2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Şeker yüklemesinde 0’, 60’ ve 120’ dakikalarda kana bakılıyor ya, bu nasıl oluyor? 2 saat aynı yerde mi beklememiz gerekiyor 🤔
Biz aralarda arabayla filan gezdik biraz sonra hocaya muayene olduk, şekerli solüsyonu içip bitirdikten tam 60dk ve 120dk sonra kan verilse yetiyor arada başka bişey yeyip içmemek yeterli hastanede de beklenebilir

Canım aslında biz de seçiyoruz da işte
Mecbur yiyiyoruz çocuktan 😂alıştık yani artık .

Pazara eşim çıkıyor. Şunu bunu al demiyorum.
4 çeşit sebze al diyorum. O da öyle alıyor işte. Zaten yıllardır o çıkıyor, alıştı artık ne alacak
Ne yapacak diye.

Kışın nerde sebze yok ?
Pırasa
Kabak
Kereviz
Ispanak
Brüksel lahana
Beyaz lahana
Brokolı
Karnabahar

Bak bir sürü sebzesi var kışın da:KK53:

Misal brokoliyi fırında basemel soslu ve patatesli yap
Manyak oluyor 😀

Bak çok zorlanırsın bebek olunca soyleyeyım.
İşte onların içinde pırasa, ıspanak, karnıbahar yerim
Ayyy şeyi yapıyomusun sen kapuskamı neeee ayyyyy annem uapardı kendi yerdi tek hiç birmiz yemezdik😂😂😂😂😂

Yaaaa bu gidişle bizim bebişte etçil olucak, ben ben haşlayıp vericemm yaaa brokoli karnıbahar fln😃
Ben çok değişiyim ya mesela annem bana eskiden pekmez verirdi sütün içinde alahım ölüm gibiydi şimdi hiç sevmem bazılar tranvatik olmuş 😂😂

Canım kandaki risk dediğin biyokimyasal riskse benim de riskli çıktı 1.231 di. Hem o dönem gittiğim perinatolog hem de geçen hafta ayrıntılı için gittiğim perinatolog önemli olan kombine risk ve ultrason bulguları dedi. Çok şükür kombine risk yok, ultrason bulguları da temiz. Sende rahat tut içini sağlıkla gelirler inşallah 🙏

Eklentiler

• 6AA240AF-5559-4823-B923-9D656D40CB3E.jpeg
    6AA240AF-5559-4823-B923-9D656D40CB3E.jpeg
    131,3 KB · Görüntüleme: 41
Kızlar selam kontrolden şimdi geldik 🤗
Şeker yükleme testimi de yaptırdım eczaneden 75gr şeker solüsyonu alıp 300ml kadar suyla çözdürüp içtim (kutu kola gibi olanlar yokmuş) beni zorlamadı şekerli su zaten🍬
Benim doktorum da önermişti o önermese de ben zaten yaptırmak istiyordum ama tabi herkesin kendi fikri denildiği gibi doktorunuz öneriyorsa yaptırmayı düşünün bence korkulacak bir şey yok 😘
Sonuçlarım iyi çıktı çok şükür açlık 90, 1 ve 2. Saatler 100küsür çıktı 🥳
Bebiş 900gram 31cm olmuş yanakları elleri tombikleşmiş biraz daha normal bebek görünümü almış artık hoca da sen kilo alıyorsun ama bebeğe de yarıyor yediklerin dedi sevindim en azından boşa kilo almıyorum 🤣 💙
Rutin idrar ve kan bakıldı
B12 düşük çıktı ocean b12 sprey yazdı hoca hemoglobin yüksek çıktı demir hapını azaltacağım (bizde genetik biraz)
Böylece 6kalem ilacım oldu: imom omega, dvitamini, ecopirin, magnezyum, ferrum demir ve ocean b12. İmom ve ferrumu haftada 2-3alacağım
26. Haftaya girerken bizden haberler böyle
Gözün aydın maşallah ne güzel poz vermiş bebiş, test fasıllarından kurtudun 🥰bende yaptıracağım inşallah da tırsıyorum sonuçtan bakalım hayırlısı :) sonuçların güzel çıkmış ya hani merak ettim daha önce hiç kanda hba1c diye bir değerine bakılmış mı mesela o kaçmış en son bakıldıysa. ordan da bir şüpheleniliyormuş da sanırsam 3 aylık şeker ortalamasını mı ne gösteriyormuş o değer, senin normal çıkdığı için o değerin nasıl acaba bakılmışsa söyleyebilir misin.

Gözün aydın maşallah ne güzel poz vermiş bebiş, test fasıllarından kurtudun 🥰bende yaptıracağım inşallah da tırsıyorum sonuçtan bakalım hayırlısı :) sonuçların güzel çıkmış ya hani merak ettim daha önce hiç kanda hba1c diye bir değerine bakılmış mı mesela o kaçmış en son bakıldıysa. ordan da bir şüpheleniliyormuş da sanırsam 3 aylık şeker ortalamasını mı ne gösteriyormuş o değer, senin normal çıkdığı için o değerin nasıl acaba bakılmışsa söyleyebilir misin.
Amin canım sağol sizlerin de normal çıkacak tüm testleri eminim herkes dualarımda ❤️ Geçen ay bakılmıştı Hba1c 4,6 çıktı risk yok ama bende aile öyküsü çok hem anne hem baba tarafında diyabet hastaları var

Amin canım sağol sizlerin de normal çıkacak tüm testleri eminim herkes dualarımda ❤️ Geçen ay bakılmıştı Hba1c 4,6 çıktı risk yok ama bende aile öyküsü çok hem anne hem baba tarafında diyabet hastaları var
Ooo maşallah seninki zaten gayet iyimiş 🥰benim 5.3 çıkmış. normal sınırlarda ama yinede bir süphe ettiren tarafı yok değil hani 🤣hayırlısı bakalım ya inşallah çıkmaz.bizdede öyle annem de var şeker görcez bakalım.

Valla benimde yok önüne ne geliyosa alıyorum 😃
Sleppy 1-2 numara aldım 80li bana en azından 1 ay yeter gibisinden😃
Yeni doğan 5tane cıtcıtlı bady
3-6 ay 5 tane
6-9 ay 5 tane aldım
Bi kaç tanede 6-9-12 fln takım aldım kombin
Bi kaç tane tulumlu üstler aldım yine aylık aylık ayrı ayrı😍
Yeni doğan eldivenler aldım
Ağız mendilleri aldım
Çoraplar aldım yeni doğan 3-6-9 benim şimdilik idare edebilcek kadar😍😍
Muslin 2-3 tane aldım
Battaniye aldım 4-5 tane
Havlu aldım yıkamak için
Kuvvet aldım 😍
Biberon 1 tane 1 tanede emzik aldım
Tırnak makası😍💜
Önlükler aldım boynunaa
Yani şimdilik bunlar geliyo aklımaaa
Bende önüme geleni alıyorum senin ilk her halükarda sonra işine yarar ama kalanları ne yapacağım bakalim 😁

Kızlar selam kontrolden şimdi geldik 🤗
Şeker yükleme testimi de yaptırdım eczaneden 75gr şeker solüsyonu alıp 300ml kadar suyla çözdürüp içtim (kutu kola gibi olanlar yokmuş) beni zorlamadı şekerli su zaten🍬
Benim doktorum da önermişti o önermese de ben zaten yaptırmak istiyordum ama tabi herkesin kendi fikri denildiği gibi doktorunuz öneriyorsa yaptırmayı düşünün bence korkulacak bir şey yok 😘
Sonuçlarım iyi çıktı çok şükür açlık 90, 1 ve 2. Saatler 100küsür çıktı 🥳
Bebiş 900gram 31cm olmuş yanakları elleri tombikleşmiş biraz daha normal bebek görünümü almış artık hoca da sen kilo alıyorsun ama bebeğe de yarıyor yediklerin dedi sevindim en azından boşa kilo almıyorum 🤣 💙
Rutin idrar ve kan bakıldı
B12 düşük çıktı ocean b12 sprey yazdı hoca hemoglobin yüksek çıktı demir hapını azaltacağım (bizde genetik biraz)
Böylece 6kalem ilacım oldu: imom omega, dvitamini, ecopirin, magnezyum, ferrum demir ve ocean b12. İmom ve ferrumu haftada 2-3alacağım
26. Haftaya girerken bizden haberler böyle
Yaaaa o surat nee massallah suphanallah🤩🤩🤩

Canim bu kan oranin yuksek cikmis ya oranıni hatırlıyormusun ,benimki 15 e yakindi ama yine kullanıyorum kan demir ilaci falan🤔

Kizim uyduğuna gore birşeyler zohumlanabilirim :KK53:
2 saat once 6 tane poğaça yedim simdi abur cubur istiyo canım 👁👁 bide kahve yapam:KK8:

Bende önüme geleni alıyorum senin ilk her halükarda sonra işine yarar ama kalanları ne yapacağım bakalim 😁
Aynen kimseye vermeyi düşünmüyorum 2. Yide düşündüğüm için illa tekrar işime yarar😂
Ne güzel sen dükkanı kapatıcan😃
Aslında böyle yazınca çok duruyo ama dolapda hiç yok gibi duruyo😂😂 artık kendime alıcamm bişiler 😂

Kizim uyduğuna gore birşeyler zohumlanabilirim :KK53:
2 saat once 6 tane poğaça yedim simdi abur cubur istiyo canım 👁👁 bide kahve yapam:KK8:
Vallaaa bende yiyoeum aralarda bişiler yaa😃😃 gidiyorum puding yapıyorum çerez yiyorum , çikolata yiyiorum durmuyo boğaz resmen yaaa şaka gibi😃😃
Normalde hiç nutella kaşıklamayı ekmek arasına sürmeyi sevmezdim, kavonuzu bitirdim 😂😂

İşte onların içinde pırasa, ıspanak, karnıbahar yerim
Ayyy şeyi yapıyomusun sen kapuskamı neeee ayyyyy annem uapardı kendi yerdi tek hiç birmiz yemezdik😂😂😂😂😂

Yaaaa bu gidişle bizim bebişte etçil olucak, ben ben haşlayıp vericemm yaaa brokoli karnıbahar fln😃
Ben çok değişiyim ya mesela annem bana eskiden pekmez verirdi sütün içinde alahım ölüm gibiydi şimdi hiç sevmem bazılar tranvatik olmuş 😂😂
Cocuk olunca araştırıp öğreneceksin zaten
Bizim gibi 😀 eger titizsen her şeyi en ınce ayrıntısına kadar araştıracaksın
Misal demir ile kalsiyum ürünleri bir arada olunca demirin etkisi azalıyor. Emilimi zor oluyor .

Örnek; pekmez ve süt gibi 😁

Cocuk olunca araştırıp öğreneceksin zaten
Bizim gibi 😀 eger titizsen her şeyi en ınce ayrıntısına kadar araştıracaksın
Misal demir ile kalsiyum ürünleri bir arada olunca demirin etkisi azalıyor. Emilimi zor oluyor .

Örnek; pekmez ve süt gibi 😁
Benimde hayatım çocuktan önce sonra diye 2 bölüm😀 sağlıklı beslenmek zorunda kaldım cocuk sonrasi ee evde sen ne yersen ona alışıyor cocuk.

Vallaaa bende yiyoeum aralarda bişiler yaa😃😃 gidiyorum puding yapıyorum çerez yiyorum , çikolata yiyiorum durmuyo boğaz resmen yaaa şaka gibi😃😃
Normalde hiç nutella kaşıklamayı ekmek arasına sürmeyi sevmezdim, kavonuzu bitirdim 😂😂
Kizz bana bak mide spazmi falan gecirme he🤣 boyle yenirmi püü bize ,ayy bide tek olmadigimada seviniyom.bi yandan hahaha ama boyle olmaz bak nutellayi kaşiklamasaydin bari pudingi ye ama puding guzel olur😅😅

Benimde hayatım çocuktan önce sonra diye 2 bölüm😀 sağlıklı beslenmek zorunda kaldım cocuk sonrasi ee evde sen ne yersen ona alışıyor cocuk.
Aynen öyle. Geceleri kızartmalar
Hamburgerler
Sağlıksız ne varsa işte

Cocuk doğdu pohunun rengini bile araştırdım
😂

X