2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Canım ama doktor tek başına anlamlı değil demiş. Niye sen kafana takıyorsun. Yapma lutfen

Çok üzüldüm bunu takmana. Ama sen ne yaparsan yap kaza kader Alllahtan. Yani sen erkek istedin diye olacak olsa bir sürü insan var ilk gebeliginde yaşayan bunları. Beslenmen etkilemez zaten. Tek başına hiç bir anlamı yok sadece bildiğin icin takip edilecek. Bilmesen ilerlese daha kötü tek başına anlam zaten ifade etmez. Zaten ayrıntılı amacı bu değil mi?

Dr zamanla geçer doğuma kadar düzeliyor çoğunlukla dedi. Doğumdan sonra kendiliğinden geçenler de varmış. Böbreklerinde büyüme devam edip ameliyat olanlar erken doğanlar falan okudum Allahım yardım etsin inşallah😔

Instagramda biz kadın vardı kızlar. Her gün 2 saat yürüyüş, squatlar,sağlıklı beslenme ben diyordum bu 2 saate normal doğurur.O kadar dikkat ediyordu ki kilo bile almamıştı. Geçen gün doğurmuş, çok zor geçmiş doğumu. Bazen de bakıyorsun hic bunları yapmayanlar çat diye doğuruyor. Ben artık dogumun tamamiyle kişinin yapısıyla alakalı olduğunu düşünüyorum. Tamam spor falan iyi de sağlık için, Her durumda da ise yaramıyor demekki
Ben hamile pilatesine gidiyorum. Hoca demişti bir öğrencisi daha önce de pilates yapıyormuş. Vücut alışık olunca bayağı zorlamış derslerde, dersten çıkıp da sahilde yarım saat yürüyüşü bitirip öyle eve geçiyormuş. O da normal istemiş, sezeryan olmuş. Aslında yarar sağlıyor, acı hissini azaltıyor spor ama tabi o anki bebeğin konumu, suyu, kalp ritmi yada dalga sıklığı derken olmayabiliyor. Nasip yani. Ama hareketi elden bırakmamak lazım. Şu soğuk havalar sonrası yarım saat çift yürüyüş şart gibi hepimize. 😇

Dr zamanla geçer doğuma kadar düzeliyor çoğunlukla dedi. Doğumdan sonra kendiliğinden geçenler de varmış. Böbreklerinde büyüme devam edip ameliyat olanlar erken doğanlar falan okudum Allahım yardım etsin inşallah😔
Netten araştırma yapmayı bırak .
Felâket şeyler yazıyor cunku orada bir baş ağrısı icin bıle

Biz iyiyiz çok şükür 🥰 Bebişte detaylı ultrasonda çift taraflı koroid pleksus kisti çıktı... Fetal dna kromozom testi yaptırdık çok şükür temiz çıktı. Eşim her ihtimale karşı alışveriş yaptırmıyordu artık gelsin kargolar 🦸🦸Sürekli alışveris sepeti dolduruyorum 🙈 Siz nasılsınız?
Bebişinde seninde iyi olmana çok sevindim 😍😍🙏🏻 Arada yazda nasıl olduğunuzu bilelim😍🍀
En güzel sürece girmişsinnn kargo açmakda harika😃😃😍

Dün gayet takmiyor vaziyette yazmistin buraya canim ,nete bakip kendini harap etmişsin ,bence geçici bişey ve bu boşa stres yapiyorsun👍

Instagramda biz kadın vardı kızlar. Her gün 2 saat yürüyüş, squatlar,sağlıklı beslenme ben diyordum bu 2 saate normal doğurur.O kadar dikkat ediyordu ki kilo bile almamıştı. Geçen gün doğurmuş, çok zor geçmiş doğumu. Bazen de bakıyorsun hic bunları yapmayanlar çat diye doğuruyor. Ben artık dogumun tamamiyle kişinin yapısıyla alakalı olduğunu düşünüyorum. Tamam spor falan iyi de sağlık için, Her durumda da ise yaramıyor demekki
Heeee takip ettiğim fenomen mi acaba tuğçe adı, hergün yürüyodu sabahları spor yapıyodu, cidden zor olmuş doğumu fln

Günaydın kızlar. Dudağım uçuklamış üzüntüden😔 Geçen aylarda hiç böbrekle ilgili bişey dememişlerdi bu büyüme işine çok üzüldüm. Bana dr direkt kromozomal hastalık belirtisi olabilir ama başka bir belirti yok sanmıyorum istersen en garantisi amniyosentez falan dedi bende istemedim ama devam ederse böbreklerinden ameliyat olabilir vs demedi hiç araştırdıkça moralim bozuldu😔
Erkek erkek diye tutturdum diye mi böyle oldu diyorum, erkenden herşeyini almak uğursuzluk getirdi diyorum, yediklerime kendime dikkat etmedim o mu etkiledi diyorum...
Herşeyi kafama takarım ben şimdi Allah yardımcım olsun benim için dua edin...
Üzülmeyin lütfen 💙 internet bu konuda tam bir bilgi çöplüğü ve genelde de doğruluk payı olmayan şeyler.
Kendinizi de suçlamayın. Sizinle ilgisi olsa Dr unuz derdi emin olun❤️ bundan sonrası için iyi düşünüp, dua etmekten başka elimizden bir şey gelmez. Aklımdasıniz🧡

Dün gayet takmiyor vaziyette yazmistin buraya canim ,nete bakip kendini harap etmişsin ,bence geçici bişey ve bu boşa stres yapiyorsun👍
Dr daha çok down belirtisi olabileceğini anlattı ama başka hiçbir bulgu yok dedi böbrekle ilgili bir hastalık olabileceğinden bahsetmedi kendiliğinden geçiyor genelde yine de takip edilsin dedi bende önemsemedim o iyi konuşunca ama bi bakayım dedim aynı durumda olanlara iyileşenler çoğunlukta ama ilerleyenler de var canım sıkıldı. İnşallah zamanla düzelir.

Üzülmeyin lütfen 💙 internet bu konuda tam bir bilgi çöplüğü ve genelde de doğruluk payı olmayan şeyler.
Kendinizi de suçlamayın. Sizinle ilgisi olsa Dr unuz derdi emin olun❤️ bundan sonrası için iyi düşünüp, dua etmekten başka elimizden bir şey gelmez. Aklımdasıniz🧡
Teşekkür ederim insan evham yapıp en kötü ihtimali düşünüyor ister istemez bundan sonra daha dikkatli besleneceğim bol bol da dua edeceğim inşallah kendiliğinden düzelir.

Dr daha çok down belirtisi olabileceğini anlattı ama başka hiçbir bulgu yok dedi böbrekle ilgili bir hastalık olabileceğinden bahsetmedi kendiliğinden geçiyor genelde yine de takip edilsin dedi bende önemsemedim o iyi konuşunca ama bi bakayım dedim aynı durumda olanlara iyileşenler çoğunlukta ama ilerleyenler de var canım sıkıldı. İnşallah zamanla düzelir.
İnsallah canım, kalbini serin tut🙏

Selam kızlar nasılsınz şmdi kontrolden geldim cok şükür herşey yolunda haftaya şeker yüklemesi için çağırdı yükleme yaptıran var mı acaba 140 altındaysa önemli olmuyor dedi Dr ama benimki bana bırakmıyo direkt yapıcaz ben her hastamdan istiyorum diyo 😂 bunun riski yada zararı falan var mı bilen var mı aranızda

Benim de detaylıca milimlik bir kalpte deliğe rastladı radyolog dr. Daha büyük delikler de down belirtisiymiş. Yani tek başına pek anlam ifade etmez dedi sizin gibi. Doğuma kadar düzelebilen bir durum. Ben de rahatladım açıkçası. Doğum sonrası bir eko ile de netleştirmiş oluruz. Sizin de bu şekilde olabilir diğer olgular da iyi olduğu için. Şimdiden dert edip strese girmeyin. :)

Selam kızlar nasılsınz şmdi kontrolden geldim cok şükür herşey yolunda haftaya şeker yüklemesi için çağırdı yükleme yaptıran var mı acaba 140 altındaysa önemli olmuyor dedi Dr ama benimki bana bırakmıyo direkt yapıcaz ben her hastamdan istiyorum diyo 😂 bunun riski yada zararı falan var mı bilen var mı aranızda
Ben şahsen yaptırmayı düşünmüyorum
2 dilim baklavayla da alakası yok bence
Ben baska bir hastalık için yaptırmıstım
Çok daha fazlası bana göre
Kaldı ki verilen şey glikoz.

Herkesin kendi fikri elbette, ben de yaptırmayacak olanlardanım.

24. Haftada yaptiracagim ben de ins🍀 hamilelikte daha zararlı şeyler var, bunun pek zararının olacağını düşünmedim 💙

Ben şahsen yaptırmayı düşünmüyorum
2 dilim baklavayla da alakası yok bence
Ben baska bir hastalık için yaptırmıstım
Çok daha fazlası bana göre
Kaldı ki verilen şey glikoz.

Herkesin kendi fikri elbette, ben de yaptırmayacak olanlardanım.
Bende daha önce yaptırdım ve biri direk glikoz verirken diğerine göre orani az. Eğer öyle olmasa içince bayılacak gibi olmamam gerek. Bunun yanında zaten ben tatlıyı azalttım. Eğer normal testte sorun olsa belki düşünürdüm

Benim geçen gün adet ağrısı gibi oldu .belim karnım. Uyandırdı beni resmen .Sıklığı yoktu o yüzden endiselenmedim. Ertesi gün de ara ara geldi düzensiz bir şekilde. Magnezyum kalsiyum vitaminlerini icmemistim.Icmeye başlayınca geçti. Galiba yalancı doğum sancısıydı.pazartesi doktora soracağım. O zaman yazarım 😊
Benimde randevu 12 gün kaldı bugün de vajinal bolgede yedi ayı geçmiş olsa dogummu ki diycem ama nedir bilemedim

Çok şükür 🥰🥰 Alışveriş listesi yapmaya çalışıyorum ama ne alacağımı bilemiyorum şimdide 🙈 Varsa elinizde listeniz benimle paylaşırsanız mutlu olurum 🤣
Bende bugün oturdum açtım pc yi youtube videolarını izliyorum .
1 sayfa liste yazdım bile 🤪
Annelerimiz acaba o yoksulluk zamanlarında bizi nasıl büyütmüş anlam veremiyorum. Hanımların çektiği videolar da bazen gerçekten şaşlıkla izliyorum alınanları . Hele ki şu devirde hakkaten çok zor alımlar.
Fiyatları tek tek araştıracağım ve 23 Nisan ‘da bir ümitle indirim bekliyorum 😂

Kactı rıskın benım 1.53
Canım kandaki risk dediğin biyokimyasal riskse benim de riskli çıktı 1.231 di. Hem o dönem gittiğim perinatolog hem de geçen hafta ayrıntılı için gittiğim perinatolog önemli olan kombine risk ve ultrason bulguları dedi. Çok şükür kombine risk yok, ultrason bulguları da temiz. Sende rahat tut içini sağlıkla gelirler inşallah 🙏

X