2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kızlar doktordan çıktımm benim de ikinci kızım geliyo❣️ 15+4 üm ancak bir hafta öndeymiş ve 166 gr 😊 covid geçirdiğim için endişelenmiştim, doktorum bebeğin gelişiminin geri kalması ya da su azalması olabiliyor demişti. Şükür okmamış🙏🏼
Hayırlı olsun 😊Ben de şu an covidim .Ekstra yaptığın bir şey var mıydı?Kan sulandirici falan kullandın mı?

6 haftalikken kovid oldum cok sonra hamileligimi ögrendim doktor da bana hic kan sulandirici vermedi. Simdi görüyorum da kan sulandirici kullananlar var. Ben doktora sorduydum cocuga zarari olmaz kovidin dediydi baska bisey demedi. Ilac da vermedi. Telaşlanmalı mıyım ki 🤔 kovid olalı 10 hafta gecti. Nerdeyse 2.5 ay ediyo. Sorun olmaz heralde demi

6 haftalikken kovid oldum cok sonra hamileligimi ögrendim doktor da bana hic kan sulandirici vermedi. Simdi görüyorum da kan sulandirici kullananlar var. Ben doktora sorduydum cocuga zarari olmaz kovidin dediydi baska bisey demedi. Ilac da vermedi. Telaşlanmalı mıyım ki 🤔 kovid olalı 10 hafta gecti. Nerdeyse 2.5 ay ediyo. Sorun olmaz heralde demi
Bence bu da doktordan doktora değişiyor. Belki zorunlu değil ama tedbir amaçlı veriyorlar .Yani şimdi özel doktoru olmayan birisi nasıl arayıp öğrenecek. Ben filyasyon ekibine sordum .hamileyim özel olarak yapmam gereken bir şey var mı diye .Hamilelikte de aynı dedi .

Ayrıca testi veriyorsun çıkıp geliyorsun .sonrasında zaten doktora gidemiyorsun karantinan var .kime soracaksın ki bunu .hep sistem sıkıntı. Daha raporumu bile e nabiz a girmemisler. Düşünün yani .

Kızlar 18+4 hamile olan arkadaşım bugün oğlu olacağını öğrendi. Tek sorun 6 haftadır kızı olacağını sanıyordu :KK45:
Bu söylenen cinsiyetlere ne zaman inanacağız hiç bilmiyorum 😅

Ne diyosun! 🥺

Bebeğimin cinsiyetinin ne olduğu hiç önemli değil. Hiçbir cinsiyet bana itici veya sevimsiz gelmez. Rabbimin hediyesine burun kıvıracak biri değilim. Özellikle anne olduktan sonra insan her çocuğa eşit hissediyor zaten. Ama kızım diye sevip alışmışken alışveriş yaparken değişmesi gerçekten sinir eder 😒

Bence bu da doktordan doktora değişiyor. Belki zorunlu değil ama tedbir amaçlı veriyorlar .Yani şimdi özel doktoru olmayan birisi nasıl arayıp öğrenecek. Ben filyasyon ekibine sordum .hamileyim özel olarak yapmam gereken bir şey var mı diye .Hamilelikte de aynı dedi .
Evet galiba benim doktorum takviye vs de vermedi çok gerekmedikçe ilac vermiyor sanrm. Inşallah bişey olmaz simdilik sorun olmadı. 🤷‍♀️

Ne diyosun! 🥺

Bebeğimin cinsiyetinin ne olduğu hiç önemli değil. Hiçbir cinsiyet bana itici veya sevimsiz gelmez. Rabbimin hediyesine burun kıvıracak biri değilim. Özellikle anne olduktan sonra insan her çocuğa eşit hissediyor zaten. Ama kızım diye sevip alışmışken alışveriş yaparken değişmesi gerçekten sinir eder 😒
Hayatım boyunca hep kız evlat hayali kurdum. Kaç haftadır doktor erkeğe benziyor dedi diye kendimi erkek bebeğe o kadar hazırladım ki şimdi kız olacak deseler değişik hissederim heralde.

Ne diyosun! 🥺

Kesinlikle öyle. Arkadaşım çok zor hamile kaldı, baya tedavi gördü. Cinsiyeti önemsiz ama bu güne kadar prensesimiz diye sevdik diyor 😅

Bu mochi vakumlu manuel olan pompa değil mi?
Herkes çok memnun okuduğum kadarıyla
Aslında elinle bir şey yapmıyorsun ben arkadaşımda gördüm yanımda kullandı.
Eliyle memeye tutturdu, diğer memeden emzirmeye başlayınca boşta kalan benimde akardı. Onunki de dolmaya başladı.
Vakumlayarak tutturunca memede kendiliğinden duruyor ve o vakumun etkisiyle çekiyor, emzirme si bitince memeyi boşaltmak için de o hamleyi yaptı onuda orda gördüm yani baya hoşuma gitti benim mantıklı geldi.
Aynısı ebebeğin kendi markasında da var ama markadan markaya değişir diye ben mochiyi alıcam

Ben artık sürekli hissediyorum. Kızımda son zamanlarda bile zar zor hissederdim bu kendini çok çok hissettiriyor. Ne olduğunu anlamıyodum bile ilk hareketlerinde meğer bebekmiş 🤭

Denk getirince hissettiriyorlar artık 😁
Oğlumu 16 da bir defa, 19 da bariz hissetmiştim.

Bunda da önceki haftalarda acaba mı diyordum da bugün baya baya saniyelik kıpırtılar oldu ☺️

Aslında elinle bir şey yapmıyorsun ben arkadaşımda gördüm yanımda kullandı.
Eliyle memeye tutturdu, diğer memeden emzirmeye başlayınca boşta kalan benimde akardı. Onunki de dolmaya başladı.
Vakumlayarak tutturunca memede kendiliğinden duruyor ve o vakumun etkisiyle çekiyor, emzirme si bitince memeyi boşaltmak için de o hamleyi yaptı onuda orda gördüm yani baya hoşuma gitti benim mantıklı geldi.
Aynısı ebebeğin kendi markasında da var ama markadan markaya değişir diye ben mochiyi alıcam

Mochi pompayı biraz okudum. Süt sağma değil süt toplayıcı olarak tanımlanıyor. Bebek emerken diğer memeden akan sütü vakumluyormuş. Bende pek akmazdı vakumlandığı için mi topluyor acaba sütü 🤷

Lansinoh un da benzer pompası varmış. Ama onda mochi gibi içine geçen silikon aparat yok büyük kapak var. Devrilip toplanan sütün akmasını önlüyor mochininki.
Lansinohun alt tabanı daha dengeli duruyor ve vakumu kaçarsa düşmesin diye boyna asmak için kordon var 😁

Sırf merakımdan alacağım 😂

Benimde çok büyüdü, hiç bir çamaşırımı olmuyorrrr hepsi rahatsız ediyor çıldırıcam:skandal:
Aynen aynen şuan bende yani cidden 100 numara olursa alıp takıcam , kendimi afedersiniz inek gibi hissediyorum😂🤦🏼‍♀️ Şimdiden böyleyse içi süt dolunca napıcaz🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Ben sporcu atletleri fln giyiyorum , normal südyenler sıkıyo çok kötü🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

Kızlar 18+4 hamile olan arkadaşım bugün oğlu olacağını öğrendi. Tek sorun 6 haftadır kızı olacağını sanıyordu :KK45:
Bu söylenen cinsiyetlere ne zaman inanacağız hiç bilmiyorum 😅
Doktor ultrasonda gösterdi tabi %100 değil bak dedi ama ben emin oldum çünkü bacak arası resmen bomboştu 🤭
Korona olan kızlar takviye gıdalar dışında kan sulandirici kullandiniz mi ?
Ben covit miyim bilmiyorum test olmadim dr önlem olarak tüm hasta gebelere veriyormuş ama bana vermedi çünkü zaten kullanıyorum yani veriliyor diye biliyorum

X