2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
21. Haftan canim git bence ilk doz icin
Ben bir tane sanıyordum sen söyleyince bir tane daha olduğunu anladım.😀 O zaman bir an evvel olmak lazım. Böyle şeylerde gerçekten çok tembelim.🙈 Bugün diğer iğneye rağmen yaparlar inşallah yoksa bana oraya tekrar gitmek eziyet. Aslknda çok daha yakın bir sağlık ocağı daha var. Ama doktorumdan ayrılmak istemiyorum. Diğeri biraz daha uzak normal insan yürüyüşü ile 15 dk sürer 😂 gerçi benim yürümem lazım. Arabayla gidince park yeri bulamıyorum. O sebeple de gitmek istemiyorum.

Kizceler cok şükür agrilarim gecmeye basladi dun gece nabzim cok yukseldi 140 kadar cikti agrimda cok fazlaydi sakinlestrici serumla uyuttular damardan antibiyotige devam ediyorlar ultrasona aldilar ve çok şükür ki oğluşum iyi erkek oldugu tamamen netleşti asistan doktor daha once hiç bu kadar net testis gormemistim diye uzerine basa basa soyleyip oha demeyide ihmal etmedi 😂😂 suan tek sorun kan degerlerim cok dusmus imza attim damardan kan vericekler hemsireyi bekliyorum bizden haberler boyle

Kizceler cok şükür agrilarim gecmeye basladi dun gece nabzim cok yukseldi 140 kadar cikti agrimda cok fazlaydi sakinlestrici serumla uyuttular damardan antibiyotige devam ediyorlar ultrasona aldilar ve çok şükür ki oğluşum iyi erkek oldugu tamamen netleşti asistan doktor daha once hiç bu kadar net testis gormemistim diye uzerine basa basa soyleyip oha demeyide ihmal etmedi 😂😂 suan tek sorun kan degerlerim cok dusmus imza attim damardan kan vericekler hemsireyi bekliyorum bizden haberler boyle
Hadi inşallah bir an evvel duzeceleceksin.🥰

Bu pamukları altını temizleme de mi kullanıyoruz 🤭 çevremde ufak bebekler çok uzun zaman önce vardı şimdi hiç bilmiyorum bu durumları oyüzden soruyorum

Öyle yapan da var. Ben yenidoğan ıslak mendil kullanıyorum. Valla uğraşamam pamuk ıslatıp temizlemeye 😁
Temizleme pamuğu alıyorum başka şeylere kullanılıyorum illaki .

Dün oldun değil mi ben de bugün praluton ignem için sağlık ocağına gidicem bakalim tetonizu da yapal diye yakalamazlar umarım. Geçen hafta aramislarsi olur gelirim bir ara demiştim😂

Ben ameliyat malzemeleri satan firmada çalışıyorum. Ve kesinlikle tetanoz aşısı şart diye düşünüyorum 🥺
Ne firmaların ne de hastanelerin sterilizasyonuna güvenmiyorum 😒

Bu bende de var. Dr. rahim büyüdüğü için idrar torbasına baskı yapıyor ve tuvalet ihtiyacı artıyor dedi. Bende de yanma yok ama çabuk gidiyorum ve çok idrar çıkmasa da boşaltma ihtiyacı oluyor. Yine tedviren gidin tabii ama birşey yoktur inşallah muhtemelen.
Zaten gebe izlem haftasındaymışım tetanoz için falan da çağırdılar girmişken her şeyime baktırayım dedim bende. Yarın bakacaklar inşallah dediğin gibidir ☺️

Herkese merhaba, beni sağlık ocağı hiç aramamıştı ben aradım. Meğer kayıt açmayı unutmus😅 yani aramasam öyle doğuracağım nerden çıktı diyecekler😁

Beni sağlık ocağı sistemde görüp kendileri aradı ama aşı için arayan yok. Haftaya ben ararım artık

Ben ameliyat malzemeleri satan firmada çalışıyorum. Ve kesinlikle tetanoz aşısı şart diye düşünüyorum 🥺
Ne firmaların ne de hastanelerin sterilizasyonuna güvenmiyorum 😒
Doğru diyorsun bir de ben sakar bir insanım.😂 Dışarda özellikle nerde paslı demir varsa onu bulur çarparim.😂😂😂😂 Elimi ayağımı çizerim. Kolumu bacağımı bir yere çarpar fark etmem. Sonra bir bakarim gomlegimde kan var.🙈😂 Dün bütün gün evdeydim. Bilgisayar basindaydim. Ama elimi çizip kanatmisim nerde ne zaman bilmiyorum. 😂🙈 Yani benim olmam şart.

Doğru diyorsun bir de ben sakar bir insanım.😂 Dışarda özellikle nerde paslı demir varsa onu bulur çarparim.😂😂😂😂 Elimi ayağımı çizerim. Kolumu bacağımı bir yere çarpar fark etmem. Sonra bir bakarim gomlegimde kan var.🙈😂 Dün bütün gün evdeydim. Bilgisayar basindaydim. Ama elimi çizip kanatmisim nerde ne zaman bilmiyorum. 😂🙈 Yani benim olmam şart.
Sen de maşallah :KK45:

Öyle yapan da var. Ben yenidoğan ıslak mendil kullanıyorum. Valla uğraşamam pamuk ıslatıp temizlemeye 😁
Kesinlikle katılıyorum uğraşmam. 🙈 Yenidoğan ıslak medilleri de saf su ve pamuktan oluşuyor. Onları kullanırım pamuğa su yok hiç bana göre değil.

Benim ağrı gece oluyor idrar sıkışınca. Bıçak sağlanması hissi en başından beri var zaten. Bu gittiğimde tahlil isteyeceğim yine de. Yanma renk değişimi vs yok aslında ama sık sık tuvalete çıkıyorum. Bide kısır döngü içindeyim idrar yolu rahatlasın diye çok su içiyorum çok su içince sık çıkıyorum bu sefer acaba diyorum sorun mu var🤣
Onu bende takip ettim kendimde sıvı alımı çoğalınca WC de çoğalıyor az sıvı alınca normale dönüyorum 😂 gece hele sıkışınca hepten ağrı oluyor yataktan kalkmakta bile zorlanıyorum

Bide ben bebek alışverişini tamamladım. Sadece bezi kremi şampuanı gibi kozmetik kaldı ama onları doğuma yakın çantasını yaparken alacagim.
Bebek aşırı hareketli yani dk durmuyor kıpır kıpır korkuyorum 😃
Cuma ayrıntılı var diye de heyecan dorukta zaten kendi doktorum baya ayrıntılı bakıyor ama heyecanlanıyor insan yine de ince ince görecegi için. Güzel haberler alırım umarım.
Hayırlı haberler al inşallah canım.
Ben bez aldım az önce geldi kargodan. Ankara hoppibebeden geldi sende ankaradaydın sanki bildiğin bir yerdeyse mağazadan da alabilirsin. Prima premium care 1 no 70 adet + 2 no 60 adet ikisi 266.90 tl kargo bedava. Çok fazla stoklamam gelişimine göre alırım yanlış hatırlamıyorsam 1 ve 2 yi kısa süre kullanmıştım 3 çok almıştım bunlar ilk zamanlar için yeterli gelir diye düşünüyorum artık herşey kapıya geliyor çıkamasam da en uygununu buluruz gelir Allah sağlık versin de. Dalinin bizde şampuanı ve parfümü hep stokludur zaten bütün markaları denedim dalini sevdik biz chicco bübchen nivea hepsini denedim fark göremedim gereksiz pahallılar sadece. Krem deterjan küvet ıslak mendil gibi şeyleri bıraktım bende bir de 0-3 ay birkaç kıyafet çorap zıbın bakarım. Beşik işi karışık arkadaşım ben vereyim diyo eşim boşver kendimiz alırız diyo aslında yatacağı en fazla 1 sene sonra atsan atılmıyor satsan satılmıyor son aylarda düşüneceğim onu da.
Bende hayırlısıyla bi detaylıyı atlatsam daha da rahatlayacağım inşallah 20. Hafta geçse gerisi bayır aşağı koşar gibi olacak sanki😅

Oda düzelse de yarın veya perşembe taburcu etseler artık Allah’ın izniyle🤲🏻 Nezaman çıkarırlarmış tahmini bişey demediler mi bu arada uyuttukları uyu olmuş geceyide rahat geçirmişsindir en azından refakatçi izni varmı yanında kalabiliyorlar mı

Ya kızlar benden geçen hafta 3 lü test için de kan aldılar devlette tel no aldılar arayan soran yok ben arıyorum açan yok e nabızdan bakanlar vardı ben baktım göremedim de illa hastaneye mi gitcem şimdi çokta uzak çıkmış mıdır ki?

Yeni doğan ıslak mendilde katkısızdır heralde dimi illa pamuk kullanmak şart değil ozaman 🤭

X