2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kizlar benim gibi erken dogum yapmaktan korkan varmi sanki heran dogurcakmisim gibi bir korku var icimde nedendir bilmiyorum idrar yolu enfeksiyonunun hala kontrol altina alinamamasindan galiba acaba bu haftalarda dogan bebekler varmi yasayabiliyorlarmi gelisimi tamamlanmismidir bu konu hakkinda bilgi sahibi olan varsa yardımcı olabilir mi

Ayyyyy kızlar bu arada en son doktoruma 1 ay önce gitmiştim 79 kiloydum bugun tartıldım 83 kiloyum🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ 4 ayda 4 kilO 5. Ayıma girdiğimde nasıl 1 ayda 4 kilo aldım anlamıyorum🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️Yani abartılcak bişide yemiyorum hareketim yok sadece sanırım oyuzden, bu gidişle ben 100 kiloyla giderim doğuma, göğüslerim zaten ufakdan çatlamaya başladı aşırı büyüdüler,
Güzel güzdl hamile kıyafetleri giyemiyorum göbeğimden çok göğüsüm büyüüdü😃😃🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Allahım delircem
Çatlak değil süt damarıdır o göğüs altında çatlağa benzeyen kırmızı kırmızı damarlar var benim de

Kizlar benim gibi erken dogum yapmaktan korkan varmi sanki heran dogurcakmisim gibi bir korku var icimde nedendir bilmiyorum idrar yolu enfeksiyonunun hala kontrol altina alinamamasindan galiba acaba bu haftalarda dogan bebekler varmi yasayabiliyorlarmi gelisimi tamamlanmismidir bu konu hakkinda bilgi sahibi olan varsa yardımcı olabilir mi
Canım benim 18 haftalık bir erken doğum öyküm var.oyuzden o korku bende hep var az kasıklarım agirsa doguruyorum zannediyorum. En erken 28.haftada doğan bebeklerin yaşama sansi var bu korku bende de olduğu için araştırmıştım.

kötü şeyler düşünme herkes korkar bu tip düşüncelerden ama mutlu olacağın şeylere odaklan kötüye odaklanma işe yaramıyorsa aç felak nas ayetel kürsi falan oku rahatlarsın Allaha bırak bazı şeyleri ben daha önce düşük yaptım mesela yattım da yattım gene düştü bazı şeyler bizim elimizde değil sakin ol mutlu ol enfeksiyon da geçer merak etme

Ayyyyy kızlar bu arada en son doktoruma 1 ay önce gitmiştim 79 kiloydum bugun tartıldım 83 kiloyum🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ 4 ayda 4 kilO 5. Ayıma girdiğimde nasıl 1 ayda 4 kilo aldım anlamıyorum🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️Yani abartılcak bişide yemiyorum hareketim yok sadece sanırım oyuzden, bu gidişle ben 100 kiloyla giderim doğuma, göğüslerim zaten ufakdan çatlamaya başladı aşırı büyüdüler,
Güzel güzdl hamile kıyafetleri giyemiyorum göbeğimden çok göğüsüm büyüüdü😃😃🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Allahım delircem
canım benim de göğüslerim çok büyüdü göbeğimden önde gidiyor ve hiç hoş durmuyor... yazın daha da büyüyecek nasıl tişört giyinicem bilmiyorum şimdi swetşörtlerle idare edip saklıyorum 🤦‍♀️🤦‍♀️

Merhaba arkadaşlar, idari izni sormuş bir arkadaş ben de merak ediyorum 23. Hafta içindeyken mi alınıyor rapor. Ben de bilmiyorum bilen bir el atsın. İzmir’de doğum yapacak olan arkadaşlar nerde doğum yapacaksınız. medicalpark ve galen hastanesi fiyatlarını bilen varmı
Ben can hastanesinde düşünüyorum. Onların fiyatını araştırmadım hiç ama galen'in muayenesi 265 tl

Ay kızlar bu arada en son doktoruma 1 ay önce gitmiştim 79 kiloydum bugun tartıldım 83 kiloyum🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ 4 ayda 4 kilO 5. Ayıma girdiğimde nasıl 1 ayda 4 kilo aldım anlamıyorum🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️Yani abartılcak bişide yemiyorum hareketim yok sadece sanırım oyuzden, bu gidişle ben 100 kiloyla giderim doğuma, göğüslerim zaten ufakdan çatlamaya başladı aşırı büyüdüler,
Az havalar ısınmaya başlayınca yürüyüşe çıkarız bence canım iyi gelir muhakak.hareketsizlik çok etkili bencede 😏çok bir kilon yok yine boyunda uzun verilir yani kafana takma bu kadar kuzum 🥰30 kilo alanlar bile cogunlugu rahat vermiş hep.benim alma şansım yok malesef ki 🙈zaten kilolu halime kaldım siz böyle yazınca korka korka cikdim tartıya az önce aynıyım 3 kilo almışım toplam ama zaten son aylar alcaz sanırım ki daha çok.benim en fazla 12 kilo almamı soylemisdi doktor Allahım inşallah fazlası olmaz 🤲🤲🤲yanarım iyice 🤣🤣🤣

Canım benim 18 haftalık bir erken doğum öyküm var.oyuzden o korku bende hep var az kasıklarım agirsa doguruyorum zannediyorum. En erken 28.haftada doğan bebeklerin yaşama sansi var bu korku bende de olduğu için araştırmıştım.
Bende arastiedim ama 23 haftadan sonrasi olarak gormustum umarim rabbim zamaninda gelmelerini saglar saglikla insallah
kötü şeyler düşünme herkes korkar bu tip düşüncelerden ama mutlu olacağın şeylere odaklan kötüye odaklanma işe yaramıyorsa aç felak nas ayetel kürsi falan oku rahatlarsın Allaha bırak bazı şeyleri ben daha önce düşük yaptım mesela yattım da yattım gene düştü bazı şeyler bizim elimizde değil sakin ol mutlu ol enfeksiyon da geçer merak etme
Cok teşekkür ederim insallah gecer rabbim kimseyi korktuguna ugratmasin 🤲🤲

Ama sen normalde de zayıf bir insansın bence bu zayıflık onu gösteriyor.🙈🤣
Kız zayıfım da 25 kilo aldım düşünsene 😂 bebek çıktı 3.150 🤭😂🤦🏼‍♀️ Gerisi hep bana kaldı😂
Canım sen nerede yaşıyorsun? Ben adana da yaşıyorum baya sıcak yani ekime kadar falan ama herkes klima açık olacağı için uzun kollu al diyor. Hiç bilemiyorum ne alacağımı kısa kollu tulum falan mı alayım birde ne yapayım 😂
Sakaryadayım canım ben de. Hele adana çok çok sıcak. Klima da açsan çocuk hasta olmasın diye 10 derece farkla açıyosun. Mesela dışarısı 35 dereceyse sen en fazla 25 dereceye düşürebiliyorsun. Onda da hemen klima altına koymadığın için o sıcaklık yazın yetiyor. Yani uzun kollu da al tabi ama ben kısa kollu zıbınla ya da o kısa kollu tulumlarla geçirdim yazı. Bir de şöyle düşün hep klimalı ortamda olmayacaksın illa bebek arabasına koycaksın çocuğu o zaman uzun kollu giydiremezsin.
Benim kızımda haziranda doğmuştu bende kısa kollu giydirmiştim ama bu temmuz sonu olunca giyemez gibi geldi bana🤔 Neyse zaten heves edip aldıklarım 3-6 6-9 aylar 0-3 ve hastane çıkışı 3-4 parça bişey var uzun onları da ilk zamanlar giyer sonra biz de havaya göre takviye yaparız kısa veya uzun. Aslında ilk 1-2 hafta yetecek kadar eşya olsa gerisi çıkıp alınır da insan heves edip alıyor işte😅
Aynen öyle aslında ya bu kadar alıyoruz da gerek yok🤭 ben kızımda çıkıp da alıyordum internetten de söylüyordum ihtiyaçları

Kız zayıfım da 25 kilo aldım düşünsene 😂 bebek çıktı 3.150 🤭😂🤦🏼‍♀️ Gerisi hep bana kaldı😂

Sakaryadayım canım ben de. Hele adana çok çok sıcak. Klima da açsan çocuk hasta olmasın diye 10 derece farkla açıyosun. Mesela dışarısı 35 dereceyse sen en fazla 25 dereceye düşürebiliyorsun. Onda da hemen klima altına koymadığın için o sıcaklık yazın yetiyor. Yani uzun kollu da al tabi ama ben kısa kollu zıbınla ya da o kısa kollu tulumlarla geçirdim yazı. Bir de şöyle düşün hep klimalı ortamda olmayacaksın illa bebek arabasına koycaksın çocuğu o zaman uzun kollu giydiremezsin.

Aynen öyle aslında ya bu kadar alıyoruz da gerek yok🤭 ben kızımda çıkıp da alıyordum internetten de söylüyordum ihtiyaçları
Teşekkür ederim canım ☺️🥰

Kızlar bu lwc nin kalıpları nasıl alanlarınız vardı bayağı şu aşağıdaki tulumları 6 9 mu yoksa 9 12 mi alsam karar veremedim hiç🤔

Eklentiler

• Screenshot_2022-03-07-13-00-29-631_com.lcwaikiki.android.jpg
    Screenshot_2022-03-07-13-00-29-631_com.lcwaikiki.android.jpg
    49,1 KB · Görüntüleme: 49
Kızlar bu lwc nin kalıpları nasıl alanlarınız vardı bayağı şu aşağıdaki tulumları 6 9 mu yoksa 9 12 mi alsam karar veremedim hiç🤔
Lcw kalıpları küçük değil, 6-9ayı kışa denk geleceği düşünülürse sen 6-9 al bence 9-12 çok büyük olabilir.
Emekliyor sürünüyor olacaklar çok uzun olursa oda konforsuz olur çocuk için sabit yatmıyor ya, ayağına dolanır falan. Yaza tam gelir gibi olur ama oda sanki kalın gelebilir.

X