2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Bilmiyorum belki de öylesi mantıklı. Ben çok kucakta büyümüşüm. Sonra kardeşim olmuş ben kıskançlıktan hasta olmuşum. Onu hiç kucağa almamışlar. Ben cılız hastalıklı bir çocukken,kardeşim kendi kendine uyuyan gürbüz bir çocukmuş
Aklıma gelmişken, bazı bebeklerasırı gazlı oluyor kucaga alıp hareketlendirince biraz olsun rahatlıyorlar .

Anne karnından yeni çıkan bebek kendini güveninde hissetmek için annesine her daim yakın olmak ister. Cunku ona da hak vermek lazım dünyada ilk zamanları ve kolay geçmiyor.

:)

Canım bak bu tarz hem titreşimli hem sallanan alırsan elin ayağın olur :)
Fiyatlar burda uygun görülüyor ama araştırmak lazım normalde daha pahalı bilinen markaları.

Bu tarz düşünen ve fazla para vermek istemeyen 2.el de bakabilir bence

Bunlar sizin hayatınızı kurtaracak 5-6 ay 😂
1250 ₺ olan baya ucuzmuş cidden. 2.eli de olsa olsa 200 300 aşağısı olur sanırım ama bakılabilir.
Evet bende gidip geldim o baktığım görüntü olarak şahane ama durmasa da durmaz en nihayetinde hareketli bişi iş görecek gibi :anne:

Kızlar sabah yazmıştım plesanta aşağıda karnımda sertleşme var diye bugün 15+0 haftalıkken aşırı sancıyla hastaneye yattım erken doğum gibi doğum yaptım bebeğimi kaybettim çok üzgünüm ama Yapacak bişey yok . Hepinize sağlıklı analı babalı evlatlarınızı kucağınıza almayı nasip etsin. hoşçakalın
Ne dersek diyelim acın hafiflemeyecek biliyorum. Güç ve sabır diliyorum senin için. Lütfen sakin olmaya çalış. Ben de yaşadım, ne yaşadığı biliyorum. Allah tez zamanda sana acın ı unuttursun inşallah

Evet az bir huysuzlaninca sinirlendi deyip hemen kucağa alıyorlar. Yani böyle olursa ben çok zorlanirim. Herkes mi böyle olur bilmediğimden sordum

İnşallah öyle olmayız🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Bende almayı düşünmüyorum yoksa çok zorlanırız, ana kucağında bakıcam🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Bu konuda bir iki şey söyleyeceğim. Hem alanım bu çocuk gelişimi, hem de iki farklı karakterde cocuk sahibiyim. Bunu siz değil bebek belirleyecek. İlk oğlum mümkün değil yatmadı illa kucak istedi ağlardı üstelik gaz sancıları çabası zaten kıyıp birakamazdim. Neticede kanguruda büyüdü bebek arabasına bile 1 yaştan sonra ara ara oturdu. Sürekli ama sürekli emmek isterdi emzirmeye.kıyamet kopardı ve asla emzik kabul etmedi.
İkinci oğlum sakindi doğdu doğalı kendi uyur ağlaması için çok büyük sıkıntısı olması gerekirdi. Ben özleyip kucaklardim. Bir kere 3 aylikken kesintisiz 7 saat uyudu diye doktoru aramıştım doktor normal demişti.

Tüm bunların yanında bebekler dünyaya bir karakterle geliyor ve hepsinin ihtiyaçları ayrı ayrı sadece buraya adapte olmaya çalışıyorlar. Hele ki ilk cocuksa bunu yapmak daha kolay varsın indirmeyin kucaktan demek ona ihtiyacı var. Bebeğin ilk 6 ay ihtiyaçlarının erken karşılanması ilerdeki hayatında büyük rol oynuyor. Kucakta durma isteği de bir ihtiyaç.

Bebeğin kız mı canım.
Kimse yanlış anlamasın ama böyle haset fesat kıskanç insanlar için insan istiyorki kızda oğlan da olsun.
Ben yazmaya hep çekinirim bursa açılan bazı konularda yorum yaptım tepki gösterdiler. Kızda erkekte evladımız. Kız olunca kimse sevmemezlik yapmıyor. Evladını dışlamıyor. Ama bazen çevrende oyle insanlar var ki yüzdeleri kızarsın beklediği sonuca varsın istemiyor insan.
Canını sıktı senin evlatların hayırlı olsun inşallah.
Daha belli değil cnm dr bacak arasına doğru bakmadı bile kesin belli olmaz dedi eltim bu haftada öğrenmiş erkek olsa öğrenilirmiş demek ki kızmış🤷🏻‍♀️

Ayyyyy ben ne biliyim çok zor geçicekmiş gibi hissediyorum inşallah hayal ettiğim gibi olmaz buneymiş yaaa çok kolaymış derimmm 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻😍😍😂
Gerçi ocak annelerinde normal doğum yaptım kaç gün geçt oturamıyorum çok dikişim var diyo, demekki bazıları normal doğumdada sıkkntı çekiyo🤦🏼‍♀️ Oyuzden dediğin gibi zaman gelene kadar güzel pozitif olcam 😂😂🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Benim için altta dikiş olmasındansa karında olması daha iyi. Bana kesin dikişte atılırdı 4 kg bebekler. Ben karnımdaki dikişlere hala bakıp dokunamıyorum huylanıyorum altta olsa bizde cinsel hayat biterdi😅
Ben 1 ameliyat 2 sezaryenden sonra 4. kez kesilcem ya ben napim😂 Ama hiç korkmuyorum 1 ağrı kesici iğneye bakıyor çünkü. 1 haftada normal hayatına dönüyorsun. Allah herkese hayırlı doğumlar nasip etsin.

Bence durmayan bebek gerçekten azdır.

O da o kategoriye giriyor olabilir.

Ben ilk doğum yaptığım zaman cocuk hic durmuyordu. Tuvalete bılr gidemiyordum. Sonra araştırdım otomatik sallanan beşik aldım ve ondan sonra benim için hayat başladı cok ciddiyim.
Yemeğimi yapıyor, temizliğini yapıyordum .

Bebekler anne karnından dolayı titreşimi ve sallanmayı severler . Ayrıca gaz içinde iyi oluyor
Sallanma dediysem öyle kafa bir daha bir sola gidecek sekilde degıl😀
Hatta bir de yanında beyaz ses açıyordum
Ohhh benden mutlusu yoktu😂
Bende öyle düşünüyorum gördüğüm kadarıyla okuduğum kadarıyla tüm bebekler seviyor.

Ebebekte bu kampanya varken almayı planlıyorum hediye çekleri ile eksik kıyafetleri ya da başka ihtiyaçları tamamlanabilir.
İnceleyeceğim gözüme takılanları buraya yazarım

Eltin bunu sana mı kayınvalidene mi söyledi? Ne hadsiz insanlar var!
Arkamdan konuşulmuş işte sorup duruyor ne zaman dr a gitcen bakalım belli olcak mı falan. Gidince de dedim dr hiç bakmadı bile söylemedi diye kaynanamın haberi bile yoktu dr a gideceğimden. Aramış kaynanama anlatmış cinsiyeti söylememiş dr diye benim bu haftalarda belli olmuştu kız heralde falan demiş😒 Ona mı kaldı kaynanama anlatmak belli olsa ben zaten arar söylerdim. Allahım erkekse dr a dicem nolur pipisinin foto ver göstereceğim kişiler var😔 Çok üzüldüm eni konu arkamdan cinsiyet muhabbeti yapılmasına kız olsa ne olur sağlıklı hayırlı olsun benim evladımın kime ne zararı yada faydası olacak kız olsa ne olur erkek olsa ne olur...

Arkamdan konuşulmuş işte sorup duruyor ne zaman dr a gitcen bakalım belli olcak mı falan. Gidince de dedim dr hiç bakmadı bile söylemedi diye kaynanamın haberi bile yoktu dr a gideceğimden. Aramış kaynanama anlatmış cinsiyeti söylememiş dr diye benim bu haftalarda belli olmuştu kız heralde falan demiş😒 Ona mı kaldı kaynanama anlatmak belli olsa ben zaten arar söylerdim. Allahım erkekse dr a dicem nolur pipisinin foto ver göstereceğim kişiler var😔 Çok üzüldüm eni konu arkamdan cinsiyet muhabbeti yapılmasına kız olsa ne olur sağlıklı hayırlı olsun benim evladımın kime ne zararı yada faydası olacak kız olsa ne olur erkek olsa ne olur...
Erkek olursa da kız de herkese doğumda da oğlanı görüp şok olsunlar

Eltin bunu sana mı kayınvalidene mi söyledi? Ne hadsiz insanlar var!
Ben bunu kaynanamdan duydum dr a gitmişsin dedi eşim söylemez sadece eltim var ona söyleyecek olan. O bu haftalarda öğrenmiş erkek olsa söylermiş dr diyo kadın bana saf saf. Heralde kız diye söylemedi diyo. Kızların olduğunu biliyo mu ondan demedi belki diyo. Bende anlattım. Dr.un sekreteri ikili test için form dolduruyordu kaç çocuk var vs soruyor dr da diğerleri kaç yaşında kız mı erkek mi sordu o zaman dedim 2 kızım var bakalım bu ne olacak dedi sekreter bende dedim valla süpriz oldu Allah ne verdiyse farketmez ablaları kız istiyorlar bakalım erkek olursa da bizim için farklı olur falan dedim. Şimdi belli olur mu ki dedim bu haftalar yanıltıcı olabiliyor ben bakmıyorum bu haftalarda dedi. Yani daha ultrson için yatmamıştım bile. Ultrasonda da belden aşağısına bakmadı bile yani baksa bende görürdüm zaten. Benim çocuğumun derdine bu kadar düşülmesine çok kızdım.

X