmuyormus güya. Bilemedim valla
Doktoruma güveniyorum o ne derse o
Ama zamanla dusebiliyor işte. Ben öncekinde doğumdan sonra bir daha hiç bakmadım. Dibe vurmuş demir filan hastanelik durum geldim resmen.🙈demir d ve b vitaminleri dipteydi.

Canim ben sabah akşam içiyorum. 8 den 12 ye çıkmış ancak. Aç karna içiyorum. Emilimi arttırmak icin C vitamini ile almak gerekiyor. İlacın yanında ya suda eriyen c vitamini ya da portakal mandalina yemeye çalış.☺️
Aaa bu portakal mandalina fikri iyiymiş bak o şekilde deneyeyim bende bari sagolasin 🥰 yada salı günü doktora gideceğim zaten bir danışayım belki c vitamini verirse onunla birlikte alırım.

Ama zamanla dusebiliyor işte. Ben öncekinde doğumdan sonra bir daha hiç bakmadım. Dibe vurmuş demir filan hastanelik durum geldim resmen.🙈demir d ve b vitaminleri dipteydi.
Doğrudur canım
Zaten bana doktor da 1 ay sonra tekrar yaptır dedi. Muhtemelen onun için dedi
Kontrole gitmeden önce tekrar test yaptıracağım

Aksam yemeğini kaçta yiyorsunuz kızlar?
Ben yiyeli yarım saat oldu mesela
Çok mu erken yiyorum acaba :KK45:
Aksam meyve yiyorum
Ama gece acıkıyorum işte
Ama geç vakitte de yemek yemek istemiyorum

Aksam yemeğini kaçta yiyorsunuz kızlar?
Ben yiyeli yarım saat oldu mesela
Çok mu erken yiyorum acaba :KK45:
Aksam meyve yiyorum
Ama gece acıkıyorum işte
Ama geç vakitte de yemek yemek istemiyorum
Bence en güzellliiii biz 7 gibi yiyioruz sonra meyve tabağı yapıyoruz fln, yatarken patlıcak gibi oluyorum çok rahatsız ediyo, en azından rahat yatarsın yatağaa😃

ssevilll ssevilll canim seninde suyun 1 tık fazlaydi dün banada oyle dedi doktorum ,şuan dahada artmasin diye ekstra bisey yapiyormusun mesela meyveyi tatlilari azaltmak gibi..🤔

Canım günde 2 kez kullanılanlar
Acaba devletin karşıladığı mi?
Ben doktoruma sigortanın karşıladıklarını yazabilirsiniz demiştim. " sigortanın karşıladıkları pek işe yaramıyor " demişti.

Yani var sanki bir bildikleri pahalıları yazarken 😂

Bu sonuçlar yeni. Cunku demir kullanmadım pek. Doktorun son verdiğini 2 kere kullanıp bıraktım bulantı yaptığı icin
Bulantı için bana verdikleri demir ilaci hiç yapmıyor mesela suda eriyen şase tarzında vişne suyu gibi tadı.midemi bulandırdi dersen değiştirip bu formda verir bence.benimde ilk kullandigim öyleydi değiştirdi doktor bu iyi ama.ben yanlış kullandım galiba etki etmedi herhalde.fertamir adı muadilleride vardır muhakkak.

X