2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Her gün böyle değilim aslında canım
Bazen abartıyorum
Hele şu kar yağdığında evde keyif moduna girdik karbonhidrat komasına girdik :KK53:
Ama ben zaten aldığım 5 kiloyu ilk üç ayda aldım
Bulantı yüzünden çok ekmek hamur makarna tükettim anca kesiyordu midemin yanmasını
Senin miden bulandı da 5 kilo aldın ben gayet normal yerken ilk üç ay da 4 kilo aldım 🤭 benim iştah 4. aydan sonra açıldı 😂 ama ben de öyleyim ya bazı günler abartı bazı günler dengeli işte ama yetmiyor demekki bana 🤭😂 hep dengeli beslenmem gerek. Bir de hergün spor yapıyorum düşünn
Misal ben de salata yaparım yerim
Ama kuru kuru degil. Biraz ayçiçek yağı olacak içinde
Tuz olacak :)

Zeytinyağını hic sevmem
Ayçiçek yağı da sıkıntı işte. Ben de aalata çok severim benim de aıkıntım tuz😒 tuzsuz birşey yiyemiyorum 🤦🏼‍♀️

Senin miden bulandı da 5 kilo aldın ben gayet normal yerken ilk üç ay da 4 kilo aldım 🤭 benim iştah 4. aydan sonra açıldı 😂 ama ben de öyleyim ya bazı günler abartı bazı günler dengeli işte ama yetmiyor demekki bana 🤭😂 hep dengeli beslenmem gerek. Bir de hergün spor yapıyorum düşünn

Ayçiçek yağı da sıkıntı işte. Ben de aalata çok severim benim de aıkıntım tuz😒 tuzsuz birşey yiyemiyorum 🤦🏼‍♀️
Aslında çok iyi gidiyordum canim. Tartının pili bitince tartılmayınca pohunu çıkarmış olabilirim. Tartı beni dengeliyordu.
Neyseki pil aldırdım
😂

Sürekli test mi veriyorsunuz geçmediğini nasıl anladınız? Benim de geçen hafta verdiğim kan testinde nötrofil sınır değerin çok az üstündeydi. Yarın aile hekimine idrar verecem. Bir de ben günde 3 lt su içiyorum ama idrar rengim buna rağmen açık değil. Aklıma takılıyor
Beslenme de etkiliyor rengi, kahve ve çay tüketimi, renk pigment yoğun sebzeler etkiliyor mesela renge çok takılma bence.
Ağrın sızın var mı? Muhakkak belirtin olurdu çok olsa

Valla peynirsiz olmaz. 🧀🧀🧀🧀
Kesinlikle çok severim☺️
Bende sabah kahvaltıda peynirli yumurta 1 dilim tahıllı ekmek yarım biber ve biraz tereyağ yedim.
Öğlen disardaydim. Peynirli simit yemek zorunda kaldım🙈
Normalde yemem ama eve dönene kadar çok acıktım 🙈arabada ikram bisküvi varmış 3 tane yedim.
Akşam yemeğinde çorba, bezelye, pilav ve bir kase yoğurt yedim.
Yemekten sonra bir Türk kahvesi sonra bir kase aycekordegi.

En son 10 gibi 2 tane etimekle peynir yedim.

Şimdi hafiften aç hissediyorum 🙈
Bana sorsan şimdi bunlar çok normal değil mi ya🤭 az bile yemişsin 😂 ben bugün yediklerimi paylaşamam yarın misafir var hazırlık yaparken herşeyden yedim kısır ağırlıklı olmak üzere 😂
Lohusayken çok açlık çekiliyor mu :110:
Hayır işte ilginç olan kısım da o. Doğum yaptım ya iştahım bıçak gibi kesildi benim. O yüzden biliyorum ki hormonlar beni ele geçiriyo çünkü ben normalde de yemem hiç. İlk öğünümü 4 de yediğimi bilirim akşamüstü 😂

Diyetisyen: gece çok acıkırsan bir kase yoğurt yiyebilirsin
Benim kase:
5B0939D8-0FCF-400F-BBB6-479D1FF5BBEA.jpeg

Yaaa bazen benim karnımın sağ yada sol tarafına kramp gibi ağrı giriyoo ama saniyelik 30 sn sürüyo yani şuana kadar 2 kere oldu çok olmuyo ama acaba neden oluuyorrr. Daha demin en son doğmamış bebeğe kızarken buldum kendimi😂(yapmaaa evladımmm diye)))😂😂😂😂 okadar ağrıdı
O krampların sebebi magnezyum eksikliği yemiş canım, ben başladım günde birle sabah akşam ikiye çıkarınca geçti.
Bulantı yapıyor diye içmedim iki gün tekrar oldu

Bana sorsan şimdi bunlar çok normal değil mi ya🤭 az bile yemişsin 😂 ben bugün yediklerimi paylaşamam yarın misafir var hazırlık yaparken herşeyden yedim kısır ağırlıklı olmak üzere 😂

Hayır işte ilginç olan kısım da o. Doğum yaptım ya iştahım bıçak gibi kesildi benim. O yüzden biliyorum ki hormonlar beni ele geçiriyo çünkü ben normalde de yemem hiç. İlk öğünümü 4 de yediğimi bilirim akşamüstü 😂
Ya normal ama işte hareketsizim 🙈 10 kilonun 6sini ilk 3 ay aldım. Daha ne yapayım arkadas aç mı gezeyim. Surrender Surrender Jin yediklerini yesem mazallah ne olacağım ben🤣🤣🤣🤣

Lohusayken çok açlık çekiliyor mu :110:
Mide kazınması yaşıyordum ben, şekerim çok düşüyordu. Ama bu iştah bu yeme içme yok.
Eğer bebekle ilgilenmekten şiraze kaçarsa ayılıp bayıldım bir kaç kez ama düzenli beselenebilirsen en azından 2 öğün ara ara ağza bişi atmalı olarak geçip gidiyor.

Emzirirken yaşanan o iç yanmasııııııı🤤o çok fena bir de yaza denk geliyor. Kendime şöyle güzel sevimli 1 lt bardak alacağım ön hazırlık olarak ☺️

X