2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Benim göbek önceki gebeliklerden çatlak zaten çünkü göbeğim aşırı büyük oluyordu ikiz üçüz zannediyordu millet ama şansıma çatlaklarım kırmızı falan olmuyor beyaz oluyor ve zamanla geçiyor. Ben çok sık kilo alıp veren biri olduğumdan alışığım çatlağa takıntı yapmıyorum çok açıkta giyinen biri değilim görünmüyor.
peki bu çatlak işi genetik diyorlar doğru mu sence annen teyzen falan çatlamış mı??

Çok sevinirim canım. Benim aldığım en ucuz fiyat 5300 TL (390 dolar) kur değişirse fiyat değişecek
Çok fazlaymış ya. Ben bir yeri daha telefonla aramıştım. Şimdi hatırladım. Mygen orası da 3800 gibi bir şey demişti yanlış hatırlamıyorsam. Ama 2 farklı yere gönderiyorlar mis Kore ve Amerika. Kore daha ucuzdu. Digerlerini de eve geçince aticam. 2 tane daha var.
IMG_20220128_152832.jpg

sağol canım bende de geniz akıntısı var boğazımı tahriş ediyor ama gönlünü ferah tut canım covidde şiddetli öksürenler de oldu sorun yaşamadılar iyi düşün
Vallahi resmen surundurdu yapıştı gitmedi 8 gün oldu .. Rabbım yardımcımız olsun suan ki biraz gıcık gibi yapıştı genzime ama asıl bi kaç gün şiddetli cigerden oksurdum o ara kasiklarim patlayacak sandım çok ağrıdı. O zaman korktum ya plasenta öksürük den dolayı ayrılırsa cart curt sıradan hamile pimpirikliligi işte 🤦🏻‍♀️ rabbim korusun kucağımıza almayı nasip etsin inşallah o geniz akıntısı bende de balgam şeklinde var şuan sesim gidik grip gibiyim inşallah toparlanıriz bi an evvel

Lansinoh biberon nasıldır? Kullanan var mı?
İki mağazada sepete attım ama almadım kararsız kaldım.
Aventten bir tık daha ucuz en azından 🙄
Ben kullandım sayılır😂 süt saklama şişelerim vardı lansinoh ayni performasi aldım. Hatta çoğu zaman ucuna Dr Brown ucu takip öyle kullandım. Ama şimdi yenileri daha geniş ağızlı sanırım. Benim oğlan Dr Brown dışında hiç bir ucu almıyordu. Allah'tan başka biberonlari uyuyordu da😂

Vallahi resmen surundurdu yapıştı gitmedi 8 gün oldu .. Rabbım yardımcımız olsun suan ki biraz gıcık gibi yapıştı genzime ama asıl bi kaç gün şiddetli cigerden oksurdum o ara kasiklarim patlayacak sandım çok ağrıdı. O zaman korktum ya plasenta öksürük den dolayı ayrılırsa cart curt sıradan hamile pimpirikliligi işte 🤦🏻‍♀️ rabbim korusun kucağımıza almayı nasip etsin inşallah o geniz akıntısı bende de balgam şeklinde var şuan sesim gidik grip gibiyim inşallah toparlanıriz bi an evvel
Allah sağlıkla kucağımıza aldırsın gönlünü ferah tut canım iyileşince hemen kontrole gidersin

Geçmiş olsun canım, hayır iyilesmedim , çok şükür kemik vücut ağrım boğaz kulak ağrım geçti ama oksuruk Burun tıkanıklığı ve bitkinlik var özellikle öksürük korkutuyor beni bebeğe zarar verir mi diye keşke hissetsem hareketlerini belki kafam rahat eder .
Sıkma canını yakında hissedeceksin. 😊 Öksürük için bir sürü şey var ama hamilelikte iyi gelir mi insan bilemiyor. Aslında aile hekimine filan sorsan.

istanbulda olanlar toplaşın bi :) doğumu nasıl planladınız sağlık sigortası mı yaptırdınız yoksa doğum paketlerine mi baktınız hangi hastane ve dr en mantıklısı bu konuda kafam karışık biraz istanbulda iş icabı 4 yıldır bulunduğum için hastane dr seçmek konusunda kararsız kaldım hala net bir drum yok :KK43: help meee
ilki normal doğumdu bunu da normal istiyorum nasip olursa .. ama ben de hala doktor arayışındayım hem özele hem devlete gidiyorum özel tamamlayıcı sağlık sig. var Anadolu yakasında normal doğum destekleyen sigortamın geçeceği iyi bir dr. arıyorum.. Çamlıca medicana DR.Hüseyin Arıka gittim çok iyi bir hekim ama usg si çok eski model birde tüp bebek doktoru hep resimlerde sezeryanlılar var normal doğumu becerebilirmi bilemedim çok kararsızım... Medicana Ataşehirde Funda hanım onada gittim o bana suratsız ve bilgisiz geldi kesinlikle donanımlı bir doktor değildi eee ne kaldı bilmiyorum banada yardım eden olsa çok sevinirim..

istanbulda olanlar toplaşın bi :) doğumu nasıl planladınız sağlık sigortası mı yaptırdınız yoksa doğum paketlerine mi baktınız hangi hastane ve dr en mantıklısı bu konuda kafam karışık biraz istanbulda iş icabı 4 yıldır bulunduğum için hastane dr seçmek konusunda kararsız kaldım hala net bir drum yok :KK43: help meee
Hiçbir şeye bakmadım öyle dümdük gidiyorum ben :KK70:

ilki normal doğumdu bunu da normal istiyorum nasip olursa .. ama ben de hala doktor arayışındayım hem özele hem devlete gidiyorum özel tamamlayıcı sağlık sig. var Anadolu yakasında normal doğum destekleyen sigortamın geçeceği iyi bir dr. arıyorum.. Çamlıca medicana DR.Hüseyin Arıka gittim çok iyi bir hekim ama usg si çok eski model birde tüp bebek doktoru hep resimlerde sezeryanlılar var normal doğumu becerebilirmi bilemedim çok kararsızım... Medicana Ataşehirde Funda hanım onada gittim o bana suratsız ve bilgisiz geldi kesinlikle donanımlı bir doktor değildi eee ne kaldı bilmiyorum banada yardım eden olsa çok sevinirim..
birlikte dr arayalım bari :) sen de sigorta olması bir avantaj gibi eşim yaptıralım diyo ben de önce dr seçelim diyorum her hastanede geçmiyor sanırım da

Hiçbir şeye bakmadım öyle dümdük gidiyorum ben :KK70:
özele mi gidiyorsun peki memnun musun canım burdan veya özelden isim yazabilirseniz dr araştıralım mı birlikte :) hastane seçerken yenidoğan yoğun bakım vs de olmasına dikkat edilecekmiş galiba başka neye bakıcaz bilen yeşillendirse keşke :)

özele mi gidiyorsun peki memnun musun canım burdan veya özelden isim yazabilirseniz dr araştıralım mı birlikte :) hastane seçerken yenidoğan yoğun bakım vs de olmasına dikkat edilecekmiş galiba başka neye bakıcaz bilen yeşillendirse keşke :)
Evet özele gidiyorum, gittiğim hastanede yenidoğan yoğum bakım da var. Doktorumdan da çok memnunum :)
Özelden yazarım.

birlikte dr arayalım bari :) sen de sigorta olması bir avantaj gibi eşim yaptıralım diyo ben de önce dr seçelim diyorum her hastanede geçmiyor sanırım da
hamile kalmadan önce yapılıyor doğum teminatlı sigortalar ben kalmadan 1 ay önce yaptırdım çoğu sigorta 1 sene önceden yapılmasını istiyor...... hamilelikten sonra da yapan firma varmış ama daha pahalıya geliyormuş .. doktor bulursan bana da söyle lütfen 🤦‍♀️

Lansinoh biberon nasıldır? Kullanan var mı?
İki mağazada sepete attım ama almadım kararsız kaldım.
Aventten bir tık daha ucuz en azından 🙄
lansinoh pompanın ucuna takılan şişeler biberon olarak kullanılıyordu, uzun zaman kullandım. yani, ne bileyim hepsi biberon işte. Baştan bi dünya para verip aventten ordan burdan biberonlar aldım sonra markalı markasız hepsini kullandım, hiç birini geri çevirmedi kızım. Hepsi de iyiydi. Hava/gaz yapmayan olayı hepsinde yazıyodu. Hepsiyle içince de aynı miktar gazı oluyordu sanki.

hamile kalmadan önce yapılıyor doğum teminatlı sigortalar ben kalmadan 1 ay önce yaptırdım çoğu sigorta 1 sene önceden yapılmasını istiyor...... hamilelikten sonra da yapan firma varmış ama daha pahalıya geliyormuş .. doktor bulursan bana da söyle lütfen 🤦‍♀️
Var ben hamilelikten sonra yaptırdım. Ama hastaneye göre değişiyor fiyatı. Yine de fiyat sormakta fayda var.

Merhaba canım. Öncelik ile sağlıkla gelsin bebeğin inşaallah.
Canım ben Almanyadayım benim bir kızım var ve kızım da doktor bana hiç ilaç vermedi 6 aydan sonra B 12 vermişti sadece.
Şimdi ben bu bebeğim de 14 haftalık hamileyim ve doktor bana hiç ilaç vermedi kullanmıyorum.
Folik asit bile.
Kan tahlillerin yapılmıştır ihtiyacın olsa verirdi doktor. İlla ilaç alacaksın diye bir şey yok.
Bunun için endişe etme.
Ona bakarsan etrafımda çok ilaç verip çok ilaç kullananlar şikayetçi idi o kadar ilaç kullanmaktan.
cok tesekkur ediyorum, amin hepimizin insallah🙏🙏 biz Türkiye'de sanirim biraz ilaç takintili oluyoruz🙈🙈 icim rahatladi cok sagolun, sevgiler💐💐

X