2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kızlar eşim pozitif galiba 😫 Evde yaptığımız testlerde az önce çok silik pozitif çıktı, şimdi hemen bir eczaneye gitti, orada da test yaptıracak garantilemek için. Ben de test yaptım şu an negatifim. Bence sen evden git diyor, ne yapacağım 😕 Kayınvalidem de, annem de yakın ve müsait, ama ya ben de pozitifsem ve onlara bulaştırırsam diye korkuyorum 😫
sen negatifsen git bence annene veya kayınvalidene, riske atma bence
inşallah yoktur ama netleşirse de uzak durun

Kızlar eşim pozitif galiba 😫 Evde yaptığımız testlerde az önce çok silik pozitif çıktı, şimdi hemen bir eczaneye gitti, orada da test yaptıracak garantilemek için. Ben de test yaptım şu an negatifim. Bence sen evden git diyor, ne yapacağım 😕 Kayınvalidem de, annem de yakın ve müsait, ama ya ben de pozitifsem ve onlara bulaştırırsam diye korkuyorum 😫
Canim bu hastalik oyle biseyki bugun negatifsen yarin pozitif cikabiliyorsun veya diger gun belirtiler basliyor kulucka doneminde olabilirsin oraya gitmen pek saglikli olmaz şu surecte diyorum yinede karar senin ,cok gecmis olsun🌸

Ben ilk çocukta çoğu şeyi unibaby kullandım. Hiç mustela, sebamed falan kullanmadım.

Unibaby yenidoğan ıslak mendili de uzun süre kullandım.
ben daha hiç araştırmadım bikaç videoda ortak nokta buydu ben de kullanırım sanırım bir de sleepy natural kullanıyormuş millet ama unibabyden daha memnunlar gibi anladım olmadı ben de bikaç paket ikisinden de alırım doğuma yakın

Grip gibi şikayeti var mıydı?
Ben de evden gitmezdim herhalde bulaştırmamak için. Ama evde mesafe şart.
Odaya falan kapatsın kendisini.

Yakın zamanda çok temas etmediniz inşallah birbirinize. Çünkü aynı evde bulaşmayabiliyor da..

Grip gibi şikayeti var mıydı?
Ben de evden gitmezdim herhalde bulaştırmamak için. Ama evde mesafe şart.
Odaya falan kapatsın kendisini.

Yakın zamanda çok temas etmediniz inşallah birbirinize. Çünkü aynı evde bulaşmayabiliyor da..
Sadece halsizlik hissediyordu 😕 Öğretmen olduğu için zaten her gün test yapıyordu. Hep negatifti. Temas olarak da işte dün geceye kadar sarılıp, birbirimizi öpüyorduk falan 😕 Temas var yani 😫

Folik asiti 3 ay bitiminde bıraktım ama doktorun bana son kontrolde verdiği multivitaminin içinde var.
Omega 3 içeren Regenesis max diye bir vitamin. İstediğim bir şeydi ama folik asit olayı düşündürdü 🙄

Ayrıca her akşam 100mg demir hapı içiyorum. Bunda 14mg demir var. Fazla değildir umarım. İkisini de aynı doktor yazdı..

IMG_20220214_093014.jpg

Çok geçmiş olsun umarım bulaşmamıştır sana 😢

Selam kızlar bir şey sormak istiyorum. Malum benim bulantı ve kusmalarım hala devam ediyor. Doktorum hastaneye yatırabilirim dedi. Bu sebeple önceki hamileliklerinde falan hastaneye yatan var mı? Düzeldiniz mi çıkınca ya da ne kadar yattınız?
Canım düzenli bulantı hapı kullanıyor musun? Yatmadan önce 2 tane mesela, gün içinde de 1 tane.

Allahtan ben geçen hafta kendimi tuttum. Bir iki tane mavi zıbını oldu sadece :KK70:
İyi yapmışsın, ki zaten kız çocuğu mavilerle de pembelerle de çok değişmiyor mesele bandana da aksesuar da falan renkleniyor zaten. Pembeler fırfırlı lar oğlana giydirilmez o garip kaçardı 🤭🤭

Folik asiti 3 ay bitiminde bıraktım ama doktorun bana son kontrolde verdiği multivitaminin içinde var.
Omega 3 içeren Regenesis max diye bir vitamin. İstediğim bir şeydi ama folik asit olayı düşündürdü 🙄

Ayrıca her akşam 100mg demir hapı içiyorum. Bunda 14mg demir var. Fazla değildir umarım. İkisini de aynı doktor yazdı..

Eki Görüntüle 3006323
Ayni vitamini kullanıyorum, bir de Demir ilacı içiyorum. Bu soru işaretleri bende de var açıkçası. Ama bana farklı doktorlar vermişti

Canım bence ikisinden kendini en rahat hissedeceğin sana hizmet edebilecek olan kişiye git, orada kendini bir odaya kapat.
Eşin kesin pozitifse sen olmayabilirsin tedbir amaçlı bir kaç gün çıkmazsın odadan tuvalet vs hariç. Böylelikle bulaştırma ihtimalinde, sana eşinden bulaşma ihtimalide olmaz.
Yapacka bir şey yok çember daraldı hepimiz olacağız bunu umarım hafif atlatırız 🙏🏻
Bu aylar aslında en ideali o anlamda. Ne sonlarda ki kadar ağırız ne de ilk zamanlarda ki kasar riskli

Yok kuzum ben dogumhanede emzirmeye basladim ,ebe sıktı sütüm geldi hemen oracıkta 😅ilk temasımız oyle olmuştu kizimla unutamiyorum o anı zaten😊🤗
Ah ne güzelll ❤️
Benimde hemen gelmişti, tek ve ilk olunca bide sütte gelince bende hiç sağma vs düşünmedim aklıma da gelmedi.
Bunda 2. Ya kızımla da ilgilenebilmek için hazırlıklarımı ona göre yapıyorum da bişi sorucaktım ondan sordum🤭

Ah ne güzelll ❤️
Benimde hemen gelmişti, tek ve ilk olunca bide sütte gelince bende hiç sağma vs düşünmedim aklıma da gelmedi.
Bunda 2. Ya kızımla da ilgilenebilmek için hazırlıklarımı ona göre yapıyorum da bişi sorucaktım ondan sordum🤭
Anladım canım guzel bi düşünce olabilir uygulayabilirsen tabi🤭
BEn mama+meme okarak devem edecegim.
Sütüm pek yaramıyor mama emince uzun uyuyordur ama meme emince her saat basi kalkiyordu bu yuzden rahat olabilir belki😊

X