2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Onların derdi erkek kız değil. Ailede kız erkek ayrımı kesinlikle yok hatta kızlar daha çok seviliyor. Eltimin iki oğlu var ikinciyi sırf benim kızlarım var diye yaptı büyük 15 yaşındayken yaptı ben ikinciyi yaptım yine kız oldu diye ama yine oğlu oldu kızlara acayip özeniyor ama yaşlandı artık 3.yü yapamaz. Şimdi istiyor ki yine kız olsun da o kızı tadamadı bende erkeği tadamayayım. Bende de iki erkek olsa o zaman da erkek olsun isterdi ki kızı tadamayayım.
Allahım iyiki eltim yok düşünceye bak🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

Canım bunlar büyük ihtimalle bir posta bu bebeğin yanlışlıkla değil erkek olsun diye bilerek yapıldığını konuştular zaten onda bile şüpheliler yani.
Çocuğun bir rahatsızlığı olursa asıl o zaman yandım ben Allah dillerine düşürmesin sürekli dillerinde olur hor görürler. O yüzden öncelikle ruhen bedenen aklen sağlıklı olsun bir tırnağı bile eksik olmasın inşallah...
Hiç yorma kafanı. Gerçekten erkek isteyerek bile dünyaya getiriyor olabilirdin. Bırak konuşsunlar. Yani erkek olsa ve sağlıklı olsa da bulacaklar birseyler. Amaç dedikoduysa malzeme buluyor bu insanlar.

Ne farkı var biliyor musun, erkekler çok hareketli sürekli dağıtma modunda 🤪 ben oturup bebekleriyle oynayan uysal bir kız istiyorum ama kızım olsa da abilerini görecek onlar gibi olacak muhtemelen 🤣
Bizim için evet
Ama 3. Şahıslara faydası olmayacak 😀

Hareketli dedin de aklıma 10 erkek çocuğu hareketinde kızım geldi aklıma :KK53:

Benim iki kızım vardı onun ikinci oğlu olduğunda hiç kıskanmadım kıskansam yine doğururdum bunca sene hiçte hevesim olmadı erkek çocukta falan. Bu elti var ya ben yeni evliyken her ay arardı bebek var mı olmuyo mu diye ne fena o😠 Hamile kaldım cinsiyeti öğrenene kadar hep sordu kız dedikten sonra bi daha aramadı anlayın işte fesatlığı😒

Iki abim var. Annem ben kız olunca korkmuş ama o kadar sakin ve uyumlu bir çocukmuşum ki. Annem böyle arabalarla oynar vurur kırar diyormus🥰😁
Dün disardaydim ikisiyle herkes acıyarak bakti cidden yoruluyorum bu konuda bende😅 sakın bebeklerle oynayan ne bileyim söz dinleyen bir kızdı hayalim. Benim ellerinden gelse tavana tutunup sallanacaklar😶
Bak benimkiler bir nebze sakinlerdir ama yine de oturup oynamak yok 🤦‍♀️

Al al 🤗 bebeklerin %90 ı kabul ediyormuş. Ama almayan bebek de cidden almıyor 🥲 emzik büyük rahatlık yaa😍
Ben kızımda sanırım bu bips hariç tüm modelleri denedim. Asla almadı.
Şimdi awent airden suavine, Dr brown dan oioi ye, chicco dan wee Baby nerde ne bulduysam he rmodel her çeşit aldım. Bazı markalardan iki çeşit aldığım bile oldu ona yakın emzik var. Asla ama asla almadı bir kez cok cok emdiğini dahi görmedim. Hepside duruyor birine vermek için sakladım kıyamadım o kadar para dökmüştüm ki eşim çocuğun tüm rızkını emziğe veriyorsun farkındamısın demeye başlamıştı 🤪
Şimdi sırayla hepsini denicem hangisini tutarsa ondan devam ederim diye umuyorum

Benimki aşırı hareketlidir
Ama kendi kendine oyunlarını kurup oynar
Küçükken bile öyleydi.
Öyle de degişik bir cocuk :KK53:
Benim büyük çok uysaldı sonra kardeş travması yaşadı. 🤦‍♀️ Ben de açığı kapatacağım diye üzerine çok düştüm her gün etkinlikler oyunlar bu sefer çocuk kendi kendine oynamayı unuttu 🙈

Ben kızımda sanırım bu bips hariç tüm modelleri denedim. Asla almadı.
Şimdi awent airden suavine, Dr brown dan oioi ye, chicco dan wee Baby nerde ne bulduysam he rmodel her çeşit aldım. Bazı markalardan iki çeşit aldığım bile oldu ona yakın emzik var. Asla ama asla almadı bir kez cok cok emdiğini dahi görmedim. Hepside duruyor birine vermek için sakladım kıyamadım o kadar para dökmüştüm ki eşim çocuğun tüm rızkını emziğe veriyorsun farkındamısın demeye başlamıştı 🤪
Şimdi sırayla hepsini denicem hangisini tutarsa ondan devam ederim diye umuyorum
Vallahi emzik büyük nimet
Alsın da gerisine bakacağız artık 😀

Bu arada bibs in slikonu da var canim. Ben hem kauçuk hem slikon aldım
Bebek doğduktan sonra almazsa eger yenilerini denemeye karar verdım
Bunları alacakmış gibi hissediyorum nedense 😂o yuzden boşuna almak istemedim. Kalanı da doğduktan sonra karar vericem

Günaydın kizlar ,
Bol kar yağışlı ankara dan herkese selam ,
Malesef ben düne göre daha hastayım dun sadece boğazım acıyor tahriş olmuş gibiydi, bu sabah tüm kemiklerim ağrıyor resmen sağdan sola dönemiyorum iç çamaşırı bile deyince vücuduma canım yanıyor.. insallah bebeğe kötü etkisi olmaz :hasta:
Arkadaşım o belirtilerle gitti, pozitif çıktı canım. Omicron birebir o belirtilerle kendini gösteriyormuş.
Bugün bir test ver istersen için rahat eder.

Benim büyük çok uysaldı sonra kardeş travması yaşadı. 🤦‍♀️ Ben de açığı kapatacağım diye üzerine çok düştüm her gün etkinlikler oyunlar bu sefer çocuk kendi kendine oynamayı unuttu 🙈
Ben asla kızımla oyun oynamadım.o yuzden o konuda hep kendi kendine alıştı. Babası oynattı, babaannesi oynattı .

Özellikle oynamadım
Çünkü rahat bırakmıyorlar ve kendileri oynamıyorlar.
Misal anaokulundan gelir etkinlik ödevlerini bana okutur ve yapar
Ben hiç karışmam
Hatta kontrol bile etmem 😀 her şeyi kendi kendine yapıyor. Cunku öyle alıstırdım

Ben de biraz nazi kampı kuralları var :KK53:
Okula gitmeden önce etrafı toplamadan asla evden çıkamaz misal.
Severek yapmaz hatta ağlar bazen ama sonunda toplar öyle cikariz.

Ve yatmadan önce de her yeri toplattırırım oyle yatar

Vallahi emzik büyük nimet
Alsın da gerisine bakacağız artık 😀

Bu arada bibs in slikonu da var canim. Ben hem kauçuk hem slikon aldım
Bebek doğduktan sonra almazsa eger yenilerini denemeye karar verdım
Bunları alacakmış gibi hissediyorum nedense 😂o yuzden boşuna almak istemedim. Kalanı da doğduktan sonra karar vericem
Tabi tabi en iyisi. Tak diye de tutabilir sonuçta.
Ben kızımda tipi hoşuma gittiği için hamileyken bi tane almıştım. Pembe sevimli bişi damalı falan hiç bilmiyorum tabi. Doğdu hastanede hemen verdik yok tutmadı.
Gittim başka aldım yok başka aldım yok.
O tutmadıkça ben hırs yaptım olay oralara geldi ama beni yalancı emzik yapmıştı çok çok kötü durumdaydık onunda etkisi var.
Bunfa elimdekileri sırayla deneyip sonra bips e geçmeyi planlıyorum ama bips bence de emecek olan çocuklar için en kolayı

Ben asla kızımla oyun oynamadım.o yuzden o konuda hep kendi kendine alıştı. Babası oynattı, babaannesi oynattı .

Özellikle oynamadım
Çünkü rahat bırakmıyorlar ve kendileri oynamıyorlar.
Misal anaokulundan gelir etkinlik ödevlerini bana okutur ve yapar
Ben hiç karışmam
Hatta kontrol bile etmem 😀 her şeyi kendi kendine yapıyor. Cunku öyle alıstırdım

Ben de biraz nazi kampı kuralları var :KK53:
Okula gitmeden önce etrafı toplamadan asla evden çıkamaz misal.
Severek yapmaz hatta ağlar bazen ama sonunda toplar öyle cikariz.

Ve yatmadan önce de her yeri toplattırırım oyle yatar
2.de ben de saldım oyun konusunu, küçük çok aramaz beni oyun oynarken büyük hala beni ister 🤦‍♀️
Oğlum kardeşi boşuna mı yaptık git onunla oyna diyorum 🤭🙈

Ben avent sothıe aldım ılkinde
Cocugun suratından daha büyüktü, ağır oluyor o emzikler.
Bu baya hafif bisi kauçuk
Bunda basarili olacak mışım gibi bir his var içimde 😀

Birinciye chicco emzik almıştım tutmadı bir türlü. Hep öğürürdü.
E bebekte alışveriş yaparken kadının biri ne marka emzikler almıştım tutmadı bakkal emziği aldı demişti. Onu hatırladım eşime akşam gelirken kauçuk emzik al demiştim. Nuk un kauçuk emziğini tuttu da rahat etmiştik 😁
Bunda da 2 3 çeşit denerim bakalım..

X