2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Biz de bunu düşündük ama en bir ay öncesinde doğum yapacağın ülkede olman da gerekiyor. Doktorunun o kadar yolu gidebileceğine dair belge vermesi lazım. 1 ay orda kalmak da ekstra maliyet istiyor.

Bizim de kafamız karışık bu konuda. Dolar da aldı başını gitti.

Gerçi ben hala çok sıcak bakıyorum. Şu an bana 700-800 bine Amerika ya da Kanada vatandaşlığı verseler seve seve veririm o parayı. Çocuğuma da vermeliyim diyorum ama eşim artık sıcak bakmıyor. Ben hala ikna etmeye çalışıyorum. Bakalım nasıl olacak?
Yani şöyle hiç yurt dışında yaşama deneyimi oldu mu bilmiyorum ama özellikle Türk olarak bence zor. Bunun yanında çocuk vatandaş olacak ama aile yerleşmesine üniversite döneminde gidecek burada eğitim alacağı için kabul şartları vs biraz zorlayıcı. Kabul aldığında yabancı bit öğrenciden çok daha uyguna geliyor ama buradan ödenecek parası maliyeti oldukça fazla.

Birde sadece doğum ücreti degil araç kiralama kesinlikle sart birde gidilecek eyalet çok önemli iyi tespit etmek lazım bazı yerler sıkıntılı ya da aşırı pahali. Bunları sirket halletse bile orada yaşam ucuz ama orada yaşayana. Mesela benzin 1 dolar bile olsa 14 lira demek bu şu şartlarda buda çok fazla ve araba dışında seçenek çok çok az araba şart.
Bunun dışında vize sorunu yaşamaması ve ilerde yaşama fırsatı olması çok çok güzel kar zarar hesabı yapılmalı. Aslında aileden birileri olsa hersey çok daha kolay olur.

Kızlar ayrıntılıdan şimdi çıktım toplantısı varmış 1 saat geç girdim. Cinsiyeti kesin kız😄 Herşeyi çok şükür iyi çıktı ama böbrekler biraz büyük dedi 5.1 mm imiş ama down riski görmüyorum başka hiç bir sıkıntı görmüyorum böbrekler de ileride düzelir yine de dr.un takip etsin bi sıkıntı görürse yine gel dedi. İçim sıkılmadı hayırlısıyla bişey çıkmaz sağlıkla doğar inşallah kafama takmayacağım☺️
Çok sevindim sağlıkla kucağına al insallah🥰

Ben hiç yoğurt yapmadım. Nasıl yapılır bilmiyorum da 😏

Çok kolay bir defa yapınca anlarsın. Emin değilsen makine al.

Ben oğluma ilk makinede mayalıyordum. Ablam makine vermişti. Hem makinenin küçük kavanozlarında yapıp çocuğa yedirmek daha pratik oluyordu ilk başta.
Sonra kendim litrelik kavanozlarda mayalamaya başladım. Hatta bebek kahvaltısı için labne yapmaya bile başlamıştım.

Kızlar ayrıntılıdan şimdi çıktım toplantısı varmış 1 saat geç girdim. Cinsiyeti kesin kız😄 Herşeyi çok şükür iyi çıktı ama böbrekler biraz büyük dedi 5.1 mm imiş ama down riski görmüyorum başka hiç bir sıkıntı görmüyorum böbrekler de ileride düzelir yine de dr.un takip etsin bi sıkıntı görürse yine gel dedi. İçim sıkılmadı hayırlısıyla bişey çıkmaz sağlıkla doğar inşallah kafama takmayacağım☺️
Harika ❤️ hayırlı uğurlu olsun. Ben de bugun yaptırdım. Çok şükür her şey yolunda, sadece bağırsakta parlaklık çıktı. Onun için kan verdim. Hamilelikte bir hastalık geçirmiş olabilir miyim ona bakılacak. Başta bı şok oldum parlaklık vs kelimesini duyunca ama tek başına bir anlam ifade etmediğini, sadece gördüğü için paylaştığını söyledi Dr um🍀 bazen diyorum keşke 30 yıl önce yasasaydik. Sadece doğurmak için hastaneye giderdik. Yok taraması, yok riski, yok milimi😂

Kefir seviyor musunuz peki ? Doktor kalsiyum için günde 1er bardak sut-kefir-ayran iç dedi bana .
Bende sade süt istemiyorum bazen . Herhangi bir meyveyle blend ediyorum özellikle muz ve cevizle . Ya da bir kaşık kakao ile karıştırıyorum.
Kefir severim aslında ama şu an kefir mayam yok olmadı satın alayım araştırıp ... ayran yoğurt peynir tüketiyorum hep ama süt ı ıh

Yani şöyle hiç yurt dışında yaşama deneyimi oldu mu bilmiyorum ama özellikle Türk olarak bence zor. Bunun yanında çocuk vatandaş olacak ama aile yerleşmesine üniversite döneminde gidecek burada eğitim alacağı için kabul şartları vs biraz zorlayıcı. Kabul aldığında yabancı bit öğrenciden çok daha uyguna geliyor ama buradan ödenecek parası maliyeti oldukça fazla.

Birde sadece doğum ücreti degil araç kiralama kesinlikle sart birde gidilecek eyalet çok önemli iyi tespit etmek lazım bazı yerler sıkıntılı ya da aşırı pahali. Bunları sirket halletse bile orada yaşam ucuz ama orada yaşayana. Mesela benzin 1 dolar bile olsa 14 lira demek bu şu şartlarda buda çok fazla ve araba dışında seçenek çok çok az araba şart.
Bunun dışında vize sorunu yaşamaması ve ilerde yaşama fırsatı olması çok çok güzel kar zarar hesabı yapılmalı. Aslında aileden birileri olsa hersey çok daha kolay olur.
Evet çok haklısın. Ben de eşim de daha önce Amerika’da bir süre yaşadık. Bizim zaten ilerde Amerika’ya taşınma gibi bir durumumuz var. En azından çocuk vatandaş olsun istiyoruz ama maddi kısmı şu an çok pahalı. Bence bir şekilde halledilebilir ama eşim artık sıcak bakmıyor. Geçen sene olsa kesin gideriz diyorduk ama bu sene gerek yok artık diyor. Zaten karar vermek için 1,5 ayımız kaldı. Hayırlısı olsun artık.

Harika ❤️ hayırlı uğurlu olsun. Ben de bugun yaptırdım. Çok şükür her şey yolunda, sadece bağırsakta parlaklık çıktı. Onun için kan verdim. Hamilelikte bir hastalık geçirmiş olabilir miyim ona bakılacak. Başta bı şok oldum parlaklık vs kelimesini duyunca ama tek başına bir anlam ifade etmediğini, sadece gördüğü için paylaştığını söyledi Dr um🍀 bazen diyorum keşke 30 yıl önce yasasaydik. Sadece doğurmak için hastaneye giderdik. Yok taraması, yok riski, yok milimi😂
Bende böbreklerini mi ölçüyosunuz dedim nasıl anladın herkes ağız burun sanıyor bunları valla şaşırdım şuan diyo😅
Nette baktım bazı sitelerde 4 bazı sitelerde 6 üstü büyük sayılır ama ciddi olması için 10 mm üstü diyor bizim 5 mm dr da kötü bişey demedi büyük ihtimalle bebek büyüdükçe düzelir yine de kontrollerde dr un dikkat etsin ileride gerekirse yine gel dedi. Başka hiçbir sorun olmadığı için tek başına bir anlam ifade etmiyor dedi bana da.
Bende aynı şeyi düşündüm biliyo musun eskiden bu kadar incelemek mi vardı benim arkadaş tek böbrekli olduğunu 30 yaşında öğrendi😂

Bende bugün kzım için alış veriş yaptım. İndirim vardı ve baya aldım. Kızımın eskilerini giydirmek içime sinmedi. Ama onlarıda çıkaracağım onlarda lazım olacak giydirmek için.
Bu arada eşim de duruldu alıştı bu kız fikrine.
Ama üzüldüğünü hala çok belli ediyor.
Galiba evdeki kızımın ona olan düşkünlüğü sevgisi onu yumuşattı.

Bende bugün kzım için alış veriş yaptım. İndirim vardı ve baya aldım. Kızımın eskilerini giydirmek içime sinmedi. Ama onlarıda çıkaracağım onlarda lazım olacak giydirmek için.
Bu arada eşim de duruldu alıştı bu kız fikrine.
Ama üzüldüğünü hala çok belli ediyor.
Galiba evdeki kızımın ona olan düşkünlüğü sevgisi onu yumuşattı.
sen de aksine neşeli davran.
eminim o da üzülmekten vazgeçecektir

X