2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Evindw pilates cihazlarının olduğu kocaman spor odası olan, ve profesyonel 3pştmen olan kuzenim 36 saat doğum sancısı çekip sezeryan oldu 🤷🏼‍♀️
Bu işler fizyolojik bencede.
Bazen akışına bırakıp bebişin nasıl gelmek istediğine odaklanmak en önemlisi
İşte bazen çok zorlamamak ve sartlanmamak gerek .Sanki normal dogum harika bir süreçmiş de sezaryen zararlı bir şeymiş gibi düşünen insanlar var .36 saat sancı çekip sezaryene girer sonra da sezaryen kötü der .benim aklım mantığım almıyor 36 saat nedir ? Vücuduna ruh sağlığına yazık. Kuzenin çok hırs yapmış ama olmamış.
Her normal dogum da normal değil. Bakıyorum milletin canını çıkarmışlar. Alt taraf dikiş dolu ,hassas dokular almış başını gitmiş ne biliyim ya .tamam devlet politikasına kalsa normal doğumu destekliyoruz diyorlar .ama o kadınların öncesinde sonrasında ne çektiğini umursamiyorlar .
Bence bir kadının normal doğurup doguramayacagi sancilar biraz artinca 3 4 saatte belli oluyor.

İşte bazen çok zorlamamak ve sartlanmamak gerek .Sanki normal dogum harika bir süreçmiş de sezaryen zararlı bir şeymiş gibi düşünen insanlar var .36 saat sancı çekip sezaryene girer sonra da sezaryen kötü der .benim aklım mantığım almıyor 36 saat nedir ? Vücuduna ruh sağlığına yazık. Kuzenin çok hırs yapmış ama olmamış.
Her normal dogum da normal değil. Bakıyorum milletin canını çıkarmışlar. Alt taraf dikiş dolu ,hassas dokular almış başını gitmiş ne biliyim ya .tamam devlet politikasına kalsa normal doğumu destekliyoruz diyorlar .ama o kadınların öncesinde sonrasında ne çektiğini umursamiyorlar .
Bence bir kadının normal doğurup doguramayacagi sancilar biraz artinca 3 4 saatte belli oluyor.
Bencede.
Normal doğum şahane, keşke her anne yaşayabilser ama normal bir doğumsa, profesyonel olmayan ekiplerin elinde kasap gibi doktorlarla olmaz.
Fizyolojin uygun değilse olmaz.
Bebek o yolda değilse ve gelemşyorsa olmaz.
Her şey normal ilerliyor olmalı. Hiç bir şey için zorlamam ben şahsen, o zaten olması gerektiği gibi olacak

Maalesef sancim cikiyor duzensiz ama korkutuyor

Eklentiler

• IMG-20220320-WA0001.jpeg
    IMG-20220320-WA0001.jpeg
    119,7 KB · Görüntüleme: 67
Maalesef sancim cikiyor duzensiz ama korkutuyor
Canım doktorum beni uyardı, bu haftalarda düzensiz sancılanma başlar diye. Birkaç kez oldu hiç üstünde durmadım yattım dinlendim geçmesini bekledim. Korkacak birşey olduğunu sanmıyorum.

Bencede.
Normal doğum şahane, keşke her anne yaşayabilser ama normal bir doğumsa, profesyonel olmayan ekiplerin elinde kasap gibi doktorlarla olmaz.
Fizyolojin uygun değilse olmaz.
Bebek o yolda değilse ve gelemşyorsa olmaz.
Her şey normal ilerliyor olmalı. Hiç bir şey için zorlamam ben şahsen, o zaten olması gerektiği gibi olacak
Keşke sorun sadece ağrı olsa ,çekersin ne olacak .dayanırım dersin ama türlü türlü olaylar çıkıyor. İstemek çok önemli. Her şey düzgün gitse bile bazen bazi bebekler çıkarken kafasını kaldırıyormus.Her normal doguranda olacak diye bir şey yok ama oluyor işte. Sezaryende de bir ton risk var .En doğrusu ne kendini ne bebeği strese sokmak .

Simdi geldim eve sancilar dustu ama yinede var yatis onerdiler reddettim acilmam yok cunki evdeyim suan artarsa agrilarim gidicem tekrar
Nasıl bir şeydi peki?Bize de tarif edersen kendimizi takip edelim .Ben bilmiyorum mesela .Bir ara benim de oldu ama geçti.oyle bir şey mi karsilastirayim .

Simdi geldim eve sancilar dustu ama yinede var yatis onerdiler reddettim acilmam yok cunki evdeyim suan artarsa agrilarim gidicem tekrar
Stres yapma bence cnaım benim baştan beri var, düzenli olmadığı sürece sorun yok. Ben magnezyum uz artttırdığımdan beri artık daha rahatsız ediyor beni sende magnezyum arttır, çok normal

Nasıl bir şeydi peki?Bize de tarif edersen kendimizi takip edelim .Ben bilmiyorum mesela .Bir ara benim de oldu ama geçti.oyle bir şey mi karsilastirayim .

Geçmiş olsun bu arada 😊

Arkadaşlar günaydın,
Bendeki bebek hareketleri 3 gün öncesine göre falan ciddi anlamda azaldı ve kuvvet kaybetti .
Mesela sabah vurarak uyandırirdi kahvaltı ederdim hemen ama şimdi bu saat oldu uyuyorum 3 gündür vurmuyor sabahları. Gun içinde gerinir gibi karnımı gererdi tekmeleri susarsan karnımı hafif de olsa kaldirirdi ,
Ama şuan gün içerisinde coook az oynuyor ve çoğunu da elimi karnıma koymadan neredeyse hissedemiyorum öyle kuvvetsiz yani.. sizin de böyle mi bu hareketlerin giderek kuvvetli olması gerekir sanıyorum bende giderek kuvvetsiz oluyor???

Canım ben önermiştim. Her başım sıkıştığında o adama gidiyorum ben. Bazen ben dinlemekten yoruluyorım ama o anlatmaktan yorulmuyor 😁
Sakın canını sıkma, bırda okuduğum kadarıyla neler neler değişiyor. Sağlıkla kucağımıza alalım inşallah
Teşekkür ederim canım ☺️ inşallah.
Hoca gerçekten çok iyiydi bu arada onun için de teşekkür ederim. Bir ara ultrasonda uyuyacaktim.🤣 O kadar uzun bir muayene idi. Neyse artık ihtiyaç duyarsam yine giderim.☺️

Kesinlikle katılıyorum canim. Misal benim dohlgumum çok kolay oldu ama o kadar çok dikis atıldı ki aylarca oturamadim. Benim de kuzenim saatlerce sancı çekti. Normal doğuma aldılar çocuk bir türlü cikamadi. Sonra kordon boybuna dolandı. En son sezeryanda aldılar. Zaten belliydi bana göre o kadar saatten sonra , doktorun ısrarını anlayalım. Kızcağız mahvoldu.

Mide yanmalarım ☄️🔥🔥🔥🔥🔥:mad:
Kız ilaç istesene doktordan çekme bu azabı yıllardır miğde yanmasıdan muzdaribim. Ne zaman başladı biliyor musun. İlk hamileliğimde ve geçmedi. 🙈 Sürekli yanımda renni şişeleriyle dolaşırım. O da kısa süreli rahatlama sağlıyor. Sonra yine yanıyor. Şimdi Rabiza ile çok mutluyum. Hiç yanmıyor sıfır yanma.🥰

Arkadaşlar günaydın,
Bendeki bebek hareketleri 3 gün öncesine göre falan ciddi anlamda azaldı ve kuvvet kaybetti .
Mesela sabah vurarak uyandırirdi kahvaltı ederdim hemen ama şimdi bu saat oldu uyuyorum 3 gündür vurmuyor sabahları. Gun içinde gerinir gibi karnımı gererdi tekmeleri susarsan karnımı hafif de olsa kaldirirdi ,
Ama şuan gün içerisinde coook az oynuyor ve çoğunu da elimi karnıma koymadan neredeyse hissedemiyorum öyle kuvvetsiz yani.. sizin de böyle mi bu hareketlerin giderek kuvvetli olması gerekir sanıyorum bende giderek kuvvetsiz oluyor???
Bebeğin konumu da önemli hareketlerin sertliğinde, bende de bazen azalıyor. Çok derinden geliyor gibi . Bazen dışarı fırlayacak gibi

Arkadaşlar günaydın,
Sırtı dönüktür belki. Benimki de öyleydi dün gidince doktor ne yaptıysa donduremedi. Sırtı dönük. Muhtemelen elimle bastırınca da hissettim dirseği poposu.🙈

Regl agrisi benzeri agrilarim vardi ara ara bicak sallanıyordu sanki birde karnim tas kesiliyordu kasiliyordu ben idrar yolu enfeksiyonu sebep oluyor saniyordum ama oda gecmis idrar tahlillerim temiz cikti

X