2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Mide yanması yaşayanlar ne napıyorsunuz ben surup aldım ama pek fayda etmedi sanki zaten geniz akıntısı bogazımda midemi altüst etti şimdide yemek borum acı acı yanıyor😭😭😭😭

Kızlar hamileliğe 70 ile başladım, şimdi 76 olmuşum. Hafif hafif yedikleirmden kısmayı düşünüyorum. Çevremdeki herkes çok kilo almışsın diyor. Moralim çok bozuldu. Gerçekten üzülüyorum. Hamilelikte 1-2 kilo versem veya birkaç hafta sabit kilo kalsam bebeğime zarar olur mu?

Diğer sevk ettikleri yere gitmedin o zaman henüz. Peki doktor düzelme ya da duzeltilme ihtimali ile ilgili bir şey demedi mi
Yok canım daha gitmedim. Randevu alacağım, gideceğim bu haftaya yetişir mi bilmiyorum.
Tedavisi yok yani tek olay bilmek oluyor bu durumda, belki geçecek belki böyle doğacak en fazla biliyor olacağız, eşin acaba gitmesek mi bile dedi ama ben bilmek isterim emin olmak isterim o yüzden gideceğim

Canim bu bulgular bence ciddi boyutta bisey degildir ya uzme kendini , benim kizimda dogudugunda kalbinde üfürüm var dediler ordan ora gonderdiler para için yapmislar megerse 🤷‍♀️ geçer bu dedi en sonunda bi doktor telas yapmayin dedi buda oyledir eminim

Sağlıkla gelsin minik kuş 🍀 doku bozukluğu nedir bilmiyorum ama ins bir dahaki kontrole geçmiş olur ❤️

Umarım diğer doktordan sorunsuz çıkarsınız ❤️
Benim kardeşime de kalple ilgili bir sorun söylemişlerdi tam hatırlamıyorum ama şu an 22 yaşında koca herif ☺️

İnşallah duzelebilen biseydir canım, düzelir doğuma kadar 🤲

Hiç kötü düşünmedim ben canım ben inşallah önemli birşeyi yoktur🙏🏻🙏🏻🌸🌸
İçini ferah tut 🌸 üzülürden bebişde hissedermiş🙏🏻

Geçmiş olsun canım. Nasıl bir şey bilmiyorum ama inşallah düzelir doğana kadar 🙏
İnşallah kızlarcım 🙏🏻 herşey Allahtan bende kötü hissetmiyorum sadece aklıma takıldı paylaşmak istedim 🤰 sağlıkla gelsinler hepsi inşallah

Mide yanması yaşayanlar ne napıyorsunuz ben surup aldım ama pek fayda etmedi sanki zaten geniz akıntısı bogazımda midemi altüst etti şimdide yemek borum acı acı yanıyor😭😭😭😭
Sade soda iyi geliyor bana ama anlık, çok fazla yanıyorsa çok da bir çare yok aslında. Bebiş mideyi yukarı itiyomuş, yukarı kayan mide kapakşıpı açık kalıyormuş sanırım ondan oluyomuş

Yok canım daha gitmedim. Randevu alacağım, gideceğim bu haftaya yetişir mi bilmiyorum.
Tedavisi yok yani tek olay bilmek oluyor bu durumda, belki geçecek belki böyle doğacak en fazla biliyor olacağız, eşin acaba gitmesek mi bile dedi ama ben bilmek isterim emin olmak isterim o yüzden gideceğim
Tabi bence de git mutlaka. Belki de geçer dediğin gibi. İnşallah daha iyi haberler alirsin. Sen kendini strese sokma. 😘

Bana da şurup fayda etmez olunca rabiza diye bir hap verdi doktor. Sip diye kesti. Yıllardır miğde yanması çekerim. 10 gündür yok bu ilaç sayesinde.

Kızlar hamileliğe 70 ile başladım, şimdi 76 olmuşum. Hafif hafif yedikleirmden kısmayı düşünüyorum. Çevremdeki herkes çok kilo almışsın diyor. Moralim çok bozuldu. Gerçekten üzülüyorum. Hamilelikte 1-2 kilo versem veya birkaç hafta sabit kilo kalsam bebeğime zarar olur mu?
Canım zayiflamak zor bence bu vakitte sonra ama dikkat edersen daha fazla almazsın belki çünkü bebeğin kılo artışına bağlı 2-3 kilo daha vardır alacağın. Dikkat edersen onun dışında almazsın tahminim. Bu kadar kafana boşver sen herkesi ayrıca 6bkilo çok değil ben 8 kilo aldım üstelik 80 kilo ile başlamıştım. Korkudan 2 haftadır tartilmiyorum 🙈 kesin bir kaç kilo daha almisimdir. İlk hamileliğimde yediklerime dikkat ederek ve her yemekten sonra yürüyüş yaparak 9 kilo almıştım. Ama şimdi hareket yasak. Şeker dolayısı ile yemek zorunda kalıyorum. Çok zor da kilo veren bir insanım ama çocuk iyi olsun bir şekilde vermeye çabalarım diye düşünüyorum.
Üstelik hamile kadına çok kıla almışsın demek nasıl bir densizliktir.😡

Hanımlar kuyruk sokumunda ağrı var mı sizlerde? Bel sırt ağrıları oluyor ara ara ama kuyruk sokumu bir anda giriyor günde birkaç kez. Her harekette de hissettiriyor kendini.

Screenshot_20220217-230105_Photos.jpg
Kızlar benim tostiğin ellerinin görüntüsünü videoda zor bela durdurup ekran görüntüsü aldım. Siz nasıl değerlendiriyorsunuz merak ettim .. Üstteki parmaklarının gözüktüğü kolu, alttaki elinin bile gözükmediği söylendiği kolu..Doktor sağ demişti ama üstteki sağ gibi değil mi ben çok anlayamadım ya.. Siz ne düşünüyosunuz

Eki Görüntüle 3008876 Kızlar benim tostiğin ellerinin görüntüsünü videoda zor bela durdurup ekran görüntüsü aldım. Siz nasıl değerlendiriyorsunuz merak ettim .. Üstteki parmaklarının gözüktüğü kolu, alttaki elinin bile gözükmediği söylendiği kolu..Doktor sağ demişti ama üstteki sağ gibi değil mi ben çok anlayamadım ya.. Siz ne düşünüyosunuz
Ultrason karından olunca, bizim gördüğümüz sağ aslında sol oluyor galiba. Kesenin içinde ilk bebek göründüğünde öyle muhabbetler ediyorduk cinsiyetini anlayabilmek için. O yüzden yine öyledir diye düşündüm 🤔

Eki Görüntüle 3008876 Kızlar benim tostiğin ellerinin görüntüsünü videoda zor bela durdurup ekran görüntüsü aldım. Siz nasıl değerlendiriyorsunuz merak ettim .. Üstteki parmaklarının gözüktüğü kolu, alttaki elinin bile gözükmediği söylendiği kolu..Doktor sağ demişti ama üstteki sağ gibi değil mi ben çok anlayamadım ya.. Siz ne düşünüyosunuz
Üstteki sol alttaki sağ gibi sanırım. Ayrıntılı ultrason da sen bile görebilirsin aslında o kadar ayrıntılı bakıyorlar. Bugün 45 50 dakika kadar kalınca ben baya baya gördüm elini ayağını hatta parmaklarını. Yani olmasa da görmezdik sanırım çünkü her uzvu üzerinde baya uzun kalıyor. Ayrıntılı ultrasona girmişmiydin?

Kızlar şu bebeğini hissedenleri çok kıskanıyorum (pozitif anlamda🤪). Annem de sorup duruyor, canım sıkılıyor iyice 😁 Ultrasonda da hep uyuyor zaten bebişim. Hiç kıpır kıpır göremedim 😐 Bir de göbeğim bir sabah var, bir sabah yok 🙄 Ay büyüse de gözümle görsem artık hareketlerini 😍
Tecrübesiz olunca anlamıyorsun canim. Ilkinde annem hep sorardı " hissetmiyorum " derdim
" nasıl hissetmiyorsun" derdi.

Allah allah....insan bilmediği şeyi hemen nasıl anlasın😂gaz gibi bisi cunku bu

Üstteki sol alttaki sağ gibi sanırım. Ayrıntılı ultrason da sen bile görebilirsin aslında o kadar ayrıntılı bakıyorlar. Bugün 45 50 dakika kadar kalınca ben baya baya gördüm elini ayağını hatta parmaklarını. Yani olmasa da görmezdik sanırım çünkü her uzvu üzerinde baya uzun kalıyor. Ayrıntılı ultrasona girmişmiydin?
Henüz girmedim pazartesi günü baktırcam canım

Ultrason karından olunca, bizim gördüğümüz sağ aslında sol oluyor galiba. Kesenin içinde ilk bebek göründüğünde öyle muhabbetler ediyorduk cinsiyetini anlayabilmek için. O yüzden yine öyledir diye düşündüm 🤔
Yaa anladım canım olabilir o zaman doktor yanlış anlayacak değil ya 😄 Doğrudur

Hayırlı geceler kızlar benim bugün kontrolüm vardı gittim. Detaylı için gün aldım hemde muayene oldum. Herşey yolunda çok şükür ama ben bebeğin hareketlerini hissedemiyorum hala 😔 20+3 olduk. Doktoruma söyledim çok şaşırdı hissetmen gerek artık dedi. Ultrasonla baktı bebek hareket etmiyordu bayağı uğraştı cihazla göbeğimi oynattı belki hareket eder diye cihazı yüzüne yüzüne vurdu ışıktan rahatsız olsun hareket etsin diye ama hiçbir şekilde hareket etmedi. Doktorum ben hareketsiz bir zamanına denk geldim galiba dedi. Bol bol su iç az az ve sık sık yemek ye çikolata tüket kendini gözlemle dedi. Nasıl hissedicem ben hareketlerini bana akıl verir misiniz

Gözüküyo gibi ama ayrıntılıda daha net belli olur canım😍🙏🏻 Azda kalmış zaten 🌸

Hayırlı geceler kızlar benim bugün kontrolüm vardı gittim. Detaylı için gün aldım hemde muayene oldum. Herşey yolunda çok şükür ama ben bebeğin hareketlerini hissedemiyorum hala 😔 20+3 olduk. Doktoruma söyledim çok şaşırdı hissetmen gerek artık dedi. Ultrasonla baktı bebek hareket etmiyordu bayağı uğraştı cihazla göbeğimi oynattı belki hareket eder diye cihazı yüzüne yüzüne vurdu ışıktan rahatsız olsun hareket etsin diye ama hiçbir şekilde hareket etmedi. Doktorum ben hareketsiz bir zamanına denk geldim galiba dedi. Bol bol su iç az az ve sık sık yemek ye çikolata tüket kendini gözlemle dedi. Nasıl hissedicem ben hareketlerini bana akıl verir misiniz
Canım harakete bisi diyemem ama
Yanlış bir durum olsaydi doktor söylerdi sanirim degil mi? Kalbini de dinletmiştir?

X