2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Biz de bunu düşündük ama en bir ay öncesinde doğum yapacağın ülkede olman da gerekiyor. Doktorunun o kadar yolu gidebileceğine dair belge vermesi lazım. 1 ay orda kalmak da ekstra maliyet istiyor.

Bizim de kafamız karışık bu konuda. Dolar da aldı başını gitti.

Gerçi ben hala çok sıcak bakıyorum. Şu an bana 700-800 bine Amerika ya da Kanada vatandaşlığı verseler seve seve veririm o parayı. Çocuğuma da vermeliyim diyorum ama eşim artık sıcak bakmıyor. Ben hala ikna etmeye çalışıyorum. Bakalım nasıl olacak?
Evet bizde baya araştırdık Kanada bu konuda daha mantıklı geliyor geçiş yapmak açısından çünkü farklı bölgelerde giriş yaparken gebelik farkedilirde doğum için gelindiğini anlayıp izin verilmiyor. En fazla 36 haftalıkken okadar uzun uçuşa izin veriliyor oda dediğin gibi 1 ay önce filan orda bu işi yapan doğum koçları var Türkiye’den gelenlere yardımcı oluyorlar paket halinde ücretlendirmeleri uygun doktor istenirse eşyalı ev ve rutin kontrollerde hastane ev arası ulaşım sağlanıyor doğumdan sonra direk kimlik ve pasaport vize işlemlerinde de yardımcı olup kısa sürede çıkartıyorlar ama bebeğin uçuş yapabilmesi için en az 20 gün de öyle geçmesi gerekiyor rahat 2 ay duruma göre 2 buçuk ay orda kalmak durumu oluşuyor. Dolar Euro yükselmeden önce kaba bi hesaplamayla yol ücretleri dahil minimum 150 bin TL gibi rakam çıkarmıştım şimdi daha yükseklir tabi 🤦🏻‍♀️

Bende bugün kzım için alış veriş yaptım. İndirim vardı ve baya aldım. Kızımın eskilerini giydirmek içime sinmedi. Ama onlarıda çıkaracağım onlarda lazım olacak giydirmek için.
Bu arada eşim de duruldu alıştı bu kız fikrine.
Ama üzüldüğünü hala çok belli ediyor.
Galiba evdeki kızımın ona olan düşkünlüğü sevgisi onu yumuşattı.
Maşallah zaman geçtikçe alışır hatta pişman bile olur öyle düşündüğü için. Olan sana oldu stresle hamile halinle 🤦🏻‍♀️
Benimde eşim 3buçuk yıl sonra tüp bebekle hamile kalabilmişken şımardı mı nedir görümceme ya ikincide kız olursa demişti bütün tüylerim çekildi o an bende düne kadar sağlıklı bitane evlada muhtaçken şimdi azıttın mı ne bu Allah’a nankörlük dedim sonra defalarca o manada söylemedim dese de hala kafasına kakıyorum

Evet bizde baya araştırdık Kanada bu konuda daha mantıklı geliyor geçiş yapmak açısından çünkü farklı bölgelerde giriş yaparken gebelik farkedilirde doğum için gelindiğini anlayıp izin verilmiyor. En fazla 36 haftalıkken okadar uzun uçuşa izin veriliyor oda dediğin gibi 1 ay önce filan orda bu işi yapan doğum koçları var Türkiye’den gelenlere yardımcı oluyorlar paket halinde ücretlendirmeleri uygun doktor istenirse eşyalı ev ve rutin kontrollerde hastane ev arası ulaşım sağlanıyor doğumdan sonra direk kimlik ve pasaport vize işlemlerinde de yardımcı olup kısa sürede çıkartıyorlar ama bebeğin uçuş yapabilmesi için en az 20 gün de öyle geçmesi gerekiyor rahat 2 ay duruma göre 2 buçuk ay orda kalmak durumu oluşuyor. Dolar Euro yükselmeden önce kaba bi hesaplamayla yol ücretleri dahil minimum 150 bin TL gibi rakam çıkarmıştım şimdi daha yükseklir tabi 🤦🏻‍♀️
Aynen öyle. Şu an hesaplarımıza göre 600-700 bin TL arası bir mebla gider. 35.000 dolar sadece doğum ve hastane için isteniyor. 🥺

Dereotlu havuçlu sarımsaklı yoğurdum😃😃😃🌸

Eklentiler

• 2B7DA8D8-D7B2-4AC3-BC06-B61C4E62E9C2.jpeg
    2B7DA8D8-D7B2-4AC3-BC06-B61C4E62E9C2.jpeg
    115,4 KB · Görüntüleme: 57
Canım artık süt çoğu yerde satılıyor. Yufkacılarda
Büyük marketlerde

Arayışa girmediğin icin gormemıssındır😀
Cocuk olsun ek gıdaya başlasın
O zaman yine konuşalım :KK53:
Benimde sağolsun kayınvalidem yapıyo her cuma gönderiyor, çocuk içinde küçük küçük kavonoz kapları alıcam onlara yapıcak 😃😃💃🏼💃🏼💃🏼

Benimde sağolsun kayınvalidem yapıyo her cuma gönderiyor, çocuk içinde küçük küçük kavonoz kapları alıcam onlara yapıcak 😃😃💃🏼💃🏼💃🏼
Gorumcemınkı de yıllarca yaptı
Artık kendi yapıyor 😀

Ek gıdaya geçtiğimız zaman Hiç küçük kavanozda yapmadım. Haftalık yaptim
Halen de aynı şekilde yapıyorum

Ohoo ben neler yaptim. Tarhanayı bile kendim yaptim :KK53:
Tursu
Tarhana
Kızım çok sever

X