2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Canim bende miyom ver bir de 🙈 Bebek de miyom da aşağıda 24. Hafta ya rahat ederiz bebek yukarı çıkınca dedi doktor 😊 valla ne yapalım yormuycaz kendimizi artık.
Benim şuan göbek deliğinin orada.
Doktor baktığında takip wttim ara ara evde de oynuyorum ama dönüş yapmıyor 😂
Yarın bakalım ne diyecek Dr.
Geçecek ama bizde de tramvalar bırakacak bu bıdıklar 🥰

Kızlar
Yormayin kendinizi. Dinlenmeye çalışın sürekli. Günler geçip gidiyor
Sabredin :KK200:

Dinleniyoz canım da bazen dayanamıyoruz.
E biraz da gerekiyor 😔 Yemek iş filan.

Kizlar gebelikte ortaya çıkan varış/genital varisten haberiniz var mı? İlk gebeligimde böyle bir şey yaşamamıştım ama galiba şimdi başıma geliyor. Vajina dış dudağında hafif bir kabartı vardı bir iki haftadır; Deri üzerinde, ağrısı falan yok. Onu internette araştırırken genital varis diye bir şeye rastladım ve vücudumu kontrol ettim. Meğer kasık bölgemde varis oluşmuş ve ayrıca bacağımın arkasinda mavi mavi damarlar belirmiş. Şaşkınım.
Çok yakın arkadaşım bu durumu yaşamıştı. Doktora gitmeyi ihmal etmeyin lütfen.

Kizlar gebelikte ortaya çıkan varış/genital varisten haberiniz var mı? İlk gebeligimde böyle bir şey yaşamamıştım ama galiba şimdi başıma geliyor. Vajina dış dudağında hafif bir kabartı vardı bir iki haftadır; Deri üzerinde, ağrısı falan yok. Onu internette araştırırken genital varis diye bir şeye rastladım ve vücudumu kontrol ettim. Meğer kasık bölgemde varis oluşmuş ve ayrıca bacağımın arkasinda mavi mavi damarlar belirmiş. Şaşkınım.
Sanırım bu pıhtılaşmayla alakalı bir durum. Mutlaka doktora görünün, geciktirmeyin. Gerekirse kan sulandıcı kullanırsınız. Başka bir sorun varsa da mutlaka bir çözüm bulunur ☺️

Boşver sıkıl en güzeli 😂😂 ne dert var ne tasa, bişi olursa sizin tarafa gidersiniz😂 daha iyi , gerçi tek çocuk diye üstüne düşüyomu kayınvaliden bide o var😂
Bendede 2 tane görümce var , ama evlenip gidiyolar bize karışmıyolar okumuş etmiş insanlar , anneler bile bişi deidğinde benden önce görümcelerm kızar😂 o konuda güzel, oyuzden eltim olucağına görümcemin olması müthiş😂
Kaynanama diyorum zaten allahdan başka erkek çocğun olmamış diye 😂gülüyolar
Kayınvalidem yapısı gereği biraz mesafelidir. Ben daha mıçmıçım diyebilirim ama tek çocuk olduğu için sorumlulukları fazla. Diğeri yapsın diyebileceği bir durumu yok yani her şeyle o ilgileniyor haliyle.
Oikimisi çok iyi geçinir kimisi mutludur kimisi inadına geçinmez. Bildiğim bir şey var hayat cidden çok kısa.
Bugün va ryarın yokuz. Ne kimseyi çok fazla kafama takarım ne de gereğinden fazla hayatıma sokarım.
Herkese de şiddetle tavsiye ediyorum yoksa hayat cidden geçmez.
Sende anladığım kadarıyla çok çok şanslısın😍

Kayınvalidem yapısı gereği biraz mesafelidir. Ben daha mıçmıçım diyebilirim ama tek çocuk olduğu için sorumlulukları fazla. Diğeri yapsın diyebileceği bir durumu yok yani her şeyle o ilgileniyor haliyle.
Oikimisi çok iyi geçinir kimisi mutludur kimisi inadına geçinmez. Bildiğim bir şey var hayat cidden çok kısa.
Bugün va ryarın yokuz. Ne kimseyi çok fazla kafama takarım ne de gereğinden fazla hayatıma sokarım.
Herkese de şiddetle tavsiye ediyorum yoksa hayat cidden geçmez.
Sende anladığım kadarıyla çok çok şanslısın😍
Kırmıza aldığım cümle cidden en güzeli kısa ve net bende öyleyimdir 💪🏻💪🏻💪🏻

Kızlar herkese iyi geceler öncelikle herkes iyidir umarım ❤❤ Benim son muayneden sonra diğer muaynem detaylı ultrason zamanına denk geliyor. Fakat biliyorsunuz eliyle alakalı bir sıkıntı olunca son gittiğim perinatologla alakalı negatif enerji aldığım için tekrar ona gitmek istemiyorum. İstanbul anadolu yakasında detaylı ultrason yaptırabileceğim bir doktor var mı ? Tavsiye edebileceğiniz tecrübeli anneler..

Memelerden klostrum gelen oldu mu? ☺️
Haftalık belirtilerde okumuştum ama dikkat etmemiştim. Biraz önce farkettim. 2 3 gündür arada hissettiğim uçlardaki sızı ondanmış demekki. Biraz akmış 😁
Sarı akıntılar gelmeye başladı bir kac haftadır. Bir de ilkinde emzirme saatim gelince ya da kızım aklıma gelince memelerim sızlardı bazen süt de sızardı. O his ve sızlama vardı bir kaç gündür. Hatta biraz şişlik ve hassasiyet de. Baktım büyümüşler yine, daha 4.ayın içinde coştular son aylarda nolacak acep🤷🏻‍♀️
Kafam çatladı araştırmaktan. Onca işiımın arasında buna takildim 😀
Bikac gün bakmayacağım telsize
Senin kararına güvenip aynısından almak istiyorum ama doğruyu söylemezsin gibi de geliyo🤣🤣 hani o kadar emek verdim bi de size mi söylicem diyip dandik bir marka falan söylersin diye korkuyorum 😅😅
Yaşamadım bilmiyorum ama her türlü dolaşım bozukluğu muhakkak en kısa zamanda doktorla görüşülmeli. Geçmiş olsun.

Sarı akıntılar gelmeye başladı bir kac haftadır. Bir de ilkinde emzirme saatim gelince ya da kızım aklıma gelince memelerim sızlardı bazen süt de sızardı. O his ve sızlama vardı bir kaç gündür. Hatta biraz şişlik ve hassasiyet de. Baktım büyümüşler yine, daha 4.ayın içinde coştular son aylarda nolacak acep🤷🏻‍♀️

Senin kararına güvenip aynısından almak istiyorum ama doğruyu söylemezsin gibi de geliyo🤣🤣 hani o kadar emek verdim bi de size mi söylicem diyip dandik bir marka falan söylersin diye korkuyorum 😅😅

Yaşamadım bilmiyorum ama her türlü dolaşım bozukluğu muhakkak en kısa zamanda doktorla görüşülmeli. Geçmiş olsun.
Ulu orta konuştuk ya zaten :KK53:
Şuan aklımda sadece o var
Belki biraz daha iner diye bekliyorum bekliyorum. Şuan en uygun ttendyolda

Günaydın herkese.sabah 5 den beri uyanigim çok bunaldim uyuyamamak çok kötü.mide bulantısı için prilam içiyordum doktor ilacımı değişti.ama yokk bu prilami sırf uyumak için bile icebilirrim dün akşam içmedim asla uyuyamiyorum.

Bilmem ki canim
İlk defa kullanacağım ben de :)
Diğerinde almadığıma cok pişman oldum

Bana ablam almıştı hediye. Öncelikli listemde yoktu hiç.
Evim çok büyük değil ama odadan odaya dinlemek için iyi oldu. Gündüz uyutunca iş yaparken, odasını ayırınca falan işime yaradı baya..

Oğlum da sonra oyuncak etti kendine odadan odaya konuştuk. İyice mortingen oldu. Belki yeni adaptör kablosu bile gerekebilir. Yeni bir telsiz fiyatına gelmesin de 😂
İnşallah yeni pille çalışır 😁

X