2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Bu magnezyumun hap versiyonu yokmu bildiğiniz, ben henuz 2 tablet atip ictim suya hic sevmiyorum icemiyorum ,hap olursa daha isime gelcek Morkahve Morkahve canim sen içiyordun galiba ismini verirmisin🤔
Evet ben hap olan içiyorum. Kutusu yanımda değil. Ama tabletin resmi bu. Magosit tablet
IMG_20220320_140433.jpg

Göğüs ucu için gümüş kapakta karar verdim ve silvermoon markayı aldım. Hacettepe onaylı olan kaplama değil tamamı gümüş. İnşallah yararlı olur.😇

Mustela günlük çözüm setini aldım. Şampuan,pişik kremi,yağ olan üçlü set. Fiyatlar bayağı uçuyor.😏

Katlanır küvet setinden vazgeçtim. Normal set siparişi verdim. Katlanır küveti küçük, onu geçtim katlanır maşrapa ve kova en ufak dokunmada silikon yerlerinden yamulup suyu akıtıyormuş. Ne anladım yamulacaksa deyip normal set aldım. Zaten ne kadar kullanılacak bilmiyorum. Fazlasıyla iş görür bence. Bilginize.

Regl agrisi benzeri agrilarim vardi ara ara bicak sallanıyordu sanki birde karnim tas kesiliyordu kasiliyordu ben idrar yolu enfeksiyonu sebep oluyor saniyordum ama oda gecmis idrar tahlillerim temiz cikti

2 gün önce bende de regl ağrısına benzer ağrı oldu. Dedim belki vücut regl döngüsünü hatırlamıştır onun içindir. Uzun sürmedi zaten.
Nst ye bağlansam belki kasılma çıkacaktı..

Bizler onu yapamayız çünkü yumurtalar marketten çiğ verilmesi ciddi zararlı olabilir, anca köyden gelecek organik öyle 🤭

Ankara canım hangi hastaneye karar versem yorumlar kafamı kurcalıyor

Hangi dr acaba ?

Ah canım çok geçmiş bence hepimizde var sancı bende de oluyor mesela

Ya inşallah öyledir canım sıkıldı uc gündür çok daha kuvvetsiz

Sırtı dönük hmm ama yine de uyanınca gerinirsin ya öyle gerinirdi arada o da yok Bayadır karnımı germiyo tekmeler aşırı kuvvetsiz dışarıdan belli olmuyor anca elimi koyunca, eskiden fıldır fıldırdi insan alışınca tedirgin oluyor. Giderek ilerlemesi lazımken gün gün hareketin azalması sinir bozucu 🤦🏻‍♀️

Dr un yazacağı devletin karşıladığı var mi bildiğin ben parayla almak istemiyorum ilaçlar zaten ateş pahası
Canım magosit tablet benim aldığım devlet karşılıyor. İpana nin bana önerdiği Metin Altay di ben ona gittim. Fiyatı senin baktıklarından fazla ama perinatolog çünkü. Benim doktor tanidimlarim var. Ankara'da 2500 den aşağı perinatolog yok dediler. Bulduğun fiyat gayet uygun dediler. Metin Altay i da sordum ona da çok iyi dediler. Bir de Murat sonmezer var. İkisi için iyi dendi bana. Metin Altay 900 verdim. Murat hoca 1250 dedi.

Göğüs ucu için gümüş kapakta karar verdim ve silvermoon markayı aldım. Hacettepe onaylı olan kaplama değil tamamı gümüş. İnşallah yararlı olur.😇

Mustela günlük çözüm setini aldım. Şampuan,pişik kremi,yağ olan üçlü set. Fiyatlar bayağı uçuyor.😏

Katlanır küvet setinden vazgeçtim. Normal set siparişi verdim. Katlanır küveti küçük, onu geçtim katlanır maşrapa ve kova en ufak dokunmada silikon yerlerinden yamulup suyu akıtıyormuş. Ne anladım yamulacaksa deyip normal set aldım. Zaten ne kadar kullanılacak bilmiyorum. Fazlasıyla iş görür bence. Bilginize.
Ben de normal aldım katlananlarda sızdırma problemi okudum hep

Bizler onu yapamayız çünkü yumurtalar marketten çiğ verilmesi ciddi zararlı olabilir, anca köyden gelecek organik öyle 🤭

Ankara canım hangi hastaneye karar versem yorumlar kafamı kurcalıyor

Hangi dr acaba ?

Ah canım çok geçmiş bence hepimizde var sancı bende de oluyor mesela

Ya inşallah öyledir canım sıkıldı uc gündür çok daha kuvvetsiz

Sırtı dönük hmm ama yine de uyanınca gerinirsin ya öyle gerinirdi arada o da yok Bayadır karnımı germiyo tekmeler aşırı kuvvetsiz dışarıdan belli olmuyor anca elimi koyunca, eskiden fıldır fıldırdi insan alışınca tedirgin oluyor. Giderek ilerlemesi lazımken gün gün hareketin azalması sinir bozucu 🤦🏻‍♀️

Dr un yazacağı devletin karşıladığı var mi bildiğin ben parayla almak istemiyorum ilaçlar zaten ateş pahası
Magositi karşılıyor sanırım.

Benm kendi doktorum da öyle dedi inşallah ya kalbinde ki de umarım geçer 🤲🏻🤲🏻
Canım bende dün perinatologa gittim. Bizim bebeğin de kalbinde parlaklık gördü. Ama bu geçer dedi. Fakat kafa çevresinin ve çapının 1 hafta geriden geldiğini ve takip edilmesi gerektiğini söyledi. Ama bu tek başına bir kere bakmayla kesin bir bilgi değil dedi.

Canım senin baika çocuğun var mı? Varsa kıyaslamayı daha doğru yapıyorsundur, akıl veriyor gibi olmak istemem. Benim ilk olacak. Bazı gün sabahtan akşama sürekli hareketli bazı gün hiç hissetmiyorum. Hissetmeyince üzülüyorım ama sonra yeniden hareketleniyor. Doktora son gidişimde (geçen hafta) sormuştum normal demişti. 34 ten sonra hareket azalması sorın olur, bu haftalar önemli değil dedi
Başka çocuğum yok canım ama hareketlerin her gecen gün daha kuvvetli olacağını düşünüyorum gün gün hareket kuvveti azaldıkça bi tedirgin oldum ama 34 den önce hareket azalması önemli değilse bunu da öğrenmem güzel oldu
Ben magosit kullanıyorum, hap. Gebelik kategorisi B

Evet ben hap olan içiyorum. Kutusu yanımda değil. Ama tabletin resmi bu. Magosit tablet
Eki Görüntüle 3030025

Canım magosit tablet benim aldığım devlet karşılıyor. İpana nin bana önerdiği Metin Altay di ben ona gittim. Fiyatı senin baktıklarından fazla ama perinatolog çünkü. Benim doktor tanidimlarim var. Ankara'da 2500 den aşağı perinatolog yok dediler. Bulduğun fiyat gayet uygun dediler. Metin Altay i da sordum ona da çok iyi dediler. Bir de Murat sonmezer var. İkisi için iyi dendi bana. Metin Altay 900 verdim. Murat hoca 1250 dedi.

Magositi karşılıyor sanırım.
Ben bi kullandıklarımi atayım size.. onlarla devam edeyim diyordum ama magnezyum emilimi falan hiç bilmiyordum ben bu dediklerinizi
Ayyyy bırak zaten yavrucaklar çiğ yumurta yemesin annem bana yaptı siz yapmayon😂😂😂😂
Ahahahw bence de pişmiş yesin 🤭

Canım bende dün perinatologa gittim. Bizim bebeğin de kalbinde parlaklık gördü. Ama bu geçer dedi. Fakat kafa çevresinin ve çapının 1 hafta geriden geldiğini ve takip edilmesi gerektiğini söyledi. Ama bu tek başına bir kere bakmayla kesin bir bilgi değil dedi.
Bencede tek başına bi problem deyil sonuçta bisey okumuştum ulturasonla yüzde 70 gorebiliyorlarmis anne karnındaki bebeğin durumunu inşallah kalbindeki parlaklikda doğana kadar geçer sizede çok geçmiş olsn🤲🏻🤲🏻

2 gün önce bende de regl ağrısına benzer ağrı oldu. Dedim belki vücut regl döngüsünü hatırlamıştır onun içindir. Uzun sürmedi zaten.
Nst ye bağlansam belki kasılma çıkacaktı..
Benm yaklasik bir haftadir gecmiyor 🤷

Bencede tek başına bi problem deyil sonuçta bisey okumuştum ulturasonla yüzde 70 gorebiliyorlarmis anne karnındaki bebeğin durumunu inşallah kalbindeki parlaklikda doğana kadar geçer sizede çok geçmiş olsn🤲🏻🤲🏻
Teşekkür ederim size de çok geçmiş olsun. İnşallah sağlıkla dogsun bebeklerimiz

Bu magnezyumun hap versiyonu yokmu bildiğiniz, ben henuz 2 tablet atip ictim suya hic sevmiyorum icemiyorum ,hap olursa daha isime gelcek Morkahve Morkahve canim sen içiyordun galiba ismini verirmisin🤔

Ben magosit tablet içiyorum. Bitti diye kendim eczaneden alayım dedim 63₺ dedi. Çok fazla zam gelmiş. Almadım doktoruma yazdıracağım yarın 🤷

Kızlar yardımlarınıza ihtiyacım var 1 haftadır aşırı derecede kafama taktım şimdi olanları anlatacağım
Geçen hafta ayrıntılı ulturasonum vardı perinatoloji doktoru kalbinde parlaklik var dedi ve beyninin sol tarafında timor var dedi 😔 beni amniyosentez testi yaptırmak gerektiği hakkında ikna etmeye çalıştı bu arada çok korkuttu beni ama davn sendromlu olabilir bebeğin yaşam kalitesini düşürecek bi engeli olabilir sıvı sonrası büyük bi engeli çıkarsa gebeliği sonlandiralim dedi çok kötü oldum gerçekten kendi doktorum üst kattaydı oraya çıkamadım sanki kendi doktorum gerçekten beni çok rahatlattı beyninde ki yalancı timor aslında dedi bu bebeklerin yüzde 60 ında olup kayboluyor sonrasında dedi Kalbinde ki parlaklık ise davn sendromlu olabilcegi anlamını taşıyor dedi ama 2 testim de bu oran çok çok düşük çıktığı için ben bisey olcagini sanmiyorm dedi bana test yaptırmak istersen merakin gitsn diye yaptırabilirsn dedi ama ben test yaptırmak istemiyorm cunki 4 bebeğimi kaybettim ben 6 haftalarda hepsi o kadar dua ettm şimdi sırf engelli mi diye o testi yaptırmak çok büyük günah diye dusunuyorm neyi layik gördüyse onu versn rabbim dedim ama kafam tek soru şu ilerleyen zamanlarda geçer mi ve geçerse bunu perinoloji deyil de kendi doktorum görebilir mi böyle olup da geçen var mi
Benim bebeğiminde kalbinde parlaklık vardı ve 22.haftada kayboldu .Doktorum bunun tek basina down sendromu belirtisi olmadığını söyledi. Burda dikkat edilmesi gereken husus başka bulgu olmaması.Yani mesela 2.bir anormallik olsaydı korkardım.mesela bende parlaklık vardır başka bir bebekte beyinde tümör vardir ama geçer o ayrı bir durum ,Bir bebekte bunların her ikisinin olması ayrı bir durum.Bir de 4 düşüğün olmuş nedeni araştırıldı mı? Normalde sana en baştan daha ciddi tetkikler yapılmalıydı. Genetik bozukluktan mi düştü,senin vücudundan dolayı mı düştü araştırılması gerekiyordu .

Test yaptırmayı neden günah bulduğunu anlayamadım açıkçası.Eger her türlü aldirmayacaksan yaptırma.
Benim bir tanıdığım ablanın bebeği 25 yıl önce bağırsakları disarda doğmuş ve yaşamamış. Mesela o bu bebegim de engelli olur diye amniyosentez yaptırmış. Hiçbir şey de olmamış
Bu karar sana ait .Kolay bir şey değil buna karar vermek ama bence iyi bir doktora git .Amniyosentez onerirlerse de kararı verirsin . Ha yok ben bunu takdir-i ilahi olarak görüyorum dersen de bu senin kararın.

Kızlar yüz nemlendiricisi olarak ne kullanıyorsunuz cildim inanılmaz kuruyor bikaç aydır doğal diye badenatural kullanıyorum ama kokusu çok rahatsız etti
Lorealin kremi var ama onun da danışma hattıyla görüştüm gebelerde herhangi bir araştırmamız yok kullanın ya da kullanmayız diyemeyiz dedi
Bepantholün yüz kremi için de üretici firmaya yazdım oradan cevap bekliyorum

X