2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Ya boşver keyfine bak ne güzel vallahi önemli olan bebişin gelişmesinin normal olması. Varsin kilo alma daha ne istiyorsun.:KK12:Keske yerinde olsam.
Iste naparsın kendimize dert ariyoruz. Netten bakiyrm az almisim diyorum buraya geliyorum cok alan var eksilerde gezen var kendime bakiyrm acaba diyorum. Allah bana akıl fikir versin 🤣🤣🤣

Çoook iyi anlıyorum ya 😌 benimde gözüm hep karnımda 😂 sanki bazı günler içi boşmuş gibi rahatım. Güzel uyansam dert uyanmasam dert 😂 aklımda deli sorular sürekli. Ama hissediyorum iyi ve büyümeye devam ediyor 😍 analar hissederr onun için hiç endişelenmeyin. :KK68:
😍 ne kadar güzel ifade etmissinz. Bugünki mottom bu olsun. Kulağıma küpe edeyim. :KK39::KK39::KK39:

Yok arkadaşlar prilamı bırakayım dedim asla bırakılcak gibi değil. Sabah bildiğiniz mide bulantısıyla uyandım 3. Günümdü , asla bırakamıcam galibaaaa 😂😂😂😂😂
Sabah benim de öyle oluyor, o mide suyunu çıkarmadan rahat edemiyorum. Sonra geçiyor ama gün içinde bulantı olmuyor. Sabah da açlıktan bulanıyor bence

Biraz toparlasam gitmek istiyorum, malum benim hamilelik bayağı zorlu geçiyor 🤦‍♀️ Bilen biri olsa aramızda direkt sipariş verirdim gitmeden dedim. Yol gözümde büyüyor iyi olmadığım için 🤦‍♀️😊
O da doğru haklısın. Ama kendin görmek gibisi de yok. Sonuçta herkesin begenisi aynı olmayabiliyor. Kendini en iyi hissettigin anı yakalamaya calis. ☺️

Benim çok agrılı enfeksiyon lu onbeşgünde bir gidiyorum
Çok geçmiş olsun. Ben de gebeliğin ilk haftalarında sıkıntılı bir dönem geçirmiştim. Bir ayda 3 kez gitmiştim. İçim rahat etmiyordu ama son 7 haftadır bebeğimi görmedim. Sadece kan tahlili ve idrar kültürü verdim arada. Ne sıklıkla gideceğim konusunda bir fikrim yok. Doktorum 2 haftada bir idealdir dedi ama bana çok sıkmış gibi geldi. Ben de şikayetim yoksa gitmeyeyim kafasına girdim. Doğru mu yanlış mı yapıyorum bilmiyorum.

Canım yoncambenim yoncambenim doğru söylüyor. Bir anda alınca fazla geliyor. Parça parça bir şeyler almakta fayda var. Bir de eskisi gibi değil fiyatlar ucuveriyor bir anda. Ayrıca senin etrafindakiler de gerçekten çok karıştırmış 🙈 Onlara ne yahu. Bu arada ben sigorta yaptırdım o sebeple özelde de şimdiye kadar gerek tahlilere 2li 4lu teste ve ayrıntılı ultrasona para vermedim. 7100 du sigorta ben komplikasyon paketi de eklettim 8100 e geldi. O pakette acil durumlarda yatislari filan karşılıyor. Geçen kanamam olduğunda hastanede yattım bir sürü tahlil yapıldı. Ayrıntılı ultrason yapaildi yine hiç bir şey ödemedim. Sigorta avantajlı oldu.
Eğer sigortanız Demir hayat ise ayrıntılı ultrasonu karşılamıyor sanırım.

Çok geçmiş olsun. Ben de gebeliğin ilk haftalarında sıkıntılı bir dönem geçirmiştim. Bir ayda 3 kez gitmiştim. İçim rahat etmiyordu ama son 7 haftadır bebeğimi görmedim. Sadece kan tahlili ve idrar kültürü verdim arada. Ne sıklıkla gideceğim konusunda bir fikrim yok. Doktorum 2 haftada bir idealdir dedi ama bana çok sıkmış gibi geldi. Ben de şikayetim yoksa gitmeyeyim kafasına girdim. Doğru mu yanlış mı yapıyorum bilmiyorum.
7 hafta da cok uzun diil mi 🙄 ben 4 haftada bir seklinde ideal gibi dusundum. Belki bi durum olur 1 hafta daha tolere edilebilir. Eger imkanin varsa gidip gelmesi kolaysa cok bekleme sıra hastane kalabalikligi vs bu konufa rahatsa 2-3 haftada giden var. Tabi 2 haftada bir olunca ben cok ultrasona maruz kalcak gibi hissederdim heralde. 2 haftada bir gitmezdim. Suan doktorum 4 haftada bir cagiriyor. Bazen 3 hafta sonra gel tetkik var detayli ultrason var dedigi oldu.tetkik vs yoksa 4 hafta bekliyorum.

Bende var o, kasıklarımda değil diye önemsemedim pek. Ama bir ağrım var dünden beri vücudumun sağ tarafında. Böbrek desen değil, kasık desen değil. Gaz sancısı çok yüksek ihtimalle.
Geçen elektrikler yoktu ev baya soğudu sanırım üşüdüm
Ne olur ne olmaz yarın idrar tahlili vericem
Evet gaz sancısıdır kesinlikle🤦🏼‍♀️ Bana da olmuştu doktorum buscopan iç dedi. İçmedim ama iki üç gün çektim
2 hafta çok sık hiç gerek. Ama 7 haftada çok uzun. İdeal olan ayda bir kez bebeği görmek. Hem görmeden bir sıkıntı var yok bilinmez. Kilosuna suyuna bakar. Bence ayda bir gidecek gibi planla 😊

Bence hiç öyle düşünme normal olan şey zatem 4 haftada bir gitmek diye biliyorum ben, son aylar 2 haftada bir gidiyomuşsun. Bence öyle bi zorunluk hissetme git

7 hafta da cok uzun diil mi 🙄 ben 4 haftada bir seklinde ideal gibi dusundum. Belki bi durum olur 1 hafta daha tolere edilebilir. Eger imkanin varsa gidip gelmesi kolaysa cok bekleme sıra hastane kalabalikligi vs bu konufa rahatsa 2-3 haftada giden var. Tabi 2 haftada bir olunca ben cok ultrasona maruz kalcak gibi hissederdim heralde. 2 haftada bir gitmezdim. Suan doktorum 4 haftada bir cagiriyor. Bazen 3 hafta sonra gel tetkik var detayli ultrason var dedigi oldu.tetkik vs yoksa 4 hafta bekliyorum.
Evet gaz sancısıdır kesinlikle🤦🏼‍♀️ Bana da olmuştu doktorum buscopan iç dedi. İçmedim ama iki üç gün çektim

2 hafta çok sık hiç gerek. Ama 7 haftada çok uzun. İdeal olan ayda bir kez bebeği görmek. Hem görmeden bir sıkıntı var yok bilinmez. Kilosuna suyuna bakar. Bence ayda bir gidecek gibi planla 😊
yoncambenim yoncambenim

Sanırım haklısınız. Ben de gitsem mi diye düşündüm ama başta bebeği hem ilaca hem de ultrasona çok maruz bıraktım. O yüzden endişelendim. Peki şimdi 20. Haftada detaylı ultrason var. Ben bu hafta bebeği görmeye gideyim mi acaba? 20. Haftanın bitmesine Yaklaşık 15 gün var.

yoncambenim yoncambenim

Sanırım haklısınız. Ben de gitsem mi diye düşündüm ama başta bebeği hem ilaca hem de ultrasona çok maruz bıraktım. O yüzden endişelendim. Peki şimdi 20. Haftada detaylı ultrason var. Ben bu hafta bebeği görmeye gideyim mi acaba? 20. Haftanın bitmesine Yaklaşık 15 gün var.
Ne zamandır gitmiyorsun ki cok oldu mu?

Bilmiyorum artık ama bazen eğilip kalkarken bile canım yanıyor. Sağ tarafındanim sırtıma vuruyor ağrısı:/

7 hafta oldu. Detaylı ultrasona 9 hafta sonra girmiş olacağım. En son 31 aralıkta ultrasonla bakıldı.
Hımm istersen bi git sonra bi de detaylıya gidersn. O zaman cinsiyeti de ögrenmediniz öyleyse? Bu hafta git 2 hafta sonra detayli yaparsn sonra muhtemelen bi süre 4 haftada bir olur. 32 den sonra miydi sanki 2 hafta da bir gidiliyor öyle bisey sanirim. Son hafta zaten nst icin zırt pırt gitmek gerekebilir.

X