2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Haziran grubuna göz atarken biri ya covit ya grip hastalıktan öksürsüğü hapşırdığı ve enfeksiyon olduğu için kanında suyu gelmiş dikiş atmışlar çok korktum benim bu öksürüğü geçirmem lazım ama boğazıma yapıştı resmen geçmiyor :olamaz:

Mochi pompayı biraz okudum. Süt sağma değil süt toplayıcı olarak tanımlanıyor. Bebek emerken diğer memeden akan sütü vakumluyormuş. Bende pek akmazdı vakumlandığı için mi topluyor acaba sütü 🤷

Lansinoh un da benzer pompası varmış. Ama onda mochi gibi içine geçen silikon aparat yok büyük kapak var. Devrilip toplanan sütün akmasını önlüyor mochininki.
Lansinohun alt tabanı daha dengeli duruyor ve vakumu kaçarsa düşmesin diye boyna asmak için kordon var 😁

Sırf merakımdan alacağım 😂
Ben gözümle gördüm bunu Manuel el pompalarıyla karıştırıyorlar ama hiç alakası yok. Her iki stilde de bişi yapmıyorsun aslında.
Elinle sıkıp takınca vakumun etkisiyle çekiyor, eğer normal tutturursan ki öyle de tutuyor sadece alanı topluyor.
Benim çok akardı emzirmediğimden sonradan kesildi. Bu şekilde toplayınca alışır belki devam eder gelmeye gibi düşünüyorum.
Gelse mi acaba artık o günler :KK55:

Aynen aynen şuan bende yani cidden 100 numara olursa alıp takıcam , kendimi afedersiniz inek gibi hissediyorum😂🤦🏼‍♀️ Şimdiden böyleyse içi süt dolunca napıcaz🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Ben sporcu atletleri fln giyiyorum , normal südyenler sıkıyo çok kötü🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Ya sütte de böyle olacak işte fazlası olmaz heralde ama çok erken büyüdüler.
Kimi son zamana kadar asla büyümüyor, asla kilo almıyor. Kime ne göre oluyor tüm bunlar yani anlamadım bu hamilelik işini ben ve sevemeediiiimmmmmm:kızgın:

Aynı durumdayız. Ben de önceki kaybimdan dolayı önlem amaçlı nifty test yaptırdım. İns hepimiz güzel haberler alalim🍀
Canım senin sonuç ne zaman çıkacak
Ben bugün haber aldım şükürler olsun hiç bir sıkıntı yokmuş. Çok sağlıklıymış. Hatta cinsiyeti de kesinleşti. Allahım tez zamanda sana da hayırlı haberleri nasip etsin

Ya sütte de böyle olacak işte fazlası olmaz heralde ama çok erken büyüdüler.
Kimi son zamana kadar asla büyümüyor, asla kilo almıyor. Kime ne göre oluyor tüm bunlar yani anlamadım bu hamilelik işini ben ve sevemeediiiimmmmmm:kızgın:
En kötüler bze denk geliyo milletin ufacık göbeğiyle 9 aylık oluyo şaşırıyorum ahhh ahhh sonumuz hayır olsun😂:63:

Haziran grubuna göz atarken biri ya covit ya grip hastalıktan öksürsüğü hapşırdığı ve enfeksiyon olduğu için kanında suyu gelmiş dikiş atmışlar çok korktum benim bu öksürüğü geçirmem lazım ama boğazıma yapıştı resmen geçmiyor :olamaz:
Sıcak suya viks filan damlatıp solunsa olur mu acaba 🙈 ben gecenlerde öksürük olunca kaynamış suya kekik yağı damlatip üstünde nefes çektim. Kekikten nefret ederim ama iyi geldi. Ama bunlari yapmak doğru mu bilmiyorum.

Canım senin sonuç ne zaman çıkacak
Ben bugün haber aldım şükürler olsun hiç bir sıkıntı yokmuş. Çok sağlıklıymış. Hatta cinsiyeti de kesinleşti. Allahım tez zamanda sana da hayırlı haberleri nasip etsin
Harika çok çok sevindim💜💜💜 benim haftaya çıkar en erken galiba. İns hepimiz sağlık haberleri alalim 🍀

Ben gözümle gördüm bunu Manuel el pompalarıyla karıştırıyorlar ama hiç alakası yok. Her iki stilde de bişi yapmıyorsun aslında.
Elinle sıkıp takınca vakumun etkisiyle çekiyor, eğer normal tutturursan ki öyle de tutuyor sadece alanı topluyor.
Benim çok akardı emzirmediğimden sonradan kesildi. Bu şekilde toplayınca alışır belki devam eder gelmeye gibi düşünüyorum.
Gelse mi acaba artık o günler :KK55:

Gelsin valla. Şu geçiş süresi çabuk geçsin kucağımıza alıp işimize bakalım.
Mama, kaka, aşı, boy, kilo uyku falan konuşalım 🥰

Kızlar sonucumu aldım anladığım kadarıyla bir sıkıntı yok çok şükür. Yarın sabahta dr a göstercem.

Eklentiler

• IMG_20220126_214730.jpg
    IMG_20220126_214730.jpg
    116,9 KB · Görüntüleme: 59
Ben özel takipliyim ama devlete kadın doğuma randevu alsam vakti geldiğinde detaylı ultrason bakarlar mı? Yani takipli hasta değilim diye
Afedersin sıpa gibi bakmak zorundalar
Daha sevımlılestırdım :KK53:

BAbasının yeri mi orası.

Ben aradımdetaylı icin baktim gelınce yaptıracağım devlette

20-24 hafta arası yapılan detaylı ulstrason icin randevu alacaktım" diyeceksin teldekıne :)

Kızlar 18+4 hamile olan arkadaşım bugün oğlu olacağını öğrendi. Tek sorun 6 haftadır kızı olacağını sanıyordu :KK45:
Bu söylenen cinsiyetlere ne zaman inanacağız hiç bilmiyorum 😅
Aklima bir hatira geldi .Bana 10.haftada doktor erkek gibi dedi .%51 dedi .bunu kayinvalideye söyledim. Nasıl mutlu oldu anlatamam 😁Kendi adı konuldu .Erkek olsun ki kocasının adı da konulsun 😈Bir de hep ilk erkek evladın erkek çocuğu olmalı .Soyları yürüyecek ya .Sanki Osmanlı Hanedanı!
bak dedim daha küçük değişir .ben kiz hissediyorum dedim .yok dedi doktorlar bilir.Sonra 12.haftada gittik kız gibi dedi .Tabi bunlar mort oldu 😁kesin değil dedim yine .Belki degisir dedi .Bak bak .Hani doktorlar biliyordu ?16+5 de gittik doktor kız dedi
Hatta bacak arasını gösterdi. Bombostu .

O haftalarda yanılma olabiliyor .Arkadaşınız öğrendiğinde 12 haftalıkmış .6 hafta kısa bir süre değil. Hani mesela 17.haftada kız dese sonra 23 de erkek dese şaşırırdım ama 12 ile 18 arasında çok büyük farklılık var

Aklima bir hatira geldi .Bana 10.haftada doktor erkek gibi dedi .%51 dedi .bunu kayinvalideye söyledim. Nasıl mutlu oldu anlatamam 😁Kendi adı konuldu .Erkek olsun ki kocasının adı da konulsun 😈Bir de hep ilk erkek evladın erkek çocuğu olmalı .Soyları yürüyecek ya .Sanki Osmanlı Hanedanı!
bak dedim daha küçük değişir .ben kiz hissediyorum dedim .yok dedi doktorlar bilir.Sonra 12.haftada gittik kız gibi dedi .Tabi bunlar mort oldu 😁kesin değil dedim yine .Belki degisir dedi .Bak bak .Hani doktorlar biliyordu ?16+5 de gittik doktor kız dedi
Hatta bacak arasını gösterdi. Bombostu .

O haftalarda yanılma olabiliyor .Arkadaşınız öğrendiğinde 12 haftalıkmış .6 hafta kısa bir süre değil. Hani mesela 17.haftada kız dese sonra 23 de erkek dese şaşırırdım ama 12 ile 18 arasında çok büyük farklılık var
Halbuki kız da her iki haftada doktora gidiyordu, lekelenmesinden dolayı 🤭 Yani ikili testte kız dendikten sonra, en az 2-3 kez daha “bu bebek kız” demişler. O yüzden çok şaşırdık, hatta bozulduk 😅🤭

Sıcak su torbası varsa çok işe yarıyor canım battaniyenin altına koyuyorum mis gibi 😄 Ev normal olsada bazen ben sabit durunca çok üşüyünce öyle yapıyorum.
Elektirikli battaniye var normalde bende onunla rahat ediyorum bugun misafirim vardi asiri usuduk herkes usudu kombiyide yukselttim ama yok ev isimmiyor havalar cok soguk

Benim minnoşla güncel fotomuz ❤🧿😇 Normalde de kiloluyum bu sebepten karnımın çok büyüdüğünü düşünüyorum siz de durumlar nasıl kızlar 🦦
Bende bi ara atıyımda şuan eşofmanım ayıcıklı bunu size yapamam😂😂
Ayyy çok tatlı duruyo , okadarda kilolu değilsin bence😍😍

X