2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Hic bir hamileligimde tetanoz olmadım burada yapmıyorlar hicte sormadım valla neden diye 🥶 Bende hareketleri hissediyorum minik minik💙
Burada da yok kuzum. Forumda okuyunca tüm arkadaşlarıma sordum, sağılıkçı olanlar bile “ne alaka?” diye cevap verdiler soruma 😂 Sonra anladım ki Avrupa ülkelerinde böyle bir uygulama yok.

Burada da yok kuzum. Forumda okuyunca tüm arkadaşlarıma sordum, sağılıkçı olanlar bile “ne alaka?” diye cevap verdiler soruma 😂 Sonra anladım ki Avrupa ülkelerinde böyle bir uygulama yok.
Şimdi ben de buna sinir oluyorum işte. Sıkıntı bizde mi onlarda mı, risk ne bir sürü soru :işsiz:

Şimdi ben de buna sinir oluyorum işte. Sıkıntı bizde mi onlarda mı, risk ne bir sürü soru :işsiz:
Ben de anlamadım inan. Sizler hep konuşunca ben de çok araştırdım. Bununla ilgili yazılmış bir makale bile bulmadım, yani o kadar yok 😅 Yengem hemşire, Türkiye’de mikrop olayından falan yapılıyormuş diyorum, “hayatımda ilk defa senden duyuyorum, nereden okuyorsun bunları” diyor 😁 İlla Yunan bir tıpçı bunu savunmuştur ya dedim. Sadece grip aşısını savunmuşlar 🤣

Ben de anlamadım inan. Sizler hep konuşunca ben de çok araştırdım. Bununla ilgili yazılmış bir makale bile bulmadım, yani o kadar yok 😅 Yengem hemşire, Türkiye’de mikrop olayından falan yapılıyormuş diyorum, “hayatımda ilk defa senden duyuyorum, nereden okuyorsun bunları” diyor 😁 İlla Yunan bir tıpçı bunu savunmuştur ya dedim. Sadece grip aşısını savunmuşlar 🤣
Bi zahmet onu da savunsunlar dünyayı kırdı geçirdi Zamanında :KK70:

Benim bu çocuk niye geriden çıkıyor ya enfeksiyon için gittim cumartesi gitmiştim 4 gün geri cıkmıstı 18+2 şimdi 4 çıktı neden böyle oluyor ya
Tüp bebek doktorum son adet tarihine göre devlette transfer tarihine göre hesaplıyorlar oda arada 4 gün fark çıkarıyor. 4 gün gerideymiş gibi oluyor

Benim buyuk oğlumda beyinde şu birikmesi vardı. Ayrıntılı doktoruda kendi doktorumda takip önerdi. İkili vs hiç bir şey yaptirmamistim. Sonuçta tamamen düzeldi ama duzelmese de doğunca çaresine bakacaktim. Sadece strese sokuyorlar. Sanki bebek değil içerideki. En güzel karar ultrasona sık girmesek bilmeyecektin bile belki.
Aynen öyle.. Kendi doktorum çok tatlı diller sırf tedbir amaçlı yollarken orada ki doçent hiç acımadan dan dan açıklıyor ben dirayetli biriyim ama yerimde olan bir çok anne çok kötü çıkardı o odadan.
Tevekkül edip önümüze bakacağız ve güzel şeyler düşüneceğiz yapacak bir şey yok 🤷🏼‍♀️❤️

Bende hic duymadım da gormedim de. Tr de elimi kesnistim acile gidince yapılmıstı hemen tetanoz o kadar 😅

Aynen öyle.. Kendi doktorum çok tatlı diller sırf tedbir amaçlı yollarken orada ki doçent hiç acımadan dan dan açıklıyor ben dirayetli biriyim ama yerimde olan bir çok anne çok kötü çıkardı o odadan.
Tevekkül edip önümüze bakacağız ve güzel şeyler düşüneceğiz yapacak bir şey yok 🤷🏼‍♀️❤️
Canım ben gecmisi okuyamadın niyetim acıtmak degil tabiki ama merak ettim bir sorun mu var 🙄

Benim bu çocuk niye geriden çıkıyor ya enfeksiyon için gittim cumartesi gitmiştim 4 gün geri cıkmıstı 18+2 şimdi 4 çıktı neden böyle oluyor ya
Bi sorun olsa doktorun söylerdi bence stres yapma.onde veya geride gitmesi çok fark olmadıkça sorun olmuyor diye biliyorum.belki boyuyla alakalıdır ölçümün öyle çıkması

Bu arada asi sonrasi agri çok oldu mu? Covid olacak benim ama sanki hamileyim diye farklı olur çok ağrır diye korkuyorum 😐

Benim ikinci doz daha çok ağrımıştı. 3.dozu olurken yine çok ağrıyacak gibi gelmişti ama o kadar olmadı.
Hamilelikte hiç farkeden bir şey olmadı. Ertesi gün biraz uyku veya halsizlik yapabilir..

Ben çok fazla başlık okudum .Burda da başka yerlerde de genelde son aylarda kayboluyormus. Hatta kaybolmayıp öyle doğanlar da varmış. Ama sonrasında bakıldığında bir sorun çıkmamış. Bazen bu sadece ultrason görüntüsünden kaynaklı bile olabiliyormuş. Benim doktorum tek basina bir anlam ifade etmediğini söylüyor. Kendi 4 lu taramayi yaptı. Orda ayrıntılı bakti .Gittiğim doktor aynı zamanda perinatolog .Bilmiyorum benim içime bir korku düşmedi. İnşallah bir şey çıkmaz bebislerde 😊
Amiiin canım amiiinn 🙏🏻 sağlıkla gelsinler
İlk defa duydum, hiç doğurmadığımdan :anneadayı::deli:
Senin aldığın en iyi markalardan merak etme ☺️ burts bees bide penaten öyle, sonra mustela, bubchen, hipp vs geliyor

Canım bu normal endişelenecek birşey yok.
Birde gunu haftası boyu kilosu İnan doğunca çok farklı çıkıyor.
Beklendiği gibi tam olarak çıkmıyor her zaman

X