2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Bi kac hastane seçtim karar vermeye çalışıyorum ya hepsinde de çok kötü yorumlar var insan gönül rahatlığı ile secemiyor birini . Uc hastane falan arasındayım.. aşağı yukarı doktorları da seçtim ama şu kurban bayramı tatili olayı var işte 😓
Seninle aynı ilde oturan arkadaşlar yokmu yardımcı olsun hastne konusunda , cidden güzel bir doktor bulmak, iyi bir hastane bulmak cidden zorrr allahdan bana yakın hastane var ve ilk gittğim doktor çok ilgili alakalı ve hastaları hep iyi bahsediyor o konuda şanslı hissediyorumm🙏🏻🙏🏻
Geçen ay ayrıntılı ultrason için farklı hastane ve doktorları görünce cidden kendi doktoeuma şükrettm 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

Seninle aynı ilde oturan arkadaşlar yokmu yardımcı olsun hastne konusunda , cidden güzel bir doktor bulmak, iyi bir hastane bulmak cidden zorrr allahdan bana yakın hastane var ve ilk gittğim doktor çok ilgili alakalı ve hastaları hep iyi bahsediyor o konuda şanslı hissediyorumm🙏🏻🙏🏻
Geçen ay ayrıntılı ultrason için farklı hastane ve doktorları görünce cidden kendi doktoeuma şükrettm 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Aslında dr a çok laf etmiyorlar da hastane personelinden acayip şikayetçi herkes .. Doğum, doğum sonrası süreçte hastane personelinden öyle şikayetçi ki herkes şöyle içime sine sine rahatça seçemiyorum , bak durum paylaştım bir arkadaş asla önermem demiş halbuki %85 oraya karar vermiş gibiydim insan bunları görünce kafası net olmuyor

Canimmm geldin mi ankara ya .. benim de baş çevresi az geriden demişti dr ama çok az demişti inşallah pazartesi güzel haberler alırım kafam çok bulanık başım ağrıyor stresten.. ama sende çok milimlik bir fark var nerdeyse yok gibi ... inşallah sağlıklı hayırlı evlatlarımız olur 🤲🏻🤲🏻🤲🏻
Evet geldim çok soğukmus döndüm🙈🙈🙈
Olumlu düşünelim.☺️ İnşallah sağlıkla dogsunlar 🥰

Aslında dr a çok laf etmiyorlar da hastane personelinden acayip şikayetçi herkes .. Doğum, doğum sonrası süreçte hastane personelinden öyle şikayetçi ki herkes şöyle içime sine sine rahatça seçemiyorum , bak durum paylaştım bir arkadaş asla önermem demiş halbuki %85 oraya karar vermiş gibiydim insan bunları görünce kafası net olmuyor
Aynen gördümmm 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Amaa zaten 100 kişiden 100de memnun olucak diye birşey yok oyuzden 1-2 kişinin kötü yorumlarına takılma

B64BB97A-2645-434A-B790-34B885A590AC.jpeg

Günaydın kızlar. Dudağım uçuklamış üzüntüden😔 Geçen aylarda hiç böbrekle ilgili bişey dememişlerdi bu büyüme işine çok üzüldüm. Bana dr direkt kromozomal hastalık belirtisi olabilir ama başka bir belirti yok sanmıyorum istersen en garantisi amniyosentez falan dedi bende istemedim ama devam ederse böbreklerinden ameliyat olabilir vs demedi hiç araştırdıkça moralim bozuldu😔
Erkek erkek diye tutturdum diye mi böyle oldu diyorum, erkenden herşeyini almak uğursuzluk getirdi diyorum, yediklerime kendime dikkat etmedim o mu etkiledi diyorum...
Herşeyi kafama takarım ben şimdi Allah yardımcım olsun benim için dua edin...

Ee hani kafana takmamıştın neden okuyup durdun internetten? 🤷
Bir çok problem doğumdan sonra normale dönüyor.
Arkadaşımın kızında vardı böbreklerde problem. Doğumdan sonra bir kaç defa kontrole gittiler. Zamanla da normale döndü. Dışarıdan müdahale bile edilmedi hatta.

Ben şahsen yaptırmayı düşünmüyorum
2 dilim baklavayla da alakası yok bence
Ben baska bir hastalık için yaptırmıstım
Çok daha fazlası bana göre
Kaldı ki verilen şey glikoz.

Herkesin kendi fikri elbette, ben de yaptırmayacak olanlardanım.

Ben ilkine hamileyken yaptırdım sonucu hiç hatırlamıyorum ama risk yoktu demekki.

Doktor 24. haftada istenecek diye not etmişti. Pazartesi kontrole gidince neden gerekli olduğunu, yaptırmazsam neyi gözardı edeceğimi bir kere daha dinlemek istiyorum 🙄

Cocuk olunca araştırıp öğreneceksin zaten
Bizim gibi 😀 eger titizsen her şeyi en ınce ayrıntısına kadar araştıracaksın
Misal demir ile kalsiyum ürünleri bir arada olunca demirin etkisi azalıyor. Emilimi zor oluyor .

Örnek; pekmez ve süt gibi 😁

Demir içerenleri, C vitamini içeren portakal mandalina suyu gibi şeylerle vermek gerektiği gibi 🤦😂

Benim ek gıda listem hala duruyor bu arada. 24 aya kadar ne verilir ne verilmez yazıyor 🤭

Aramızda Jersey sütü tüketen var mı? Yeni rastladım.

Yıllardır süt içmem. Doktorum da içme dedi bu süreçte. Bu tür ineklerin sütünün kalsiyum oranı diğer sütlerden çok yüksek ve sütten yapılan yoğurt ve kaynağının tadı da enfes oluyormuş. Özel çiftliklerde bulunuyor daha çok. Süt pek olmasa da yoğurdu için denemeyi düşünüyorum.

Ben de hiç yoğurt yapmadım ama hep niyetimde vardı. Artık bir şekilde başlayıp ek gıda zamanına kadar profesyonelleşsem fena olmaz. Tüm tariflere açığım. 😇
Jerseyi duymadım. Ben hergün 500 ml süt içiyorum. Doktor iç dediği için değil; sütsüz yaşayamam 🤷🏻‍♀️

Son düzenleme:
Kızlar alt karında gün içinde saatlerce geçmeyen bir ağrı oluşuyor. Böyle iğneler batıyormuş gibi. Yürürken özellikle çok ağrıyor. Gaz sıkışması gibi ama değil. Çok oturunca da ağrıyor. Yaşayan var mı? Normal bir şey mi bu? 🤷🏼‍♀️
Canım bende de oluyor. Doktor ağrın olunca hemen uzan dedi. Hemen uzanıyorum. Bazen geçiyor bazen geçmiyor

Bi kac hastane seçtim karar vermeye çalışıyorum ya hepsinde de çok kötü yorumlar var insan gönül rahatlığı ile secemiyor birini . Uc hastane falan arasındayım.. aşağı yukarı doktorları da seçtim ama şu kurban bayramı tatili olayı var işte 😓
Hangi şehirdeydin canım sen

Kızlar ben bugün perinatologa gittim. I ipana canım sen önermişti değil mi yanlış mı hatırlıyorum. Hoca çok iyiydi gerçekten. 2 saat üzeri ordaydik. 20 dk kadar oykumu dinledi. Goturdugim diğer test sonuçlarını inceledi. Onlarla ilgili bilgi verdi. Sonra USG ye geçtik. Diyaframindan bobregine. Bağırsağından kalbine her yeri çok detaylı inceledi. 1.5 saat sürdü. Her ölçümü tek tek anlattı. Çok şükür down sendromu riskine dair bir veri çıkmadı. Organların tamamı sıkıntısız. Kalpte minik bir delik varmış ama o kapanır dedi. Fakat kafa ölçümü biraz haftasından küçük çıktı. Mikrosefali diye beyinde gelişim geriliği belirtisi kafa ölçüsüne göre belli oluyormuş. Ama bunu da bir olcumle söyleyemeyiz dedi. Bir sonraki aylarda daha da geriye giderse o zaman düşünmek lazım dedi. Eşimin canı baya sıkıldı ama. Ben olumlu dusunmek istiyorum sonuçta 10mm olması gerekirken 9.40 çok büyük bir fark yok. Çocuk minyon belki. Diğer her şey gayet iyiydi. Yüzünü göstermedi maalesef. ☺️
Canım ben önermiştim. Her başım sıkıştığında o adama gidiyorum ben. Bazen ben dinlemekten yoruluyorım ama o anlatmaktan yorulmuyor 😁
Sakın canını sıkma, bırda okuduğum kadarıyla neler neler değişiyor. Sağlıkla kucağımıza alalım inşallah

X