2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kızlar ayrıca bu açılma konusu çok geçmiş açılma diye kontrol ettikleri böyle parmakla baktıkları yerin daha da içinde kalan rahim ağzı.
Yani parmağıyla rahim ağzını falan açamaz. Öyle olsa her açılması olmayan anneye parmak atsınlar açsınlar doğum olsun.
0.5 den 7 cm açılma olana kadar yaklaşık 20 saat sancı çektim ordan biliyorum

Peki seni rahatsiz etmiyormu canım, bende her an adet olacağım hissi uyandirmisti doktorumda sebebini söyledi ona gore progesteron basladim ,sen gittinmi yakinlarda doktora bu konu icin

Evet 40 tl günlük fidye miktarı.yani 1200 tl toplamda.ödeyemeyeck durumdaysanız dinen fidyeden sorumlu olmuyorsunuz zaten.
ben çalışıyorum inşallah öderim ya da sonra tutarım şimdlik bilemiyorum
Fidye vermek için sonrasında tutma durumu olmaması gerekiyor. Yani borclanamayacak durumdaki veriyor. Geçici bir sağlık sorunuysa eğer fidye verilmiyor.

Selam kızlar ben kontroldeydim bugün. Şeker yüklemesi yapıldı 50 mg. 115 çıktı. Sorun yok dedi doktor. 28 cm- 638 gr olmuş canımın içi. Rabbim hepimize sıhhatli doğum nasip eylesn. 15 nisanda bir daha kontrole gidecem.
Ben de oruç tutmayacağım. Fidye vereceğim birine şifa olsun bu pahalılıkta bir derdini gidersin ama seneye ama doğumdan sonra uygun bir vakitte oruç da tutacağım.

Peki seni rahatsiz etmiyormu canım, bende her an adet olacağım hissi uyandirmisti doktorumda sebebini söyledi ona gore progesteron basladim ,sen gittinmi yakinlarda doktora bu konu icin
Ediyor elbette ki yani o ağrı ve kasılma herkesi rahatsız eder ama bazı gebelikler böyle olabiliyormuş.
Mide bulantısı gibi düşün dedi doktor tek başına yaşadığında bu hamilelikte yaşanan rahatsızlıklardan biri dedi.

Bende dinleniyorum yoğun olarak yaşadığımda, bazen yatarken oluyo mesela pozisyonunu değiştiriyorum vs. Yapacak bişi yok

Gaziye gitmeye uğraşma çünkü 10 hafta sonrası hasta kabul etmiyor. Bende sırf kayıt olsun diye gitmiştim. Aslında yazdim burada ama gözden kaçmış demek ki.

Suan bir serum taktilar ve bol su iceceksin dedi
Çok geçmiş olsun, yatış yapıp takipte kalman iyi olmuş.
Doktorun söylediklerini dikkate al , ve bir daha lütfen kendini yorma.
Ben hiç bişey yapmıyorum mesela işe geliyorum masa başı zaten yorucu bi işim yok.Temizlik aylardır yapmıyorum eşim-annem sağolsun hallediyorlar.ne olursa olsun bebeğimden önemli değil.3 ayımız kalmış şunun şurasında sonra istediğimizi yaparız durum elverdikçe..

Ben yazacaktım sen yazdın. Dediğin gibi o durumda doğumu olmayan herkese suni sancı yerine bu denenir. Ya da doktor sürekli muayene eder tak doğururuz. Ama istediği kadar baksın açılma daha derinde oluyor.

Fidye vermek için sonrasında tutma durumu olmaması gerekiyor. Yani borclanamayacak durumdaki veriyor. Geçici bir sağlık sorunuysa eğer fidye verilmiyor.
Evet canım araştırdım arkadaş yazınca öyleymiş.Fidye verilse bile tutulması gerekiyormuş sonradan

herkesde bebişlerde iyii

Ayyyyyyyyy herkes kalksın bi kendine gelsinnn, kahve içebiliyosanızzzz kalkın bi kahve içelimmm kendimize gelelimmm
Son ayların keyfini çıkaralımmmmm..
Ben kahve cikolata içiyorum suan

Eklentiler

• IMG_20220325_143133_565.jpg
    81,8 KB · Görüntüleme: 65
İnşallah canım hayırlısı. Ben Dr. Kağan Kocatepe videolarını izlemeni tavsiye ederim en güzel dille açıklama yapan o. Birşey olmaz Allahın izniyle.

Bu halde oruç tutamam ben. Normalde bile ilk 3-4 gün vücut alışana kadar iftara yakın kan şekerim düşüyor. Başım falan ağrıyor. Bebeği susuz bırakamam. Kan şekerim düşse korkarım o da etkilenir diye.
Seneye emzirme ne durumda olur bilinmez hayırlısı..

Biliyorum benim dudağım uçukladı içten içten üzülmüşüm işte annelik kimse istemez evladına zarar gelsin Allaha emanetler yapacak bir şey yok.

herkesde bebişlerde iyii

Ayyyyyyyyy herkes kalksın bi kendine gelsinnn, kahve içebiliyosanızzzz kalkın bi kahve içelimmm kendimize gelelimmm
Son ayların keyfini çıkaralımmmmm..
hem de bu güzel güneşli havada
O kadar iyi geldi ki şu hava

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…