2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
hamile kalmadan önce yapılıyor doğum teminatlı sigortalar ben kalmadan 1 ay önce yaptırdım çoğu sigorta 1 sene önceden yapılmasını istiyor...... hamilelikten sonra da yapan firma varmış ama daha pahalıya geliyormuş .. doktor bulursan bana da söyle lütfen 🤦‍♀️
şu an araştırıyorum canım arkadaşlarıma da sorucam bilgi paylaşımı yapalım madem sen de sor soruştur burdan umudum var :KK70:

Bn 12. Haftamda iken bana decavit, demir ve d vitemini verdi. Ben ise ilaç(hap) içerken midem bulandığı için d vitamini dışında hiç birini tüketmiyorum. Şimdi 17. Haftadayım içim rahat. Diğer türlü sanki işkence çekiyor gibi hissediyordum kendimi.
peki size 12. haftadan önce folikasit vermemişmiydi? mesela bana en basindan beri tek basina folikasit vermemisti hep decavit verdi ve hala icmeye devam ediyorum.

canım bende kan ilacı hala kullanmıyorum balık yağı verdi doktor onu içiyorum ondan öncede folik asit ve decavit içtim.. kan hapı daha ileriki dönemlerde verilir diye biliyorum ben ilkinde öyle olmuştu ... değerlerin iyi olmasaydı mutlaka verirdi demekki iyi.. verecektir merak etme 👍
folik asitle decaviti ayni zamanda mi ictiniz? bir de kacinci haftadasiniz yani balik yagini size kacinci haftada verdi. tesekkur ederim🙏

Kan değerlerine göre acil kan ilacına gerek görülmemiştir.
Bana vermedi ama verilen çok üye var burada. Bana 12. haftada folik asiti bıraktırıp sadece magnezyum ve D3 verdi.

Önceki gebeliğimde decavit verilmişti sadece. Ağrım var diye magnezyum içtim bir süre. Ama decavit genel olarak tüm ihtiyacımı karşıladı..

Bu arada doktor ilerleyen haftalarda tekrar kan testi isteyecekmiş. Belki o zaman kan ilacı verebilirim dedi..
önceki gebeligimde sadece decavit verdi demişsiniz. şuan bende de durum ayni hic tek başina folik asit vermedi. sizde de o sekilde mi oldu?? ve önceki gebeliginiz sorunsuz sonuclandi mi???

Kızlar ssvd yapmayı düşünenler vardı sanki. Ben de istiyorum. Varsa hani sohbete, fikirlere ve desteğe açığım:KK50:

Merhaba canım. Ben de troid hastasiyim ilacımı kullanıyorum. 12. Haftaya kadar da folik asit kullandım. Ben de en son ikili test sonucu icin gidince sordm folik asiti bırak dememisti onu sordum bırak dedi. Destek takviye gerekir mi dedim yok ben gerekli görmedikce ilac vermiyorum dedi. Allahtan endokrin doktorum da kanıma vs bakmış o ara konteolüm vardı. Kan degerlerin iyi gayet demisti. Acikcasi fuzuli vitamin takviyeyi ben de gereksiz goruyrm ihtiyac yoksa ictigin vitaminiı vucut atiyor zaten diye biliyorum. Doktoruma güvendigim için ısrar etmedim. Her doktorun yogurt yiyişi farklı takviye verenler de tedbiren veriyor belki de annenin degerleri normal ama işte kullanıyor. Yan etkileri de oluyor bu sefer kabizlik vb gibi. Benim icim rahat senin gibi kısmen yetersiz mi diye dusundum ama sonra etraflica dusununce gerek görmedim. Beslenmemi kaliteli tutuyorum. En iyisi böyle sanırım.
cok tesekkur ediyorum. yakin cevremdeki hamile arkadaslarimin doktorlari hep ekstra vitaminler verince ben ister istemez aceba neden diye dusundum. ama yazdiklariniz beni rahatlatti. cok tesekkur ediyorum💐💐

folik asitle decaviti ayni zamanda mi ictiniz? bir de kacinci haftadasiniz yani balik yagini size kacinci haftada verdi. tesekkur ederim🙏
Bana sadece folik asit verdi. Ama benim folat değerim düşüktü. Şimdi bu hafta imom omega verdi. Folat kestik bir de demir verdi ama benim feritinim çok düşük 7 ,🙈 değerleriniz iyiyse belki ondan vermiştir. İlerleyen haftalarda verir muhtemelen.

ben hamile kalmadan 3 ay önce başladım folik asit içmeye sonra hamile kalınca ilk tahlillerimde folik asidim sınırda çıktı yani yüksek, artık bırakmam gerektiğini söyledi doktor .. sonra decavit içmeye başladım sanırım 10-11 haftamdı,,, 1 kutu decavit içtim 20 gündür de Pregnavit balık kapsulü ve probiyotik içiyorum aynı kutuda satılıyor biri sabah biri akşam içiliyor pregnavitin çok iyi olduğunu duydum internette de araştırdım ...

Bebek icin sadece bunları aldım 😀

Emzikleri kızıma verdım üzerini çizmiş. Kutuları açmadan oynuyor 😂

Eklentiler

• 20220128_160623.jpg
    20220128_160623.jpg
    120,6 KB · Görüntüleme: 85
ben hamile kalmadan 3 ay önce başladım folik asit içmeye sonra hamile kalınca ilk tahlillerimde folik asidim sınırda çıktı yani yüksek, artık bırakmam gerektiğini söyledi doktor .. sonra decavit içmeye başladım sanırım 10-11 haftamdı,,, 1 kutu decavit içtim 20 gündür de Pregnavit balık kapsulü ve probiyotik içiyorum aynı kutuda satılıyor biri sabah biri akşam içiliyor pregnavitin çok iyi olduğunu duydum internette de araştırdım ...
cok tesekkur ederim verdiginiz bilgiler icin💐

Ben kullandım sayılır😂 süt saklama şişelerim vardı lansinoh ayni performasi aldım. Hatta çoğu zaman ucuna Dr Brown ucu takip öyle kullandım. Ama şimdi yenileri daha geniş ağızlı sanırım. Benim oğlan Dr Brown dışında hiç bir ucu almıyordu. Allah'tan başka biberonlari uyuyordu da😂

Ben ilkinde avent kullandım ama gereksiz pahalandı. Uç bilene kadar olmuş.
Böyle herhalde son hali lansinoh. Kullananlar memnun ama yorumlar malum 🙄

IMG_20220128_161027.jpg

Kızlar pazartesi doktora gitmiştim ya ultrasona şimdi baktım bi yerde 15+2 bi yerde 14+6 bi yerde 14+5 bi arkadaşıma attım o diyo biri bacak biri kolla uyumlu falan doktor bi sıkıntı görse söylerdi heralde hersey iyi dedi ama
Bende bugun gittim kafa capi olcumunda 17+4 uyluk kemigi-bas popo ve bebegin kilosu 16+4 gorunuyor seninde onlardir yuksek ihtimal

peki size 12. haftadan önce folikasit vermemişmiydi? mesela bana en basindan beri tek basina folikasit vermemisti hep decavit verdi ve hala icmeye devam ediyorum.
Verdi bnm tedavi gelebeliği sayılır. O yüzden adet olduğumda vermişti bana sonrasında yumurtlama ve hamilelik olsu çok bekletmedi şükür.

X