2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
reçetesiz de satılıyor ama tabii sen danışmadan alma bence gidince sor doktoruna belki kullan der ,, bunun tadı yok ama içtikten sonra bi klor yada tebeşir gibi bi tat oluyor hemen geçiyor.. ödemim de sanırım bu ilaç sayesinde geçti .. umarım sende bir çare bulursun çok zor çünkü 👏
Ya ben hamile olmadığım zamanlarda magnezyum kullanıyordum zaten toz olandan. Demir gibi tadı vardı. Haftaya doktora gideceğim gittiğimde görüşeyim o zaman. Çok teşekkürler canım

Ben daha önce kuaförde hiç agdaya gitmedim kizlar temizliğinden korkuyorum diye ama galiba herkes agdaya gidiyor.. Ben de mi yaptırsam dicem ama malesef tüylerim köklü benim hele 5 aydir hamilelik boyunca permatik kullandım daha da çoğaldı sanki cok yanar diye tırsıyorum :KK17::KK17:
Ben kuaförleri hiç hijyenik bulmuyorum bu konuda. Hiç de gitmedim.
Annemin arkadaşı kuaför
evde kendi malzemelerimle yapıyordu yaptırdığımda. Şimdi uzakta.
Kendi işimi kendim hallediyorum.

Benim zaten gebelikten sonra ne kaşım ne bıyığım uzuyor valla. Şaşkınım baya baya çıkmıyor yani. Bıyığımı alalı 1.5 ay olmuştur bir sey yok.

Ben tüm vücut lazer tedavimi bitirdim. Hiçbir yerde hiçbirşey çıkmadığı için hiçbirşey de yapmıyorum tabi. Ayrıca bilmeden hamile kalmadan 1 ay önce de kalıcı eyeliner yaptırmıştım. Mis gibi hep eyelinerlıyım. Benim de derdim botoks. Zararı olmazmış ama kırkım çıkınca yaptıracağım
Onu bende bebiş doğunca yapacağım 💃
Güzelleşelim yahuuuuuuu zaten azıcık şişko olacağız

Ben tüm vücut lazer tedavimi bitirdim. Hiçbir yerde hiçbirşey çıkmadığı için hiçbirşey de yapmıyorum tabi. Ayrıca bilmeden hamile kalmadan 1 ay önce de kalıcı eyeliner yaptırmıştım. Mis gibi hep eyelinerlıyım. Benim de derdim botoks. Zararı olmazmış ama kırkım çıkınca yaptıracağım
Cok şanslısın ya , ben de koltuk altı ve alt bacağa yaptırdım şükür bitti gibi bir şey tek tük var ama genital bölgeye tam başladım covid falan derken iptal oldu ayıptır söylemesi kalın bi de agdadan çok çekiniyorum zatn kuaföre gidemiyorum temizlik güvenimi sarsıyor, kendim yapsam karnım büyüdü Ayna koyup falan yaparım hepsi epilator aletiyle falan ama acaba ne bileyim korkuyorum çok kasıyorum kendimi bebeğe bir zararı olur diye 😓🤦🏻‍♀️
Annemin arkadaşı kuaför

Benim zaten gebelikten sonra ne kaşım ne bıyığım uzuyor valla. Şaşkınım baya baya çıkmıyor yani. Bıyığımı alalı 1.5 ay olmuştur bir sey yok.
Keşke benim de öyle olsaydı, permatik ile almaya da alismamisim zarzor alıyorum bes güne kalmadan çıkıyor of 🤦🏻‍♀️

Ben 2011 de lazere başlamıştım. 2013 te tek bir kıl bile kalmamıştı. Hamilelikte bacak ve kollarımda 10 ar tane çıkmış ama genital bölgemin %70-80 i geri çıkmış. Şu an bir şey yapmıyorum. Arada makas ile kısaltıyorum sadece. Tek umudum hamilelikten sonra hormonlar düzene girdiğinde dökülmeleri ama hiç sanmıyorum. Karnımda ve göğüs aramada da daha önce hiç kıl olmamasına rağmen çok ince kıllar çıkmış. Ben de çok üzülüyorum. Çok emek vermiştim.

Kizlar size şimdi çok önemli bir soru soracağım..
Genital gölge temizliği.. Ya Allah aşkına ne kullanıyorsunuz??
Ben bi dönem lazere gittim ama covid falan devam edemedim hiç faydası olmadı tabi,
Ağda yapmaya çalıştım pek beceremedim,
Epilator aleti aldım onla çatır çatır yolarak alıyordum acısada🤭
Hamile kaldığımdan beri Epilator kullanmadım, Permatik ile alıyorum ama 3 güne geri çıkıyor.. epilator den korkuyorum yolarken canım yanıyor ya pat diye suyum falan boşalır ya da rahim etrafında kasma kaynaklı kanama olursa diye.. kafama çok takıyorum ben bunu ya ???
Ben jiletle aldım .Göremediğim için kesmisim. Tansiyonum düştü kani gorunce 😄Sonra iyileşti sandım meğerse iyilesmemis .peçeteye silince kıpkırmızı kan geldi .Ben icerden geliyor sanıp bir de orda şok geçirdim 😁😁 Sakin ayna falan olmadan almayın öyle.Diger yerleri almiyorum oralara lazere gitmiştim. Ufak ufak kalmıştı. Onlara da 2 3 ayda bir evde lazer aletim var braun un .Onu kullanıyordum. Tabi hamile olunca bıraktım .Aylardır kullanmıyorum. Kullanmadığım halde elbise etek giyebiliyorum belli olmuyor

Annemin arkadaşı kuaför

Geçen arkadaşımla konuştum aynı konuyu, normalde tam tersi olur Hormonlar sebebiyle daha çok çıkar uzar vs bende de çıkmıyor sanki.
Özel bölgem yine bir nebze daha hızlı çıkmakla birlikte bacak ve koltuk altı asla yok şaşkınım🤷🏼‍♀️

Geçen arkadaşımla konuştum aynı konuyu, normalde tam tersi olur Hormonlar sebebiyle daha çok çıkar uzar vs bende de çıkmıyor sanki.
Özel bölgem yine bir nebze daha hızlı çıkmakla birlikte bacak ve koltuk altı asla yok şaşkınım🤷🏼‍♀️
Aynen benim de öyle,şaşkınım. Annem dökülür bile dedi. Temennim doğuma kadar büyük bir kısmının hayırlısı ile dökülmesi:KK70: bacaklarım dökülüyor çünkü

Ben 2011 de lazere başlamıştım. 2013 te tek bir kıl bile kalmamıştı. Hamilelikte bacak ve kollarımda 10 ar tane çıkmış ama genital bölgemin %70-80 i geri çıkmış. Şu an bir şey yapmıyorum. Arada makas ile kısaltıyorum sadece. Tek umudum hamilelikten sonra hormonlar düzene girdiğinde dökülmeleri ama hiç sanmıyorum. Karnımda ve göğüs aramada da daha önce hiç kıl olmamasına rağmen çok ince kıllar çıkmış. Ben de çok üzülüyorum. Çok emek vermiştim.
Malesef normal olan bu oluyor, Hormonlar sebebiyle çevremdeki bir çok kişinin lazerli bozuldu, tüyleri geri çıktı ya da yaptırmamış olanlar daha sık aldığını uzadığını falan söylerlerdi.
Ama hamilelikten sonra eski düzene girmiş hepsinin. Belki bu kadar çok olmaz ama tekrar azalır

Bende Eskisehiri çok severim ama Adana için aynı şeyi söyleyemiyorum 🙈 güzel bir şehir ama aşırı sıcak 🤣 eriyorum orda. Adana Mersin Hatay uckeni çok sicaklarrr asla yazın gidilmez.
Ben Hatay dan Ankara ya gelirken Ankara Ankara güzel Ankara ,seni görmek ister her bahtı kara şarkısını söylüyorum. Ya rabbel alemin ne biçim sıcak yerler oralar 🙀

Vok ilginç ki benim de göbeğimde kıllar çıktı dr normal hamilelikte çıkar istersen dokunma doğum sonrası dökülebilir ama kaladabilir dedi ama ben rahat edemiyorum alcam galiba
Ben jiletle aldım .Göremediğim için kesmisim. Tansiyonum düştü kani gorunce 😄Sonra iyileşti sandım meğerse iyilesmemis .peçeteye silince kıpkırmızı kan geldi .Ben icerden geliyor sanıp bir de orda şok geçirdim 😁😁 Sakin ayna falan olmadan almayın öyle.Diger yerleri almiyorum oralara lazere gitmiştim. Ufak ufak kalmıştı. Onlara da 2 3 ayda bir evde lazer aletim var braun un .Onu kullanıyordum. Tabi hamile olunca bıraktım .Aylardır kullanmıyorum. Kullanmadığım halde elbise etek giyebiliyorum belli olmuyor
Kiz hiç sorma ilk aldığımda Ben de kesmişim Permatik kullanmayı bilmiyorum ben de hastalandım bebeğe bir seu oldu diye esim bakti yok dışarıdan kesmissin dedi öyle kendime geldim, ben suan Ayna olmadan alamam zaten göbeğim kapatıyor artık aşağıyi göremiyorum rahatça.. benim başka yerlerle sorunum yok hava ısınsa da ben de elbise giysem benim tek derdim genital bölge ne yapcam biliyorum ya .

En çok da şunu düşünüyorum kizlar permatik ile alınca hemen çıkıyor malum . Diyelim pat diye suyum geldi nasil alcam doğuma giderken o halde genitsl bölgeyi malum 4 5 güne çıkıyor zaten tam alınca doğuma denk getirmek mümkün değil :KK48:

kız sen napmışsın öyle , ben 61 falandım.ama 1 ayda almışım 3 kilosunu doktorum ona bile çok dedi
Valla canim yapı meselesı galiba.
Ben hamılleıklerımde cok kilo alıyorum
Bilen bilir ilk çocukta 30 kilo almıştım
50 kilo ile hamile kalıp 80 kilo olmuştum.

Bunda 56 ile kaldım suan 66 cıktım işte.
10 kilo almışım bu zamana kadar
Doğuma kadar bi 10 kilo daha Akşam ona da razı olacağım artık 😂

Bende aynen gördüğüm tüm cicili bicili şeyleri aldım😅 Hatta cinsiyet belli değilken aldığım unisex giysiler gözüme çok çirkin geliyor şuan😂 Sizlerin ayrıntılı yapıldıysa artık korkmayın değişmez benim de cuma o güne kadar alışverişi biraz durdurdum😅
O sonradan değişti olayı benim dr.larınki gibi eski ultrasonlarda oluyor ayrıntılıya da girmiyorlar bebekte genelde iyice açıp göstermiyor falan binde bir ihtimal yani. Benim hislerim kız yönünde dr.da kesin dedi diye dayanamadım aldım ama ufak bir acaba da yok değil cuma gidince soracağım kısmetse. İyi olduğunu öğreneyim de gerçi gerisi önemli değil.
Vallahi devlette tam gostermedıgı ıcın 3 kez ayrı ayrı kıza benzıyor dedıler ozelde ıkı kez gıttıgmde kesın kız hatta ısrarlı sorunca %1000 kız dedı doktorm gülerek detylıdada gostermedı kıza benzıyo dedı doktr sadece yarn normal randevum var . Orda yıne soracgm bırde bu ay sonu perinatoloji ye randevu aldm tekrar ıkılıde gıttıgımdekı doktor 26 haftanda gel plesantana bakalm dedı aşagıdayms sanrım 26 haftaya kadar cıkablr dedı onun usg cıhazı baya ıydı cınsıyetı gorur :KK70: ayy derdımın adı ne acaba dogup garantılemeden ınanamıycam:)

X