2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Canım çok geçmiş olsun. Bol su ve meyve. Ben katır kutur kapta biber yiyorum bir haftadır. Bol c vitaminli diye. Sıcak içecekler anlık boğazı yumuşatıyor yarım saat sonra yine aynı

Canim ben zaten kullanıyorum onları pıhtılaşma olduğu için hem iğne hem coraspirin

Tecrübem yok ama bi kere konuşmuştjk burdan, bebekler herzaman bizim bi tık üstümüzü giyinirlermiş yani üşürlermiş illa. Yinede tecrübeli annelere soralım Surrender 2kiz1anne1bebek fbtl

Haklısın iki günde gelmez bugün üçüncü gün yürümeyi denedim hala acıyor zehir gibi bir hafta sonra geçermi bu acı tamamen yüzde yüz haftaya doktor bebeğimi kontrole çağırdı nasıl gidicem bu acı o zamana geçmezse bandajda sabah kendiliğinden çıktı nasıl olduysa dün o kadar uğraştım etim kopucaktı nerdeyse

Canım ben kış annesiydim
Bunda tamamem hislerimle hareket edicem.
Yenidoğan olsugu icin incecik kumaşı olan uzun kkollugıydırecegım ben.

Aşırı sıcak memleketlere bisi diyemem tabii.
Bazı yerlerde evlerde bile sıcaktan nefes alınmıyor.
Bizim ev yazın hafif serin oluyor . Bunaltıcı olmuyor . Evet siz ne gıyınırsenız bir kat fazlasını giydirdim deniyor yenıdogana.
Yazın biz kısa kollu giyiniyoruz, o zaman onlarda uzun kollu giyecek

Tril tril incecik uzunn kollu badiler seçin 4-5 tane yeter .

Zaten doğduktan sonra nasıl gıydırecegınızı anlıyorsunuz az cok.

0-3 aylık bıkac tane uzun kollu alacağım sadece
Gerisi 3-6 aylık olacak . Az alın kızlar aylıkları
Gıydırmeden büyüyorlar bılgınız olsun

Bizden bir kat fazla ilk 40 gün mesela biz tshirt tayt giydiysek onlar bir kat fazla içine çıtçıtlı üzerine uzun kollu gibi. Ama ince şeyler genelde. Uyurken sadece ince muslin üstüne yeterli olur.

Maşallah annesi benim en önem verdiğim sey ayrıntılı ultrason bence yaptır ama yinede sen bilirsin

Benim oğlan Mayıs doğumluydu. Mayıs ve haziran in ortasina kadar uzun kollu giyrdirdim. Sonra kolsuz alttan cit çit body ile durdu hep. Ama o zaman havalar sıcak gidiyordu. Bu sene yaz nasıl olacak bulunduğunuz bölgeye göre de değişir. Kestiremiyorum ben de

Ve bebekler yenıdogduklarında kendilerini hala anne karnında zannederler
O yüzden uyku anında sıçramaması ve kendilerini uyandırmamaları icin yarim kundak yapın.
Hem uzun süre uyuyorlar
Hem de daha rahat hissediyorlar.

Yarım kundak sadece kollar oluyor bu arada .
Tülbent ya da müslin bezi olur

Kızımda ilk başlarda yarım kundak yaptım.
3 aydan sonra bundan kullandım
Tuzluk gibi oluyor cocuk ama rahatlar merak etmeyin. Bacaklar rahat hareket ediyor ıçerde

Eklentiler

• Screenshot_20220122-114446_Chrome.jpg
    91,7 KB · Görüntüleme: 63
E bebekde kundak veriliyo acaba onlsrdan mı alsam diye düşünmüştüm ben

Fotoyu buldum sonunda. Bundan kullandım ben . Diğerinin ayak uçları fazlalık :) gerçekten çok kullanışlı ve iyi

Eklentiler

• Screenshot_20220122-114840_Google.jpg
    60,4 KB · Görüntüleme: 61
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…