2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Ben biraz çevre etkisiyle ve sürekli erkek erkek denmesinden dolayı erkeğe heveslenmiştim ama üzülmedim de valla zaten içten içten bekliyordum sağlıklı olsun da☺️
Çevre her şeye konuşur. Siz mutlu olun, bebeğiniz sağlıklı olsun yeter. İnsanların ağzı torba değil ki büzesin. Valla çevreye baksak avuç avuç antidepresan içmek zorunda kalırız 😂

Göbek adları hazır onlar da kimlikte yazmayacak zaten😂 Erkekse iki isim koyacağım ikisi de hazır hepimizin ismini çağrıştırıyor ama kız yok bulduklarım da saçma anlamlı şeyler. Mesela öyle cennette olduğu iddia edilen su damlası rüzgar ot çöp anlamlarında isimler bana göre değil😅 Söylediğinde insanlar neeyy dememeli ilk söylediğinde anlaşılacak anlamı herkes tarafından bilinecek isim lazım. 1-2 şey var aklımda ama onlar da ablalarının isimlerine uymuyor falan. Amaaann inşallah erkektir de fazla düşünmeme gerek kalmaz😅😂
inşallah canım Allah gönlündekini nasip etsin sağlıcakla :))

Kızım doğmadan adı hazırdı. O kadar 😅 bu yavrumun adı yok. Erkek ismi bulan beri gelsin❤️ bize de yardım etsin hatta🙋‍♀️ önerilere açığız. Tam anlamıyla içime sinen bir isim yok
ben erkek olursa barlas koyarım diye düşünüyordum anlamı savaşçı demek tabi herkes koymak istemez ekstrem bir isim

Hiç cinsiyetle alakası yokmuş biliyor musun? Senin çocuğun olmasıyla ilgiliymiş olay :KK48:

Oğlum olacağı zaman isim konusunu haftalarca konuştuk. Bu gebelikte önceye kadar kız olsa bulunur bir şey diye düşünürdüm. Kardeşime kızı olacağı zaman fikir vermek de kolaydı. Şimdi kendi kızımıza bulamıyoruz :KK45:

Eşim geçen top 5 listesi yapmış elime tutuşturdu. Hiçbiri benim kıza göre değil sanki 😂
aynı şeyleri ben de hissediyorum başkasında beğendiğim ne kadar isim varsa kızıma yakıştıramadım :)))

ben erkek olursa barlas koyarım diye düşünüyordum anlamı savaşçı demek tabi herkes koymak istemez ekstrem bir isim
😂😂 ben de arkadaşa öneri olarak barnas diyecektim. Şimdi yazdığınızı görünce çok şaşırdım. Barnas da sorumluluk sahibi demek. Düşündüğünüz isme fonetik olarak çok benziyor. 😂

😂😂 ben de arkadaşa öneri olarak barnas diyecektim. Şimdi yazdığınızı görünce çok şaşırdım. Barnas da sorumluluk sahibi demek. Düşündüğünüz isme fonetik olarak çok benziyor. 😂
hahahah :) güzel tesadüf desenize bence çok güzel isimler bir erkek ağırlığı var gibi bir de eski türk isimleri gibi benim hoşuma gidiyordu kızımı üç ay barlas diye sevdim :)))

Bana doktorum multivitamin vs vermedi. Gerekmedikce vermiyorum dedi bi de. 🙄🙄 gerekip gerekmedigini neyle anliycak bilmiyorum. Kan tahlili falan da yapmadı cunku. Neyse Gecen Saglik ocagindan cagirdilar gittim o doktor da hic birsey vermedi mi seklinde buyuk bir şaşkınlık gösterince bi an acaba kendim gidip alip kullansam mi dedim. Kafama göre almak istemiyorum. Acaba hamişlere hangi multivitamini veriyorlar siz neler kullanıyorsunuz?
önceleri bana da vermediler sonra dr a kan tahlili götürdüm yazdı multivitamin vinelac ve demir hapı

hahahah :) güzel tesadüf desenize bence çok güzel isimler bir erkek ağırlığı var gibi bir de eski türk isimleri gibi benim hoşuma gidiyordu kızımı üç ay barlas diye sevdim :)))
Aynen ben de çok severim. Biz de barlas ile dara arasında gidip geldik. Dara isminde karar kıldık. 🥰

Ben de bugün kontrole gittim. ☺️
210 Gr civarı, 18. Haftaya giriş yaptık. Çok hareketli değildi bu sefer, uyuyor muhtemelen dedi. Kız dedi tekrar yüzdelik vermedi ama iki hafta sonra detaylıca daha net olur.

Beslenme konusunda sabah kahvaltısı önemli, 2 yumurta şart. Ek kalsiyum için sabah kahvaltıda roka, dereotu, maydanoz olsun dedi. Kalsiyum yada magnezyum kullanmıyorum. Günde bir maden suyuna da devam. Şimdilik bizden bu kadar 😍
ne güzel anlatmışsınız farklı dr tavsiyeleri iyi oluyor

Size de geçmiş olsun. Ege üniversitesi Necil Kütükçüler.
Kız kardeşimin doktoru. Şahane bir doktorudur. Ağır derece immun alerjiler ve rahatsızlıklarla boğuştuğu bir dönemde tanışmıştık 🙏🏻
İnşallah sizde memnun kalır ve sağlıkla ayrılırsınız yanından

X