2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kızlar bakın yarım kundak dedigim bu sekilde.

Ama ben tülbentle yapıyordum. Yanlara sokuşturuyordum. Bir de buna oara mi vericem 😀

Aklıma sey geldi, hastaneden geldik annem vardı yanımda. Bi baktim annem çocuğu sarma gibi dümdüz kundaklamış.

Kızdım işte, " kac cocuk baktim bisi olmadı " diyor.
Şansa büyümüşüz işte
Allah korumuş işte dedim.
Çok tehlikeli bebekler icin o tarz kundak. Kalça cıkıklıgına beden oluyor cunku .

Bana annem tülbentle kollarını sarmayı öğretmişti. Hava çok sıcaktı uykuda kolu hareket edince korkup zıplıyordu. Annem sarmıştı sadece kollarını. Ben de ondan sonra öyle devam ettim 😁

Gunaydinlar herkese. Bir sey sormak istiyorum tecrubeli annelere. Hastane cikislari hep uzun kollu zaten o sekilde giyenecekler ama sonrasinda yani dogduktan kac gun sonra kisa kollulara gecis yapcaklar. Temmuz agustos ayini uzun kollularla gecirmicekler herhalde cok sicak ve nemli oluyor hava. Yani 0-3 uzun kollu , 3-6 kisa kollu mu almak lazim. Bunu hesaplayamiyorum cok karisik alisveris yapmisim 🤔🥴😂🙏 tecrubesi olan varsa paylasirsa sevinirim. 🍀
Ben 5 takım hastane çıkışı aldım ve bence yeterli ilk bir hafta kadar maksimum o uzun kolluları giyer. Bir kaç tane de uzun kollu ayaklı tulum aldım. Onlara biraz daha ekleme yapılır ama çok çok uzun kollu almayı planlamıyorum.
Sonrası için bol bol 0-3 ve 3-6 askılı, kısa kollu, kısa paçalı zıbın almayı planlıyorum.
Akşam çıkılacak sa serin olursa belki sırtına ince ceket penye, Müslin yada yumuşak ince triko tarzı bişiler alınır ekstra ama izmirde en azından max. Zıbın + Kısa kol giyebilir çok çok sıcak oluyor.

Bana annem tülbentle kollarını sarmayı öğretmişti. Hava çok sıcaktı uykuda kolu hareket edince korkup zıplıyordu. Annem sarmıştı sadece kollarını. Ben de ondan sonra öyle devam ettim 😁
Bebeğin uykusu daha kaliteli oluyor . Uykusunda elini yüzüne getirince korkup agliyorlar:) o yüzden yarım kundak şart 😚

Ya ne gelirse benim mi başıma gelir dışarı çıkmak benim korkulu rüyam artık gerçekten igneye gidim dedim orda sedyeye çıkarken iki basamak var ona takıldı ayağım ama düşmedim agrım da yok sabahtan beri ona oturdum ağlıyorum çok mu abartıyorum acaba eşim de kızıyor sanki nerden düştün Alt üstü bi yere takıldım diyo ona da sinirlendim bağırdım çağırdım

Neden bu kadar büyüttün sence? Anksiyete falan var mı?
Duygusallık normal ama dışarı çıkınca kötü şeyler olacak diye düşünüyorsan seni engelliyorsa psikolojik yardım alsan daha iyi olur..

Ben doğum için çatala çıkacakken takıldım o basamaklara. Düşmedim ama sendeledim koca göbekle. Doktor ebelere hemşirelere sinirlendi o anda tutmadılar diye 🤷

6 yıldır protez tırnak kullanıyorum onlarsız bir hicim bir yan etkide gormedim🥶
Ben de yillardir yaptiriyodum ama etrafimdakiler ara ver yaptirma dedi ben de hep ikilemde kaldim🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️
Annaaağğ kız kalıcı ojeden nolcakki 🤷🏼‍♀️😀 doktorlar saç boyamaya bişi olmaz diyolar , ben yani günlük tırnak bakımımı makyajımı herşeyme olağan devam ediyorum, hasta değilsin hamileisn , yaptır bakımını sen😍😍
Ay ne biliyim ya korkuttular beni uv isini diye😂😂 yaptiriyim ben en iyisi

Eklentiler

• Screenshot_2022-01-22-12-16-19-001_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
    Screenshot_2022-01-22-12-16-19-001_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
    85,2 KB · Görüntüleme: 57
Ben de yillardir yaptiriyodum ama etrafimdakiler ara ver yaptirma dedi ben de hep ikilemde kaldim🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Ay ne biliyim ya korkuttular beni uv isini diye😂😂 yaptiriyim ben en iyisi
Bakma sen kimseye yaaa yaptırrr, onlar seni kıskanmış 😍😍 hamileyiz diye bakımdamı yaptırmıcaz, güzel güzel gezeriz hamileli😍😍😍

Hanımlar Merhaba ;

Sabah saatlerinden beri üşüme , iştahsızlık ve baş ağrısı var .
Ne yapmamı önerirsiniz ?

İki mesaj birbirine girdi😂 evet bunlardan var bende uyku tulumu bunlar olmaz mı sizin dediklerinizin bundan farkı ne🙄
Bu üzerini ortmeyen çocuklar için ve özellikle kış aylarında kullanılıyor .
Bu da vazgecılmezimdir

Bizim söylediğimiz yenidoğan bebeklerde daha rahat uyuması icin kullanılan kundağın değişik versiyonu diyelim 😚
Incecik penyeden yapılıyor
Astar falan yok

Bu üzerini ortmeyen çocuklar için ve özellikle kış aylarında kullanılıyor .
Bu da vazgecılmezimdir

Bizim söylediğimiz yenidoğan bebeklerde daha rahat uyuması icin kullanılan kundağın değişik versiyonu diyelim 😚
Incecik penyeden yapılıyor
Astar falan yok
Ben dehatlar karıştı tamam ben bunu üşümesin diye almıştım. O dediğinize bakayım o zaman😊

Kizlar özellikle hastalık geçiren arkadaşlar bu parol günde kaç kere atılıyor? Atalım 5 saat oldu etkisi geçti galiba yine tüm kemiklerim ağrımaya başladı
Hastanede kuzenim çalışıyo ona 5saate birmi , 4 saatte bir mi ne parol alabilirsin demişler günde 3 kere mi neee. Ama ben ne olur ne olmaz okdar hap almıyorum . Parol iç biraz uyu ağrılar genelde öyle geçiyo, uyumadan ben geçiremiyorum🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

Hastanede kuzenim çalışıyo ona 5saate birmi , 4 saatte bir mi ne parol alabilirsin demişler günde 3 kere mi neee. Ama ben ne olur ne olmaz okdar hap almıyorum . Parol iç biraz uyu ağrılar genelde öyle geçiyo, uyumadan ben geçiremiyorum🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Günde iki alayım o zaman ben de ay tam gözüm açıldı derken suan tüm vücudum sızlamaya başladı ve ateşim çıkıyor sanki yüzüm yanıyor.. Bi daha atayım o zaman.

X