2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kızlar kısa kollu zıbınları 3-6 uzunları 6-9 alıyorum. Siz nasıl yapıyorsunuz? En çok neye ağırlık verdiniz kıyafette . Tulumları da 6-9almak lazım heralde😅kafam çok karıştı 😅😅😅

Kızlar kısa kollu zıbınları 3-6 uzunları 6-9 alıyorum. Siz nasıl yapıyorsunuz? En çok neye ağırlık verdiniz kıyafette . Tulumları da 6-9almak lazım heralde😅kafam çok karıştı 😅😅😅
Ben 6 ve 9 bodyleri uzun aldım. 03 ve yenidoğan kısa kollu ve kolsuz aldım.

Tulum da yenidoğandan 9aya kadar uzun kollu çok kalın olmayan aldım birkaç tane. İlk olunca emin olunmuyor. Çok abartmayacağım. Lohusalıkta bile bahaneyle dışarı çıkıp alışveriş yapılır ihtiyaca ve kiloya göre. Yenidoğanı az da artırabilir. Emin olamıyorum ilk zamanlar için çünkü.

Ara öğün olarak

granola vardı yoğurtla karıştırdım ve muz doğradım içine 😗
Ben sütle yiyorum yoğurt hiç aklıma gelmedi he :KK45:
Yulafı falan yerm arada yoğurtla
Bunu da deneyeyim

Sabah patatesli yumurta ve kahvaltılık yedim
Ekmek az yedim çünkü yoktu :KK70:

Bir tane gofrik yedim arada

Aksama hindi aldım şinitzel gibi yapmayı düşünüyorum
Yanına fırın patates
Dip sos
Çok az da makarna yicem

Bana değişik sos tarifi verecek olan varsa alırım :KK53:

hanımlar dün detaylıya girdim. 20+3 350 gram 22cm boy dedi herşeyi iyi güzel çıktı şükür. Bugün de ilk doz tetonoz oldum inşallah çok ağrıtmadan geçer şimdilik iyi sızısız. Birde birşey sorcam bizim bu bebekler anne karnında korkar mı korkunca tekmeler mi? 🤭

Bunu da deneyeyim

Yanına fırın patates
Dip sos
Çok az da makarna yicem

Ben hindiyi yumuşak olsun diye sirke bal tuz kekik karabiber zeytinyağıyla hazırladığım sosta bekletiyorum akşama da pişiriyorum. Hem lezzetli oluyor hem yumuşacık 😍

Dondurma...🙄 Dondurmanın önüne geçemiyorum. Paketli tüketmek de istemiyorum.

Ara öğün 1 muz, kuru üzüm, fındık.

Akşama Allah kerim 😇
Off dondurma her zaman en ince çizgimdir . Mevsimi farketmez her zaman buzlukta bulunur , açıkçası hamilelikte de bu rutini bozmadım 😁 bir ara şöyle sağlıkli dondurma yapsam mı dedim ama o tadı vermedi . En azından içeriği en temiz olanı seçmeye calisalim

Bunu da deneyeyim

Yanına fırın patates
Dip sos
Çok az da makarna yicem

Akşamları sütle yıyıyordum aslında
Ama fermente olan süt ürünleri sütten daha faydalıdır.
O yüzden yoğurtla tüketmenı tavsiye ediyorum.

Eşim bugün evde olmayacakmış. Dünden biraz yemek kaldı, dün de evde olmadığı için.
O yüzden aksama
Bulgur pilavı
Pırasa yemeği
Salata var 😀

Bu arada soslarla aram hic iyi değildir
Baharatları
Sosları pek sevmem

Akşamları sütle yıyıyordum aslında
Ama fermente olan süt ürünleri sütten daha faydalıdır.
O yüzden yoğurtla tüketmenı tavsiye ediyorum.

Eşim bugün evde olmayacakmış. Dünden biraz yemek kaldı, dün de evde olmadığı için.
O yüzden aksama
Bulgur pilavı
Pırasa yemeği
Salata var 😀

Bu arada soslarla aram hic iyi değildir
Baharatları
Sosları pek sevmem
Sos neyse de baharat nasıl sevmiyon len

Patatese basıcam kajunu şimdi
Sonra vurucam kırbacı :KK45:

Ah inşallah 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Belki bu konuyu açmak için biraz erken ama yurtdışında doğum planlayan ya da yapmış olan var mı? Abd gözde ülke tabi. Kendiniz mi organize ettiniz organizasyon şirketi ile mi planladınız?
Ben organizasyon şirketlerni araştırdım. Yol hariç hastane+doktor+konaklama+yeme içme 30.000 usd civarı tutuyor. Ortlama bir hastane için fiyatlar bu, baktığınızda ankaradayım ani bir doğum durumunda da ortalama bir hastanede kısmetse doğum yapacağım ( ankara-memorial)
Deneyim ya da fikirleri olan varsa paylaşırsa memnun olurum
Biz de bunu düşündük ama en bir ay öncesinde doğum yapacağın ülkede olman da gerekiyor. Doktorunun o kadar yolu gidebileceğine dair belge vermesi lazım. 1 ay orda kalmak da ekstra maliyet istiyor.

Bizim de kafamız karışık bu konuda. Dolar da aldı başını gitti.

Gerçi ben hala çok sıcak bakıyorum. Şu an bana 700-800 bine Amerika ya da Kanada vatandaşlığı verseler seve seve veririm o parayı. Çocuğuma da vermeliyim diyorum ama eşim artık sıcak bakmıyor. Ben hala ikna etmeye çalışıyorum. Bakalım nasıl olacak?

Ya bu süt konusunda çok karışık fikirler var. Ama bir çok uzman fermente olarak tüketilmesi daha iyi diyor. Yoğurt, ayran, kefir, peynir vs.

Her canlının sütünün kendi yavrusuna iyi geldiği söyleniyor, yetişkin olsa bile süt içen tek canlının insan olmasının ilginçliğinden bahsediliyor falan. Ki bunu söyleyen de çok güvendiğim İbrahim Saraçoğlu'dur 💁

Bazı uzmanlar da içmek gerektiğini söylüyor. Besin zincirimizde baya yer etmiş 🤷

Kefir mayası yok kendim mayalamıyorum. Ama altınkılıç kefirin temiz olduğunu okumuştum o yüzden genelde ondan alıyorum. Çocuk da alıştı sayemde 😁

hanımlar dün detaylıya girdim. 20+3 350 gram 22cm boy dedi herşeyi iyi güzel çıktı şükür. Bugün de ilk doz tetonoz oldum inşallah çok ağrıtmadan geçer şimdilik iyi sızısız. Birde birşey sorcam bizim bu bebekler anne karnında korkar mı korkunca tekmeler mi? 🤭

Korkunca toplanır genelde. Benimki blender veya süpürge sesinde toplanıyor 🤭

X