2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Canim aslında yazıyor bir çok şey benim gördüğüm ama İngilizcem pek yok malesef.raporun komple ingilizce. Bunlar benim değerlerim ve açıklamalarda n yazanlar normal anlamında.seninde kafatası şekli nornal demiş mesela onu anladım.rahim ağzı uzunlugun 33 mm mis ve hunilesme çentik yok, plasenta on duvarda ve yüksek yani normal konumdaymis.kalp atımı falan yazıyor 156 diye.cordon 3 damar olması gerektiği gibi yani.gerisini anlayamadım canım malesef ingilzice olduğu için.
Teşekkürler canım bilgiler için bende ceviriden biraz baktım karın içi diye belirtmiş böbrek pankreas diye detay yok sadece,, diğerleri olması gerekenler

Z Zoga SevimliKedii SevimliKedii rapor bu kizlar sormuşsunuz belki siz anlarsınız 🙏
kısaltmalar haricindeki her şey normal gözüküyor
kısaltmaların ne olduğunu bilmediğim için onlar hakkında yorum yapamadım cnm. Yani kısaltmalar da normaldir onların açılımını ve neyi ifade ettiğini bilmiyorum belki dr böbrekleri ölçmüştür kısaltması yazıyordur

Son düzenleme:
Teşekkürler canım bilgiler için bende ceviriden biraz baktım karın içi diye belirtmiş böbrek pankreas diye detay yok sadece,, diğerleri olması gerekenler
Evet dediğin gibi detayı yok özellikle böbrek dedinya onada bakdim göremedim yazan bişey varmı diye İngilizcesinden falan.

Aa unutmamışsın😇
Enfeksiyon dedi ama başka hiçbir şikayetim olmadığı için (yanma ağrı vs) bir şase verdi. 10 güne tekrar tahlil yaptıracakmışım. Normalde içtiğimden daha çok su içmeliymişim. Genellikle her hamile en az 1 kez yaşarmış idrar yolu enfeksiyonu. Devam etmezse korkacak bir şey yokmuş
Aklımdaydın canım :) Sen kadın doğuma mı sormuştun ürologa mı peki?? Ben de bu hafta üroloğa gidicem tekrar tahlil veririm heralde gidince

Z Zoga SevimliKedii SevimliKedii rapor bu kizlar sormuşsunuz belki siz anlarsınız 🙏
Benim gördüğüm kadarı ile hemen hemen her şey var gibi. Başka olması gereken varsa bilmiyorum tabi bize böyle bir rapor verdiler mi emin değilim. Ama belli ki seni her zaman takip eden doktor olduğu için doktor pratik bir biçimde ölçümleri yapmış ama san söylememiş sanki. Bir daha gidişinde sor aklında olanları.

Bayağı bir yere bakılmış ve yanına not düşülmüş sizde. Ben de Türkçe ölçüler dışında kalp ve beyinle ilgili değerlendirme görüldü şeklinde yazıyor. Sizde açıklama şeklinde yazılmış. Eksik yok gibi. Genel oranlar tutuyor. Ama ne anlama geldiğini vs sorabilirsiniz. Benim rapor bitimi yorum kısmı var kendi doktoruma verilmek üzere. Sizin kendi Dr olduğu için sonucun ne olduğunu ve anormal bir durum olup olmadığını sorabilirsiniz. Ama sonunda da normal diye yazılmış zaten.

Kızlar bende hem kendime hemde bebeğe bunları aldım 🥰🥰 giydirebilmek nasip olur inş 🙏🙏

Eklentiler

• 65A71A3D-EC5E-4F36-A1ED-78B1C7A247C7.jpeg
    65A71A3D-EC5E-4F36-A1ED-78B1C7A247C7.jpeg
    296,5 KB · Görüntüleme: 93
kısaltmalar haricindeki her şey normal gözüküyor
kısaltmaların ne olduğunu bilmediğim için onlar hakkında yorum yapamadım cnm. Yani kısaltmalar da normaldir onların açılımını ve neyi ifade ettiğini bilmiyorum belki dr böbrekleri ölçmüştür kısaltması yazıyordur
[/QUOT
ben görmedim sanırım karın içi diye hepsini toptan belirtmiş aman detaylı bir şekilde bakmadı o organlara ona eminim ben yarın sabah işe gitmeden bi hastaneye gidiyor belki ölçüm yapar teşekkür ederim yorumun için en azından biraz olsun içim rahatladı

Kızlar detaylıyla ilgili yorumlar olmuş. Yani süresi doktora bebeğin pozisyonuna göre değişiyor ama çok da kafanıza takmayın. Ben radyoloğa yaptırdım ama kendisi aile dostumuz. Kadın doğumcun görüyodur ama biz biraz daha detaylı bakıyoruz tek fark bu demişti. Benim her zaman gittiğim doktorum da kendi yaptı ama ekstra ücret almadı. Ama ikisinin de 15-20 dkka sürdü. Eğer varsa özellikle merak ettikleriniz onları mutlaka sorun ama kalem kalem herşeyi sormak zor galiba

Kızlar detaylıyla ilgili yorumlar olmuş. Yani süresi doktora bebeğin pozisyonuna göre değişiyor ama çok da kafanıza takmayın. Ben radyoloğa yaptırdım ama kendisi aile dostumuz. Kadın doğumcun görüyodur ama biz biraz daha detaylı bakıyoruz tek fark bu demişti. Benim her zaman gittiğim doktorum da kendi yaptı ama ekstra ücret almadı. Ama ikisinin de 15-20 dkka sürdü. Eğer varsa özellikle merak ettikleriniz onları mutlaka sorun ama kalem kalem herşeyi sormak zor galiba
Aynen katılıyorum. Benim de kendi doktorum yapti. Yaparken tek tek saydi o esnada asistan kiz not aldi ama o kadar hizli saydi ki biz zor takip ettik. Sadece yarik damak dudak yok kalp 4 kapakcik burun mevcut falan dwdigini hatrliyorum bazen terimsel söylüyor. Bebegin pozisyonu gayet iyiydi sirtini da kafasini yuzunu de her yerini gorduk eşim de vardı. Hatta bana rapor vermedi orda imza attim muhtemelen dosyama koydular. Icim rahat doktor icin rahat olsun herseyi iyi 3 hafta sonra gel kalbine detaylica bakcam dedi. Benim icim rahat dogrusu. Hep bakiyrlar organlara vs. Hatta saydi saydi sonra kiza baske ne kaldi dedi orda liste var neler bakilacaksa hepsini not ediyorlar. Unutmus olamazlar sanmiyrm.

X