2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kızlar merhaba, bugün covid sonrası ultrason kontrolümde doktorum bir şeye rastladı. Fetal kardiyak ekojenik odak diye bir sıkıntımız varmış kalpte parlaklık olarak da biliniyormuş. Bize etkilerinden emin olmak için 20. haftadaki taramayı bekleyelim dedi doktorum.Daha önceki gebeliklerinde ya da şu an böyle bir durum yaşayan var mı?
Geçmiş olsun benim büyük oğlumda vardı bir sorun çıkmadı kayboldu doğuma kadar😍

😀😀😀🙏🏻🙏🏻😍🙏🏻🙏🏻

Eklentiler

• F9A5D59F-E73F-401B-919A-5EF86018DA14.jpeg
    F9A5D59F-E73F-401B-919A-5EF86018DA14.jpeg
    75,3 KB · Görüntüleme: 69
İnşallah bizimki de biran önce kaybolur ❤️son 5yılda bugünkü kadar ağlamamışımdır herhalde içim dışıma çıktı üzüntümden 😔
Bana doktor çok önemsiz tek başına anlam ifade etmez demişti. Hiç takma bana sorarsan herseyin tedavisi var artık bir sorun olsa bile. Anneler olarak istiyoruz ki hersey tam tam olsun ama önemli olan bizden bir parça olması.

Bana doktor çok önemsiz tek başına anlam ifade etmez demişti. Hiç takma bana sorarsan herseyin tedavisi var artık bir sorun olsa bile. Anneler olarak istiyoruz ki hersey tam tam olsun ama önemli olan bizden bir parça olması.
İnşallah tek başına kalır ve başka şeylerle desteklenmez ❤️ dediğin gibi herşeyi tam olsun istiyoruz minicik bir ihtimal moralimizi darmadağın ediyor.

Ayrıntılı da kızıma demişti doktor önemli degil dedi sonrada geçmişti saglıklı suan cok şükür
Darısı başımıza inşallah 🤗 cevaplarınızla içime su serptiniz çok teşekkür ederim :KK200: parlaklığın olduğu bebeklerin %20sinde down sendromu olduğunu öğrenince ağlamam durmamıştı şimdi mesajları gördükçe sakinlestim:KK68::KK200:

Kızlar ikili testim çıkmış bakarmısınız sonucuma ben çok anlamiyorm ama negatif demi davn sendrom riski
20220121_210501.jpg

Darısı başımıza inşallah 🤗 cevaplarınızla içime su serptiniz çok teşekkür ederim :KK200: parlaklığın olduğu bebeklerin %20sinde down sendromu olduğunu öğrenince ağlamam durmamıştı şimdi mesajları gördükçe sakinlestim:KK68::KK200:
Aslında bu ihtimal ikilide risk çıkan burun kemigi olmayan ya da ense kalınlığı yüksek çıkan bebekler için geçerli. Tek başına bu durum bir anlam ifade etmiyor o yüzden. Benim küçük oğlumda beyninde şu keseleri toplanmıştı oda doğuma kadar kayboldu mesela. O zaman doktor uyarıyor ki takipte olalım. Şimdi söylemese eğer bilmiyorduk diye bizde kızacagiz her ihtimal konusunda uyanıyorlar sadece.

Aslında bu ihtimal ikilide risk çıkan burun kemigi olmayan ya da ense kalınlığı yüksek çıkan bebekler için geçerli. Tek başına bu durum bir anlam ifade etmiyor o yüzden. Benim küçük oğlumda beyninde şu keseleri toplanmıştı oda doğuma kadar kayboldu mesela. O zaman doktor uyarıyor ki takipte olalım. Şimdi söylemese eğer bilmiyorduk diye bizde kızacagiz her ihtimal konusunda uyanıyorlar sadece.
İlk gebeliğim ve ara ara kanamalarımız oldu üstüne geçen hafta covid olduk bugün de böyle bir şey duyunca iyice bıraktım kendimi. Saat üçten bu yana evde oturduğum koltuktan kalkamadım üstümü bile değiştiremedim. İnşallah bütün bebekler sağlıklı doğar 🙏🏻 küçücük bir ihtimal bile canımızı acıtmaya yetiyor. Cevaplayan herkese de tekrar tekrar teşekkür ederim 🙏🏻

Korono geçirdiğim icinmi mi olmuş benim kontrolde hiçbiri demedi ben panikle gittim kalbi atıyor mu korkuyorum dedim atiyo atiyo dedi

X