2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Sahi konusu geçmişken sorayım bir cahil olduğum konuyu daha . Bu kanguru doğar doğmaz örneğin 2 aylık olunca kullanılır mı ve max kaç aylık olana kadar kullanılır?
Solomum almıştım ben onun bir aparatı var onu alırsan doğumdan itibaren kullanılıyor. 10 aylıkken ben kullanamadım artık belimi ağrıttı ama 3 yaşına kadar kullanabilenler varmış onlar mı abartıyor ben de mi sorun vardı bilmiyorum

Solomum almıştım ben onun bir aparatı var onu alırsan doğumdan itibaren kullanılıyor. 10 aylıkken ben kullanamadım artık belimi ağrıttı ama 3 yaşına kadar kullanabilenler varmış onlar mı abartıyor ben de mi sorun vardı bilmiyorum
Belimde fıtık var zaten ben de sanirim fazla kullanamam 🤗

Bilmiyorum canım olabilir ama ben yapmış olsam neden bana diyor sende sorun var. Kızım dada böyle oldu ama neyse boş ver Allah büyük ne desem olmuyor
Ailenizde hep kız olmuş ya ondan senden biliyo heralde ama kadınların hepsinde sadece kız kromozomu var erkek erkekten geliyor bunu açsın okusun araştırsın avrupa görmüş adamsın bu kadar cahil olma de ona😄

Bilmiyorum canım olabilir ama ben yapmış olsam neden bana diyor sende sorun var. Kızım dada böyle oldu ama neyse boş ver Allah büyük ne desem olmuyor
Sen sakın kendini hiç bir şey için suçlama. Sen bir şeyler hissettiğin için suçlu değilsin asla. Bende ilk çocukta kız hissettim. Kendimi de cok hazırlamıstim. Sonra erkek çıkınca çok üzüldüm. Ama önemli olan sağlıklı olması. Sonuçta biz ne yaparsak yapalım yine de Allah'ın takdiri böyle şeyler. Ama diğer şeyler değil çünkü Allah hepimize akıl vermiş. Sadece insanlar onu kullanmiyor maalesef. Ama asla hiç bir zaman eşinin davranislari için kendini suçlama. Hatalı olan sen degilsin. Çünkü bazen bu tarz durumlarda kadinlar kendini suclaya suclaya eşlerini haklı kendilerinin haksız olduğuna inanmaya başlıyorlar. Bir tanıdığım vardı. Kadın çok iyi eğitimli çok iyi derken Profesör durumu çok çok iyi. Keza eşi de aynı şekilde hem meslektaş hem onun da durumu iyi. Ama aynı şekilde kadını suçlu olduğuna inandırmis. Yıllarca zulüm etmiş. En son çocuklar büyüyüp annelerine sen ne yapıyorsun diyene kadar kadın bunun farkına bile varmamis. Sonra ailecek terapiye gitmeye başladılar. Şimdilik düzelmiş gibi görünmekle birlikte inşallah daha sonra eski haline dönmeyeceğini umuyoruz. Sen de kendini bu sarmala sokma. Sen hatalı değilsin asla unutma.

Benim babam olsa alırdı rahmetli ama kayınpeder 1 don bile almaz iyiler önce gider kötüler kalır malum😔 Annemin maaşı kendine ancak yetiyor hatta biz de destekliyoruz ondan zaten beklemem bakmaya yardım etsin yeter. Çok şükür durumumuz iyi ama en fazla 1 sene yatacak belki yatmayacak bile büyük ihtimal yanımda yatacak bir de çok zam gelmiş ikinci el daha mantıklı geldi hayırlısı bakalım bir gelsin de. Rengini pek sevmedim koyu ama tek renk yapmışlar zaten.
Canım olsun canları sağolsun. Bizimde ihtiyacımız yok ama gönüllerinden geçmiş kiramadim. Bana kalsa bende ikinci el alacaktım. Dediğin gibi çok kullanılmıyor nihayetinde. Bende rengini hiç sevmedim bu arada. Kahverengi hiç sevmem.🤣 Ama dediğin gibi başka renk yok.

Kizlar size şimdi çok önemli bir soru soracağım..
Genital gölge temizliği.. Ya Allah aşkına ne kullanıyorsunuz??
Ben bi dönem lazere gittim ama covid falan devam edemedim hiç faydası olmadı tabi,
Ağda yapmaya çalıştım pek beceremedim,
Epilator aleti aldım onla çatır çatır yolarak alıyordum acısada🤭
Hamile kaldığımdan beri Epilator kullanmadım, Permatik ile alıyorum ama 3 güne geri çıkıyor.. epilator den korkuyorum yolarken canım yanıyor ya pat diye suyum falan boşalır ya da rahim etrafında kasma kaynaklı kanama olursa diye.. kafama çok takıyorum ben bunu ya ???

Kizlar size şimdi çok önemli bir soru soracağım..
Genital gölge temizliği.. Ya Allah aşkına ne kullanıyorsunuz??
Ben bi dönem lazere gittim ama covid falan devam edemedim hiç faydası olmadı tabi,
Ağda yapmaya çalıştım pek beceremedim,
Epilator aleti aldım onla çatır çatır yolarak alıyordum acısada🤭
Hamile kaldığımdan beri Epilator kullanmadım, Permatik ile alıyorum ama 3 güne geri çıkıyor.. epilator den korkuyorum yolarken canım yanıyor ya pat diye suyum falan boşalır ya da rahim etrafında kasma kaynaklı kanama olursa diye.. kafama çok takıyorum ben bunu ya ???
Ayyy valla merak ediyorum bende bu soruyu 😃😃 arttık göremiyorum bile aşağıyı göbekden😂😂

yaa maşallah benim karnım seninkinin yanında 9 aylık gibi bende hiç belli olsun istemezdim 🤦‍♀️
Hamile göbeği bana inanılmaz tatlı geliyor. 🥰 benim de bu haftalardan sonra artık kendini belli eder gibi geliyor. Çünkü son iki hafta belirginleşti.

Çok ayıp memleketim çok güzeldir. Sen çok gezmemissin anlaşılan. ☺️
Canım şaka bir yana herkesin memleketi kendine güzel ama ankara benlik değil yani Anıtkabir hariç hiç bir artisi yok gözümde..
İnsanlar avm ye gidiyor aktivite için Göksu parkı var bi de ama orası da güzel değil bence bilmiyorum ben sevemedim hele yokuş hiç sevmem.. ve başkent ayağına hersey çok pahalı buna da sinir oluyorum.. suan imkan olsun arkama bakmadan tasinirim başka şehire ama malesef şimdilik böyle bir ihtimal yok belki ilerde nasip olur bakalım 🤗

Benim normalde göbeğim bundan fazla😅
Ben tüp bebekle hamile kaldım. Tüplerim alındı. Sonrasında ilaçlar yüzünden ameliyat oldum. İlk aylar çok kötü geçti. Bazen o yüzden mi acaba karnım büyümüyor diyorum ama doktor bebeğin kilosunun iyi olduğunu söyledi. Artık kafaya takmıyorum o yüzden. 😄

Canım şaka bir yana herkesin memleketi kendine güzel ama ankara benlik değil yani Anıtkabir hariç hiç bir artisi yok gözümde..
İnsanlar avm ye gidiyor aktivite için Göksu parkı var bi de ama orası da güzel değil bence bilmiyorum ben sevemedim hele yokuş hiç sevmem.. ve başkent ayağına hersey çok pahalı buna da sinir oluyorum.. suan imkan olsun arkama bakmadan tasinirim başka şehire ama malesef şimdilik böyle bir ihtimal yok belki ilerde nasip olur bakalım 🤗
Sen nerelisin bakiiim merak ettim. Ankara'nın da ucuz yerleri var elbet. Ama sen kesfedememissin. Senin oturduğun bölge biraz pahalli evet. Avmler aşağı yukarı her yerde aynı. Güzel mesire alanları var ama genellikle şehrin dışında maalesef. Neyse Allah gönlüne göre versin.☺️

X