2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kızlar benim ikili çıkmış:KK17:
Ama dışarıda bakıldığından hastane sitesinde görünmüyor e nabızda da yok eşim gelene kadar çatlarım hastanede uzak napsam bilemedim

Hastaneyi ara gelemiyorum de mail atsınlar. Ya da doktora bağlasınlar..

Ben doktor kontrolüne kadar bekledim sonuç talep etmedim ama sen baya merak ettin o yüzden dedim.

Ya benim önceki süt sağma makinem bozulmuş. İkinci çocuk olduğu için çalışmayacağım. Yani çalışacak olsam daha elzem malum depolamak da gerekiyordu, işyerinde de sağıyordum.

İlkinde sütüm hemen çoğalmadı. Hoş hiç çok çok olmadı ya neyse. Ben ilk günden hem emzirerek hem de sağarak arttırmaya uğraştım.
Şimdiden makine alayım mı yoksa doğumdan sonra duruma göre mi bakayım?
Ben çok inceledim kızımla daha çok vakit geçirebilmek için, ayrıca işimde olduğu için alayım diyodum mochi de karar kıldım. Bir çok makinadan daha verimli olduğunu okumuştum dün 2 aylık bebeği olan bir arkadaşımla görüştükten sonra emin oldum.
Oda ilkinde elektrikli sağma makinası kiralamış hastaneden. Hastane sağım makinası ne kadar kuvvetli çekiyor olmasına rağmen bundan daha memnun.
Kesin karar kıldım o sebepten

kızlar, bebeğin hareketlerini hisseden var mı aranızda ? bende sanki var ama eşim imkansız diyor. 16+4 üz. İlk gebelik

Benim ikinci olduğu için herhalde bugün kahve içerken hissettim.
Kafein hemen geçmez ama hissettim karnımın altında tam ortada bir kıpırtı 🥰

Daha önce bir iki defa hisseder gibiydim ama emin olunamıyor..

Bence 1 hafta daha ertele önümüzdeki haftanın hava durumuna bak gün seç tekrar randevu al
Keşke elimde olsa canım hemen öyle yapardım da ben devlete gidiyorum SSK yok bizde.ssk olmadığından özellerde sağolsun 2 katı para söylüyorlar bir muayeneye.kacirmak istemiyorum ama bakalım hayırlısı duruma göre çıkacağız biraz dışardakilerden bilgi alacağım çok sağol 🤗 çok kötüyse bekleyeceğim yapcak bişey yok.

Herkese merhaba öncelikle, inşallah bebeklerinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız. Hamileliğimin başından beri ara ara takip ediyorum burayı ama yazmak bir türlü nasip olmadı.
13 haftalık hamileyim ben temmuz sonuna doğru görünüyor eğer bir sorun oluşmazsa. 2.çocuğuna hamile olanlar falan var gördüğüm kadarıyla aranızda. O yüzden sormak istediğim bikaç soru var sizlere başka nereye yazsam bilemedim. Kimsenin moralini bozmak ya da efhamlandırmak gibi bir amacım yok baştan söyliyim sonradan yanlış anlamayın nolur. Cumartesiye kadar gayet iyi giden bir hamileliğim vardı benimde. İkili test için bakıcak tı normalde kendi doktorum ama vajinal ultrasonda bakıyor başından beri zaten. Cumartesi gittiğimde bebeğin boynunda sağ ve sol tarafta kist gördüğünü söyledi. Tek tarafta görmüş daha önce ama ikili görmedim dedi o yüzden kromozal bir bozukluk tan şüphelendi down sendromu gibi. Bebekte diğer organlarda kalpte falan herhangi bir sıkıntı görmedi burun kemiği oluşmuş var dedi ense kalınlığı 2.1 mm o biraz sınırda dedi ama erkek bebek olduğunu söyledi onlarda biraz daha kalın olabiliyormuş sanırım. Çok sanmıyorum ama genetik testten yaptıralım içimiz rahat etsin dedi. Böyle bir durumla hiç karşılaşan var mı aranızda hep gördüğüm beyinde falan kist görüyorlar. İnternette bulabilmek için çok bakındım bu durum benzerini ama yok. Cumartesiden beri zehir gibi günlerim ne yapıcağımı şaşırdım. 2li testi yapmadı zaten doktorum direk kan testi verdik pazartesi test sonucu 10-14 gün içinde çıkar dediler. İlk hamileliğim daha öncesinde bir tecrübem yok hiç. Böyle bişeyler duyduysanız ya da bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz
Selamlar 🙋‍♀️ kist olayını duymadım. Ama Dr kar en ufak gördüğü bir durumu bile paylaşmak zorundalar. Çünkü doğum sonrası olumsuz bir durumla karşılaşan aileler dava aciyormus bize bununla ilgili bilgi verilmedi diye. Sizin de ins kan sonucunuz çok iyi gelir🍀 şimdiden üzmeyin kendinizi. Stres çok daha zararlı 💜

🌸Kizlar haftaya kimler cinsiyet icin gidecek BEN SALI GÜNÜ gidecegimm😎✋

Ben çarşambaya randevu aldım. Haftaya netleşir cinsiyeti 😁

Bu sefer üniversite hastanesinde başka bir doktora gideceğim. Bu doktora ikili için gidecektim sonra vazgeçmiş başka yerde yaptırmıştım.
Detaylı ultrasonu orada yaptırmak istiyorum. Öncesinde bir doktora muayene olup bakayım beğenirsem devam ederim 😁

Hastaneyi ara gelemiyorum de mail atsınlar. Ya da doktora bağlasınlar..

Ben doktor kontrolüne kadar bekledim sonuç talep etmedim ama sen baya merak ettin o yüzden dedim.
Aradım bizim bilgi vermemiz yasak dedi sekreter dr.a yazdım o da yüzyüze konuşuyorum tahlilleri dedi ama şimdi çıkıyorum yarın öğlene kadar gel dedi eşim akşama gelince gider alır incelerim yarın da gider gösteririm ben çatlarım valla hemen öğrenmezsem😅

Ben çarşambaya randevu aldım. Haftaya netleşir cinsiyeti 😁

Bu sefer üniversite hastanesinde başka bir doktora gideceğim. Bu doktora ikili için gidecektim sonra vazgeçmiş başka yerde yaptırmıştım.
Detaylı ultrasonu orada yaptırmak istiyorum. Öncesinde bir doktora muayene olup bakayım beğenirsem devam ederim 😁
Aynen belli olcak insallah☺️ radyolojiyemi yaptircan detayliyi🤔ben detayliyi radyoloji uzamnina yaptirmistim kizimda ,bakti bakti bana hic bisey gostermedi hic biseyde soylemedi zaten iceri girer girmez sen nerden ciktin der gibi bakmıştı elime bi kagit verdi doktoruna goster o soyler sana dedi ve ciktim🙄 radyoloji bolumleri hepmi boyle acaba

Aradım bizim bilgi vermemiz yasak dedi sekreter dr.a yazdım o da yüzyüze konuşuyorum tahlilleri dedi ama şimdi çıkıyorum yarın öğlene kadar gel dedi eşim akşama gelince gider alır incelerim yarın da gider gösteririm ben çatlarım valla hemen öğrenmezsem😅
Valla o hastane komple manyak ben sana diyeyim🤣🤣 sanki devlet sırrıni vercekler

Aynen belli olcak insallah☺️ radyolojiyemi yaptircan detayliyi🤔ben detayliyi radyoloji uzamnina yaptirmistim kizimda ,bakti bakti bana hic bisey gostermedi hic biseyde soylemedi zaten iceri girer girmez sen nerden ciktin der gibi bakmıştı elime bi kagit verdi doktoruna goster o soyler sana dedi ve ciktim🙄 radyoloji bolumleri hepmi boyle acaba
Ben özel takipliyim ama devlete kadın doğuma randevu alsam vakti geldiğinde detaylı ultrason bakarlar mı? Yani takipli hasta değilim diye

Ben özel takipliyim ama devlete kadın doğuma randevu alsam vakti geldiğinde detaylı ultrason bakarlar mı? Yani takipli hasta değilim diye
Bakarlar canım mecburiyet yok. Bnde özele gidiyorum ayrıntılı ultrasano araştırma da bakıyorlarmis sadece oraya gitcem bnde

Doktora soracağım gidince büyük ihtimalle radyolojidir.

Bu bölümlerde denk gelen uzman da biraz şans işi. Kimisi hayattan bezmiş hasta gelmesin diye bakıyor, kimisi işimi iyi yapayım derdinde..

Merhabalar ilk aylarımda vajinal kaşıntı ve akintım vardı doktor ilac vermedi. Arada hala nüksediyor. Kontrolüm 10 şubatta. O vakte kadar napcagımı şaşırdım. Doktorun telefonu vs de yok. Doğal yöntem var mı ya da doğal hamileler için zararsız krem vs gibi bişeyler
elma sirkesi ve suyu aynı yarı yarıya koyup yıkayabilirsin kaşıntı için dr bana böyle söylemişti

Doktora soracağım gidince büyük ihtimalle radyolojidir.

Bu bölümlerde denk gelen uzman da biraz şans işi. Kimisi hayattan bezmiş hasta gelmesin diye bakıyor, kimisi işimi iyi yapayım derdinde..
Edirnede ayrıntılıyı fakülte yapıyormuş ama nette tesadüf yorumlara baktım şikayet çok. Kilolu hamilelere çok laf söylüyorlarmış hakaret derecesinde benim de sinirimi bozarlarsa çıngar çıkarırım orada. Bir de tekirdağ da özel dr.lar var ayrıntılı da bakıyorlar oraya da gidebilirim ille fakülte şart mı bilemedim diğer hamileliklerimde hiç fakülteye gidin diyen olmadı.

Valla bende adet yerini bulsun diye verdim resmen ikili testi temiz çıkar nasılsa kafam rahat eder dedim ama sorun var derseler napcaz bakalım inanmam da gerçi ama nebilim benim çevremde bile 4-5 kişiye sorunlu demişler hepsi sapasağlam güvenilir olmadığını bile bile yaptırdım hata ettim. Nifty daha garanti ama çok pahallı geldi bana eşim de neden böyle kötü şeyler düşünüyorsun falan dedi hiç ciddiye bile almadı olayı. Dr en garanti amniyosentez ve isteğe bağlı da yaptırabilirsin çok takarsan yaptır dedi ortada bişey yokken amniyosenteze ne gerek var? Burun kemiği de vardı ensesi de 1.6 dedi gerisi Allaha emanet🤷🏻‍♀️
Amniyosentez hemen yapmıyorlar diye biliyorum bende. Nifty de bir sorun çıkarsa eğer amniyosentez dediler. Nifty pahalı baya el mecbur olunca verdik biz kistten dolayı ama yoksa böyle bişey niye vericeksin boşver . Bekleme süresi çok fazla o beni mahfediyor. Bazen doktorlar para tuzağı olarakta isteyebiliyormuş. Kimi ayrıntılı bakmak için çok erken değil mi falan dedi. Doktordan doktora bile yorumları değişiyor. Şu test gibi olaylardan gerçekten yoruldum ben. Doktor bişey görmediyse ikili testin de güzel gelir bence ☺️
Valla bende adet yerini bulsun diye verdim resmen ikili testi temiz çıkar nasılsa kafam rahat eder dedim ama sorun var derseler napcaz bakalım inanmam da gerçi ama nebilim benim çevremde bile 4-5 kişiye sorunlu demişler hepsi sapasağlam güvenilir olmadığını bile bile yaptırdım hata ettim. Nifty daha garanti ama çok pahallı geldi bana eşim de neden böyle kötü şeyler düşünüyorsun falan dedi hiç ciddiye bile almadı olayı. Dr en garanti amniyosentez ve isteğe bağlı da yaptırabilirsin çok takarsan yaptır dedi ortada bişey yokken amniyosenteze ne gerek var? Burun kemiği de vardı ensesi de 1.6 dedi gerisi Allaha emanet

X