2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Ay bende mi gitsem mart ta ayrıntıya randevu alacagım 2 ay olacak görmeyeli marta kalırsam belki subata bir gün uygun olursam giderim birazda sürpriz olsun diye bekliyorum bazen deli gönül beyaz bir hastane cıkısı al dogurunca ögren diyor eskiler gibi ama dayanamayıp ögrenecegşm herhalde ilk kızımı 14 haftada ögrenmiştim baya hevesliydim
Bana kalsa bende doğumda öğrenmek isterim diyordum bir gün 3.ye hamile kalırsam ama kalınca işler öyle olmuyor insan merak ediyor😅 Hatta bütün çevre en başta da kızlarım merak ediyorlar öğrenicez mecbur😂
Benim de 20 li haftalar martta ama o zamana kadar duramam. Şubatta tam 4 aylıkken gitcem işte 5 aylıkken de başka dr a detaylıya giderim.

Benşm kızın ensesine 2.5 ölçmüşlerdi ben hamileyken kuzenimde hamileydi onada beyninde kist muhabbeti fala. Etmişlerdi ikiside saglıklı dogdu ama beni kimse 2.5 diye korkutmasın mesala valla içerisi kapalı bir kutu ne olacagını Allah bilr bence strese girme boşa bir ablamda hamileydi benle 42 yaşında ve ensesini 3.5 ölmüşler down sendromlu falan dediler yok olmadı küçük kafalı beynide küçük falan diye diye kadının hamileliğini zehir ettiler valla benim kızla dogdu cin gibi anneyi strese sokmak için mi yapıyorlar hamilelikte hiçbirsey %100 degil herseyi de söylememek lazım bence

Benşm kızın ensesine 2.5 ölçmüşlerdi ben hamileyken kuzenimde hamileydi onada beyninde kist muhabbeti fala. Etmişlerdi ikiside saglıklı dogdu ama beni kimse 2.5 diye korkutmasın mesala valla içerisi kapalı bir kutu ne olacagını Allah bilr bence strese girme boşa bir ablamda hamileydi benle 42 yaşında ve ensesini 3.5 ölmüşler down sendromlu falan dediler yok olmadı küçük kafalı beynide küçük falan diye diye kadının hamileliğini zehir ettiler valla benim kızla dogdu cin gibi anneyi strese sokmak için mi yapıyorlar hamilelikte hiçbirsey %100 degil herseyi de söylememek lazım bence
İnsana zehir ediyorlar zaten bazen bilmek mi daha iyi bilmemek mi düşünmeye başladım. İnşallah bizde de sıkıntı yaratıcak bişey yoktur. Onda bişey yoksa bile zaten şu sonuç gelene kadar sakin kalıp düşünmemek çok zor insanın beyni durmuyor habire aklında çok zormuş böyle olunca allahım herkesin bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin 🙏

Bende muhtemelen 17+2de falan gideceğim. Baya geç ama kesin olur alışverişe başlarım.
Benim de 16+1 olacak o gün gidebilirsem kesin belli olur artık heralde. Zaten yarın ikili testi vereli 1 hafta olacak yarın öbür gün çıkar heralde gitmişken sorcam o gün gelsem görür müyüz diye son kez bir de özeline git diyor eşim ultrasonu iyi ya cinsiyeti öğreniriz diyor sonra zaten detaylıya fakülteye gönderiyorlar 6 dan itibaren de yaşlı olan bayana geçicem ve onda doğum yapıcam kısmetse planım böyle.

Manuel fikrine açığım. Ben ilkinde makine kullanırken manuel kullanlar can yakıyor diyorlardı. Kullanışlıysa manuel alırım. Zaten evdeyken zaman problemim olmayacak pek..
Evde olacaksan manuel yeterli belki de hiç kullanmayacaksın. Ben 2sinde de manuel kullandım. İlkinde 4,5 aylıkken 2. De 2 aylıkken okula başladım. 15 saat dersim vardı 4 gün okula gidiyorsun 3 saat falan derse girip öğlen eve geliyordum. Sabah sağardım bazen 30 cc bile çıksa gelene kadar yetiyordu. Zaten 6 aylıkken ek gıdaya başlayınca sağmayı bıraktım ikisinde de. Gitmeden emziriyordum okuldayken elma püresi vs veriyorlardı gelene kadar gelince de hemen yapışıyorlardı 😅 hiç ağrı acı olmadı ayrıca öyle bir şey yok.

Benim de 16+1 olacak o gün gidebilirsem kesin belli olur artık heralde. Zaten yarın ikili testi vereli 1 hafta olacak yarın öbür gün çıkar heralde gitmişken sorcam o gün gelsem görür müyüz diye son kez bir de özeline git diyor eşim ultrasonu iyi ya cinsiyeti öğreniriz diyor sonra zaten detaylıya fakülteye gönderiyorlar 6 dan itibaren de yaşlı olan bayana geçicem ve onda doğum yapıcam kısmetse planım böyle.
Ben özeline gideridm sanırım aynı doktorun. Hem emin olursun böylece. Özeline gidince birsey de diyemez mecbur bekleyip söyleyecek. Zaten sonra ayrıntılı var sonra da doğum insallah🥰

İnsana zehir ediyorlar zaten bazen bilmek mi daha iyi bilmemek mi düşünmeye başladım. İnşallah bizde de sıkıntı yaratıcak bişey yoktur. Onda bişey yoksa bile zaten şu sonuç gelene kadar sakin kalıp düşünmemek çok zor insanın beyni durmuyor habire aklında çok zormuş böyle olunca allahım herkesin bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin 🙏
Valla bende adet yerini bulsun diye verdim resmen ikili testi temiz çıkar nasılsa kafam rahat eder dedim ama sorun var derseler napcaz bakalım inanmam da gerçi ama nebilim benim çevremde bile 4-5 kişiye sorunlu demişler hepsi sapasağlam güvenilir olmadığını bile bile yaptırdım hata ettim. Nifty daha garanti ama çok pahallı geldi bana eşim de neden böyle kötü şeyler düşünüyorsun falan dedi hiç ciddiye bile almadı olayı. Dr en garanti amniyosentez ve isteğe bağlı da yaptırabilirsin çok takarsan yaptır dedi ortada bişey yokken amniyosenteze ne gerek var? Burun kemiği de vardı ensesi de 1.6 dedi gerisi Allaha emanet🤷🏻‍♀️

Bende aradım şimdi cihazdaymış pazartesiyi bekleyin dediler.Çok rahatlar birde yani biz burda beklemekten telef olduk çok zor geçiyor günler
Bende aradım canım genoksmu seninki ankaraya genoksa gittiyse daha 10 gün bekleriz biz benden söylemesi. Bir sürü tartıştım az önce cihazları arıza yapmış yeni yapılmış bir ton hikaye anlattılar

Bende aradım canım genoksmu seninki ankaraya genoksa gittiyse daha 10 gün bekleriz biz benden söylemesi. Bir sürü tartıştım az önce cihazları arıza yapmış yeni yapılmış bir ton hikaye anlattılar
Valla o kanlar sağlam kaldıysa doğru sonuç çıkar da ben türkiyeli şirketlerin yapacağı işe de güvenmiyorum

Bir şey olmaz. Bir defa kusarken ben de çok zorlandım. Sonrasında kaslarım ağrıdı. Ama öyle hemen bir şey olmaz bebeğe. Olsaydı afedersin büyük tuvalette ıkınmak yasak olurdu gebeye 😁

Bir de benim işyerindeki tuvalet alaturka. Tamam hijyen açısından klozete tercih ederim de ilk çocukta koca göbekle eğilmek eziyetti. Konuyu nerden nereye getirdim 😁
İçimi rahatlattın çok sağol canım 🥰

Kızlar benim ikili çıkmış:KK17:
Ama dışarıda bakıldığından hastane sitesinde görünmüyor e nabızda da yok eşim gelene kadar çatlarım hastanede uzak napsam bilemedim

Kızlar benim ikili çıkmış:KK17:
Ama dışarıda bakıldığından hastane sitesinde görünmüyor e nabızda da yok eşim gelene kadar çatlarım hastanede uzak napsam bilemedim
Benim 2li bir hafta sonra çıkar dediler ben 12 gün sonra gittim almaya üstelik hastane çok yakındı. Hiç merak etmedim yapmasam da olurdu dedim hatta 🙈

Ara hastaneyi mail atıyorlar ben öyle yaptım.
Bizim söylememiz yasak dedi
Ben hastaneyi arayıp doktorla görüşmüştüm canım
Dr tahlilleri yüzyüze görüşmek istiyor ve bugün yokmuş acil gitmeme gerek kalmadı
Benim 2li bir hafta sonra çıkar dediler ben 12 gün sonra gittim almaya üstelik hastane çok yakındı. Hiç merak etmedim yapmasam da olurdu dedim hatta 🙈
Ay ben hem ne gerek var deyip hem telaş yapanlardanım ama dr yarın 2 ye kadar gel dedi hemen koşmama gerek kalmadı akşam eşimle gider alır yarın da gösteririm

X