2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Ben de bugün detaylıya girdim herşey normaldi şükür Ama hiç yüzünü göstermedi son üç kontrolde de. Doğum pozisyonundaymış baş aşağı ve başı rahme dönük. Son haftalar olsa mükemmel yerleşmiş derdim dedi ah kızım inşallah doğum zamanı da böyle olur da başarılı bir ssvd yapmak kısmet olur

Bnde kovit ıldum bu hafta, omicrona yakalanmışım. İyileştim ama öksürüğü ve uçuk bana kaldı. Doktorum bir göğüs hastalıklarına görün dedi. Onu bekliyorum
Ama dedipin gibi öksürük nöbetine girince sağ alt kasığım ağrıyor, doktorum bişi demedi söylememe rağmen. Yani bnde bilmiyorum ne yapmam lazım. Göğüs doktoru belirleyecek...

Kilo konusunu çok okuyorum. Burada sanırım en kilolu hamile kalan bnm. 98 kilo ile hamile kaldım ve bu vermiş halimdi. Hamilelikte ilk başlarda 93 e kadar düştüm sonra tekrar o verdiğim kiloları aldım. Şu an 96 kiloyum. Doktorumda 6 kilo sınır koydu. Yani doğuma 102 ile gitmem lazım. Bakalım nasıl olacak. Ama şu ana kadar elhamdülillah bebiş sağlıklı, kilosu boyu yerinde. Bnde onla yetiniyorum.

Kilolu olduğum için de riskli görüyor beni o yüzden de şeker yüklemesi yapmamı önerdş ben kefilim dedi. 26. Haftada şeker yüklemesi yaptırcam. Sizler düşünüyor musunuz şeker yüklemesini?

Çok geçmiş olsun gecen sene korona oldum böyle geçmedi. Öksürük korkutuyor. Sende haber ver lütfen. Bugün bir arkadaşım öksürük için kara turbun içine bal doldurup sabah akşam yiyecekmişim öyle dedi

Çok haklısın kesinlikle. Ben kendi deneyimimi paylaştım ama yinede sana kalmış. İçine sinen hangisiyse ona gitmen onemli
Ah vallahi içime sinen hangisi henüz karar veremedim Allah dan biri haftaya perşembe diğeri ondan da sonraki sali. Karar verip birinden birini diğerini iptal etcem bakalım

Kilolu olduğum için de riskli görüyor beni o yüzden de şeker yüklemesi yapmamı önerdş ben kefilim dedi. 26. Haftada şeker yüklemesi yaptırcam. Sizler düşünüyor musunuz şeker yüklemesini?
Bende şu an 90 kiloyum doktorum bir şey demedi kilo için. Çünkü riskli benim gebeliğim zaten. Çok hareket edemiyorum. Şeker önceki hamileliğimde vardı zaten. Normalde de ilaç kullanıyordum. Hamile kalınca direk insuline geçtim. Bu sebeple şeker yuklemesi yaptırma herek gormedi doktor. Zaten şeker yüklemesi yapınca dengesiz mi onu görüp ya diyet ve yürüyüş ya da insulin veriyorlar ve dahiliye ya ada endekrinoloji takip ediyor. Ben zaten takipteyim insulin kullanıyorum. Eğer yükleme yaptırmak istemiyorsan şeker cihazı alıp olcebilirsin düzenli olarak. Eğer sıkıntı varsa onun için de düzenli doktora gitmen gerekebilir. Ama kilon fazlaysa ve daha önce de çok ugrasmana rağmen veremiyorsan muhtemelen sende de insulin direnci olabilir. Ben ilk hamileliğimde 86 kilo ile başlayıp 95 ile bitirmistim. Doğumdan bir süre sonra şeker ilacı kullanmaya basladim. 72 kiloya kadar düşmüştüm de şu pandemi hareketsizlik tekrar 80 e çıkardı beni. Çok uzattım insulin ditencin varsa şayet tespit edilirse iyi olur. Ona göre dikkat edersin.

Ben 21+2 yim ama hâlâ hamile kaldığım kilodan -8 kilodayim .. hiç kilo almadım hergun tartiliyorum ama 1 kilo bile almıyorum ben tartıda ayni çıkınca da demekii bebeğim de kilo almadi diye düşünüyorum artık canımı sıkmaya başladı bu durum ya

Valla imkanınız varsa çok güzel..her şey o kadar pahalandı ki buzler eksikleri zor alıyoruz..yapabiliyorsanız iyiolur tabi

20 gün çok değil ki canım, benim bir arkadaşım var kızı neredeyse 1 yaşında olacak annesi hala her gün onda, haftanın bir kaç günü de kalmalı şekilde düşün

Tşkr ederim tatlım. Umarım ağrı geçer ya. Almanya da sağlık sistemi b.K gibi.
Ya bence doktor kadın doğum doktoru olmasa bile hamile olduğun için sana uygun olmayan bir ilaç vermez canım.
Ben diş doktoruna gittim hemen ona uygun tedavi ve ilaç söylediler, hiç sorgulamadım bile.
Eşim araştırmış evet hepsi hamilelere uygun ilaçlarmış.
Doktora güvenmek gerekiyor bazen
Ama öksürük için en iyi bitkisel kür bence - bal limon karabiber zeytinyağı- karışımı karabiberi bol olacak içerken yakacak hafif boğazı inan bana çok işe yarıyor. Umarım hızla atlatırsın

Ya orası söyle tabiki güvenmek lazım da benim bilinçaltı sanırım. Sürekli şu sıralar kötü hamilelikler duydum etkilendim heralde bilmiyorum. Antibiyotik içtim bitane sürekli çay yapıyorum kendime zaten. Umarım kimse yaşamaz bunu

Ah ne güzel ayrıntılı liste yapmışsın, İzmir sıcağına ne kadar kısa kollu alayım diye düşünüyorum ben de
Ben H&M den 3lü takımlar aldım üstü kısa altı çşort şeklinde Tulum 2 set, bir kaç takımda kısa kol salopet şeklinde aldım ve yaz bebekli annelerin fikrine göre genelde askılı kısa kollu zıbınlarla geçmiş ilk on günden sonra eylül sonuna kadar

20 gün çok değil ki canım, benim bir arkadaşım var kızı neredeyse 1 yaşında olacak annesi hala her gün onda, haftanın bir kaç günü de kalmalı şekilde düşün
Aaa yok öyle kalmadı yaa 20 gün hep yanımda kaldı üç aylık olana kadar aynı şehirde ama herkes kendi evindeysi. Yemeğimi yapardı sağolsun ama o kadar işte

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…