2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Merhaba hanimlar. Ben bugun detayliya girdim. Doktorum kendisi yaptı. Üniversiteye özel muayeneye gidiyorum. Burda detayli icin para istendigi yazılmıştı ama benden ekstra para istemediler. Bilginiz olsun. Ama muayene ücretleri artmış. Ocagimiza bir kez daha incir agaci dikildi.

Troid hastasiyim endokrine de gidiyorum. O da malesef özel cunku randevu bulamiyorum. Kac gundur carpintim var diyordum. Icim sıkılıyordu daralıyordum. Troid kansizlik yapar diyorlardı baktı endoktrin doktoru ikisinde de sıkıntı yok. Ama B12 düşük biraz. Endokrin doktorum toplantidaydi asistani onunla gorustu sonucumu degerlendirdi. B12 icin kadin dogumcusuna danissin demiş. Carpinti işini baksın duruma göre kardiolojiye gitsin demiş. Neyse ben de geri kadin dogumcuya gittim. B12 yi sormaya. Bi güzel yükseldi sagolsun moralim alt üst oldu. Doktorluk bu degil. Herkes neyi gerek gorup tahlil yaptiysa ilacini da o yazsin ben gerek gorsem b12 bakardim dedi. Resmen adama tilt oldum. 😔😔

Neyseh.. gel gelelim Allaha sükür bebiş iyi zaten moralimi tek bebisimi gormüş olmak düzeltiyor. 3 hafta sonra gel kalbine bakcam dedi. Neden dedi bilmiyorum? Detayliya gidenlere böyle denildigi oldu mu? Bir de 19+5 deyiz. Kilosu 303 gram. Kilosu normal dedi sizin bu haftalarda kilosu nasildı? Bebek hareket etmedi pek agzini acip kapiyormus eşim görmüş ben farketmedim. Neden acip kapatir ki aç da degildim ama iyice bi milyon kafayla geldim eve. 😒😒😒
Canım sıkma canını yok yere. Bebegin agzini açıp kapatması çok normal ☺️ öğreniyor bu haftalarda. Ben de 19+4 gitmiştim 290 gram di.

Yok görmeden almam bunları kaydedip gidicem bakmaya ama traveller kesinlikle aklımdan çıkarttım benim ev bina asansör yok merdivenle elimde hem bebek hem onu taşıyamamc böyle katlanmalı bişi olmalı ki diğer elimle bebeği taşıyım🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Ahh ahhh
Ama bir elinde bebek bir elinde araba da çıkmaz ki🙈 Valla ben asansör olmayan yerlerde bebek içinde olmak üzere arabayı kucaklayıp çıkarıyordum.😂 Eğer etrafta biri vars yardim ediyordu. Ama kucaklaşıyor. Yani bilmiyorum bizim araba ağır değildi ya da.

Ama bir elinde bebek bir elinde araba da çıkmaz ki🙈 Valla ben asansör olmayan yerlerde bebek içinde olmak üzere arabayı kucaklayıp çıkarıyordum.😂 Eğer etrafta biri vars yardim ediyordu. Ama kucaklaşıyor. Yani bilmiyorum bizim araba ağır değildi ya da.
Travelmiydi seninde 😃😃 yukarı kadar ne biliyim nasıl çıkarırım diye düşünüyorum, şuan 2. Kattayım ama girişe yakınım doğumdan sonra taşınabilirim büyük ihtimalle yüksek girişli 2-3 kattan bi ev alırım diye düşünüyoeum😂😂,
Offffff kalbim travelde amaaaa aklım hep böyle katlanır arabalarda😂😂 dikişim fln olur zorlanırım diyede taşıyabilirmiyim zor gibi😂😂

Canım sıkma canını yok yere. Bebegin agzini açıp kapatması çok normal ☺️ öğreniyor bu haftalarda. Ben de 19+4 gitmiştim 290 gram di.
Öyleymiş. Bunlara canım sklmadı ya aslında doktora kızdım. Ben endokrine de gidiyorum. B12 dusuk cikti. B12 için endokrin asistanı ne verecgini bilemedi. Hamilelere hangi ilac kullanilir kadin dogum daha iyi bilir ona danışsanız dediler. Adama danışmaya gittim. Yükseldi sert yapti. Doktor gerekli gordu tahlil yaptiysa o versin ilaci da ben gerekli gormuyorum tahlil yapmiyorum görsem ben kendim yapar verirdim ilaci doktorluk böyle bisey degil falan filan. O ayarımı bozdu aslnda. Benim sucum neyse ben ne biliyim gerekliyse diye gidip sordm. B12 neyle yükselir ki.🤔 Ya da acaba bu multivitaminlerden kullanabildiklerimizin icinde b12 olan var midir oyle alsam diyorum. Doktorlarla işler zorlaşıyor bazen 😏😏

Travelmiydi seninde 😃😃 yukarı kadar ne biliyim nasıl çıkarırım diye düşünüyorum, şuan 2. Kattayım ama girişe yakınım doğumdan sonra taşınabilirim büyük ihtimalle yüksek girişli 2-3 kattan bi ev alırım diye düşünüyoeum😂😂,
Offffff kalbim travelde amaaaa aklım hep böyle katlanır arabalarda😂😂 dikişim fln olur zorlanırım diyede taşıyabilirmiyim zor gibi😂😂
Canım senin bakdiginda çift taraflı vs travellara benziyor zaten puseti vs de var ağır değil kullnisliysa mantıklı bence gidip görmen lazim en güzeli tüm cesitleri.ben gidince kesin kararımı vermisdim 🤗

Kizlar bende hala isim bulamayanlardanim aklimda var birkac tane
Yağız
Çağan
Mete
Buğra
Asla karar veremiyorum :KK17:

Hanımlar Chicco Duo kwik için ne dersiniz? Puseti var ama baston. 7 kilo civarıymış araba. Totalde 15 kg taşır diyor. 2 3 yaşına kadar gider mi bilemedim.
1645737937966.png

Öyleymiş. Bunlara canım sklmadı ya aslında doktora kızdım. Ben endokrine de gidiyorum. B12 dusuk cikti. B12 için endokrin asistanı ne verecgini bilemedi. Hamilelere hangi ilac kullanilir kadin dogum daha iyi bilir ona danışsanız dediler. Adama danışmaya gittim. Yükseldi sert yapti. Doktor gerekli gordu tahlil yaptiysa o versin ilaci da ben gerekli gormuyorum tahlil yapmiyorum görsem ben kendim yapar verirdim ilaci doktorluk böyle bisey degil falan filan. O ayarımı bozdu aslnda. Benim sucum neyse ben ne biliyim gerekliyse diye gidip sordm. B12 neyle yükselir ki.🤔 Ya da acaba bu multivitaminlerden kullanabildiklerimizin icinde b12 olan var midir oyle alsam diyorum. Doktorlarla işler zorlaşıyor bazen 😏😏
Senin suçun yokken sana yüklenmiş doktor boşver. B12 yumurta peynir süt yoğurt. Bir de multivitamin tarzi bir şey kullanıyorsan onun içinde de vardır.

Hanımlar Chicco Duo kwik için ne dersiniz? Puseti var ama baston. 7 kilo civarıymış araba. Totalde 15 kg taşır diyor. 2 3 yaşına kadar gider mi bilemedim.
Eki Görüntüle 3013539
Bence guzel bi set canim , bu baston tarzlari inan bana arabanin arkasina falan guzel sığıyor yer kaplamiyor , normal su ucuz baston tarzlari bile 4..5 yasindaki cocujlari tasiyor bu haydi haydi taşır 🙂

Travel benim ki ben hiç pişman madim aldığıma. Beklentiye göre değişir belki ama. O araba pusetine ilk zamanlar rahat oturuyor. Kabinler öyle değil. Evde ona oturtup gezdiriyordum. 😂 Dışarı gidip gelince tekerlerin siliyordum.

Bende bundan almıştım cok guzel her seyi rahatligi falan ama gel gorki arabanin arkasina ustunu cikarip koysam alti sigmiyor altini koysam ustu sigmiyor buda önemliymiş 🤷‍♀️🤷‍♀️ Z Zoga

Eklentiler

• images.jpeg-2.jpg
    images.jpeg-2.jpg
    27,3 KB · Görüntüleme: 48
Bende bundan almıştım cok guzel her seyi rahatligi falan ama gel gorki arabanin arkasina ustunu cikarip koysam alti sigmiyor altini koysam ustu sigmiyor buda önemliymiş 🤷‍♀️🤷‍♀️ Z Zoga
Evet hem aracı, hem araçsız toplu taşımayı düşünerek buna karar verdim gibi. Fiyatlar yüksek ama biraz fiyat bakacağım tek arabayla işi halletmek adına.

Hımm ben hocaya görünüyorum hep. Önceden 182 tl muayene ücretiydi bugun gittim 244 olmuş sizin dediginiz de Dogrudur ama önceden forumda 180 muayene ucreti bir de 200 küsür detaylı ultrason demislerdi de. Bilmiyorum. Merak etmislerdi haberdar et demislerdi bildiriyim yanlş anlaşılmasın. Belki ben hep gittigimden ekstŕa bisey almadı benden 🤷‍♀️
Ben trakya üni de olacağım 230 tl harç var sadece dediler🤷🏻‍♀️

Yok görmeden almam bunları kaydedip gidicem bakmaya ama traveller kesinlikle aklımdan çıkarttım benim ev bina asansör yok merdivenle elimde hem bebek hem onu taşıyamamc böyle katlanmalı bişi olmalı ki diğer elimle bebeği taşıyım🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Ahh ahhh
Biz genelde eşimle arabayla çıkarız bagaja atarız eşim uğraşır 3 çocukla yalnız pek çıkmam diye düşünüyorum çıksam da ağt değil indir bindir derdi yok gözüme güzel görüneni aldım. Eski arabamız senin paylaştığın gibiydi çok ağırdı nedense aklıma geldi yani görünce belki bu değil ama. O zamanlar bir araba görmüştüm çift yönlü de oluyordu ama çok hafifti artık benimkiler büyümüşlerdi bilsem alırdım falan demiştim şimdi de illaki vardır benzer modeller mağazaları gez bak bence. Baston al dicem ama çift yönlü olması da iyi oluyor bebek bazen seni görmek istiyor yada güneşe göre yön ayarlamak gerekiyor falan.

X