2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Tabi canım bel kasık ağrıları mide bulantıları neki yeterki sağlıklı bi şekilde doğsunlar😍😍😍 ama hamilelikde hiç beklediğim kadar güzel bişi değilmiş😂😂🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
kesinlikle değil bence de :) ben hamile olunca kendimi sürekli hasta hissediyorum son aylarda bel kalça bacak ağrıları oluyor bende fazlasıyla hayırlısı ile bir an önce doğsalardı 🙌

Amiin canım🙏🏻 benim en büyük tek büyük merakımdı sağlıktan sonra 🤭
Merak etmeyen bir arkadaşım var mesela şaşırıyorum ona numara yaptığını falan düşünüyodum
aslında bende bu haftaya kadar merak etmiyordum tüp bebekle hamile kaldım ne olursa olsun diyordum ama bu hafta bir merak geldi anlatamam belki de herkesin sormasından kaynaklı artık bende öğrenmek istiyorum :) ama kalbimden hep kız geçiyor

Yinede büyür bebek. Bebek için doktor öncelik demişti yani o plesantadan ne bulsa alacak olan kilo veren ya da almayan anneye olacak güçsüz kalacak değerleri aşırı düşecek. Daha başındayız ama genelde kilo 20 35 hafta arası alınıyor. Son haftalarda azalıyor kilo alımı. Bende daha hiç almadım 2 kiloda verdim. Ama alacağım mutlaka ilerledikçe. 8 ve 9 kilo aldım diğerlerinde 3.5 kilo doğdular. Ama @Amy lee yaznis 20 kilo almış 2750 doğmuş. Yani alınan kiloya bagli değil.
Ama yabancılara bakıyorsun hem zayıflar hem güçlüler hem de normal dogum yapıyorlar. Bir tek karınları var bacakları kolları çöp gibi .o zaman onların yerlerde olması gerekir

Geldim geldim. Çok sinirim bozuk kızlar birkaç arkadaşla konuştum ancak girebildim.

Öncelikle bebişi gördüm sata göre 12+4 ultrasonda da 12+6 çıktı maşallah elleri ayakları yüzü herşeyi belliydi. Lakin kadın inadına belden aşağısına tutmadı. Dedim bi tahmin yapsanız şimdi yanıltır dedi. Hatta yüzü falan çok narin kız heralde dedim belli olmaz dedi. Ultrason güzeldi renkli de çok belli olmuyo da siyah beyazda parmakları bile belliydi görsem ben bile anlardım ama bırakın bacak arasını aşağılara bile bakmadı. Ense ölçüsü falan alsın diye hep kafa kısmıyla ilgilendi bebiş hareketliydi arkasını önünü döndü sırt üstü yattı falan ama ısrarla üste tuttuğu için hiçbişe görmedim. Bütün bir foto bile vermedi ki en azından nub bakalım çok sinir oldum. Bir de elim dolu gittim bişeyler götürdüm hediye😒

Hadi dedim bir dahaki ay garanti olur. Çıkarken demesin mi ben özel muayenehaneye geçiyom😠 Özel yere geçmek 2 katı muayene ücreti 2 katı doğum parası demek. Ben zaten senden memnun değilim bir de o kadar para mı dökecem🙄 Şok oldum ne dicem bilemedim ilaçları bile sormayı unuttum haftaya tahlil gösterirken sorcam.

Ben bu kadına asla gitmem. Eşime yakın başka bir şehire gidelim diyorum gerçi orası da oldukça pahallı ama aynı hesaba geliyor o da gidip gelmek çok mesele diyor yakın yerde doğurmak varken diyor haklı. Hastanedeki diğer dr ları araştırcam 1 i orta yaş 1 i yaşlı 2 dr var hiç bilmiyorum ne olacak onlar da çok içime sinmediler ama yapacak bir şey yok.

Durum bu kızlar bebişim iyi çok şükür bir ara bacak arasını dolu gibi gördüm ama sadece önü dönükken ve saniyelik gördüm asla anlamadım yüzü falan kız gibiydi yuvarlaktı hatları. Ne olursa olsun hiç önemli değil ama ultrasonu iyi olduğu halde tahmin bile yapmaması canımı sıktı ve asla özeline gidip artı paralar dökmeye değmez. Eşim erkek dr a karşı tavırlıydı alttan bakılıyo diye ama artık karından bakılıyo eli de mecbur kaldı😂 Bir de bu kez eşimi de soktu içeri eşim de gördü artık ne kadar anladıysa video çekebilir miyiz ablaları görsün dedik hayır dedi😒 Renklinin ekrandan foto çektirdi siyah beyazda da el sallar gibi sadece kafası ve kolu var fotoda. Ense kalınlığı 1.6 dedi burun kemiği de vardı kıpır kıpırdı dr bastırdıkça o itti sağlıklı görünüyordu buna şükür❤️
Hemen degiştir ve erkek doktora karsı ön yargılı olma ben hiç bayana gitmedim ben hemşireyim eşimde doktor biz sağlıkçı bir çift olarak valla bayan doktor kaprisi cekemem. Böylesini hiç çekemem valla birde tonla para vermem ay abla ben sinir oldum resmen yaa orta yaşlı erkeği bir dene ben erkek doktora hiç Altan baktırmadım sezaryan istiyordum zaten sen istemezsen bakmazlar hiç tedirgin olma

:KK34::KK34:Geldim geldim. Çok sinirim bozuk kızlar birkaç arkadaşla konuştum ancak girebildim.

Öncelikle bebişi gördüm sata göre 12+4 ultrasonda da 12+6 çıktı maşallah elleri ayakları yüzü herşeyi belliydi. Lakin kadın inadına belden aşağısına tutmadı. Dedim bi tahmin yapsanız şimdi yanıltır dedi. Hatta yüzü falan çok narin kız heralde dedim belli olmaz dedi. Ultrason güzeldi renkli de çok belli olmuyo da siyah beyazda parmakları bile belliydi görsem ben bile anlardım ama bırakın bacak arasını aşağılara bile bakmadı. Ense ölçüsü falan alsın diye hep kafa kısmıyla ilgilendi bebiş hareketliydi arkasını önünü döndü sırt üstü yattı falan ama ısrarla üste tuttuğu için hiçbişe görmedim. Bütün bir foto bile vermedi ki en azından nub bakalım çok sinir oldum. Bir de elim dolu gittim bişeyler götürdüm hediye😒

Hadi dedim bir dahaki ay garanti olur. Çıkarken demesin mi ben özel muayenehaneye geçiyom😠 Özel yere geçmek 2 katı muayene ücreti 2 katı doğum parası demek. Ben zaten senden memnun değilim bir de o kadar para mı dökecem🙄 Şok oldum ne dicem bilemedim ilaçları bile sormayı unuttum haftaya tahlil gösterirken sorcam.

Ben bu kadına asla gitmem. Eşime yakın başka bir şehire gidelim diyorum gerçi orası da oldukça pahallı ama aynı hesaba geliyor o da gidip gelmek çok mesele diyor yakın yerde doğurmak varken diyor haklı. Hastanedeki diğer dr ları araştırcam 1 i orta yaş 1 i yaşlı 2 dr var hiç bilmiyorum ne olacak onlar da çok içime sinmediler ama yapacak bir şey yok.

Durum bu kızlar bebişim iyi çok şükür bir ara bacak arasını dolu gibi gördüm ama sadece önü dönükken ve saniyelik gördüm asla anlamadım yüzü falan kız gibiydi yuvarlaktı hatları. Ne olursa olsun hiç önemli değil ama ultrasonu iyi olduğu halde tahmin bile yapmaması canımı sıktı ve asla özeline gidip artı paralar dökmeye değmez. Eşim erkek dr a karşı tavırlıydı alttan bakılıyo diye ama artık karından bakılıyo eli de mecbur kaldı😂 Bir de bu kez eşimi de soktu içeri eşim de gördü artık ne kadar anladıysa video çekebilir miyiz ablaları görsün dedik hayır dedi😒 Renklinin ekrandan foto çektirdi siyah beyazda da el sallar gibi sadece kafası ve kolu var fotoda. Ense kalınlığı 1.6 dedi burun kemiği de vardı kıpır kıpırdı dr bastırdıkça o itti sağlıklı görünüyordu buna şükür❤️
Bilinçli yapmış özel olarak git 2 kat para ver diye.
Ve böyle anlayışsız insanlara çok sinir oluyorum. Bunların çocuğu yokmu bu duyguyu yaşamamış mı

Ayın 27 sinde doktora bir kaç kişi gidiyor sanırım kızlar.Benimde randevum 27 sinde. 12+0 da ikiliden beri gitmedim insan çok merak ediyor inşallah iyidir cinsiyetini de gösterir.Bişeyler alasım geliyor ama tutuyorum kendimi erken diye bir belli olaydı :)

kesinlikle değil bence de :) ben hamile olunca kendimi sürekli hasta hissediyorum son aylarda bel kalça bacak ağrıları oluyor bende fazlasıyla hayırlısı ile bir an önce doğsalardı 🙌
Valla birde onu düşnüüyorum benim şimdiden belim ikiye ayrılıyo ilerde karnım büyüyünce artık ölrüürm ağrıdan herhalde🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️😀 cidden buneymiş yaa😀🤦🏼‍♀️

Hemen degiştir ve erkek doktora karsı ön yargılı olma ben hiç bayana gitmedim ben hemşireyim eşimde doktor biz sağlıkçı bir çift olarak valla bayan doktor kaprisi cekemem. Böylesini hiç çekemem valla birde tonla para vermem ay abla ben sinir oldum resmen yaa orta yaşlı erkeği bir dene ben erkek doktora hiç Altan baktırmadım sezaryan istiyordum zaten sen istemezsen bakmazlar hiç tedirgin olma
Ben değil de eşim erkek dr a ön yargılı kıskanç biraz sanki adam bana bişey yapacak. Alttan artık baktırmam büyüdü bebek ilk haftalar tamam ama sonrasına bende izin vermem artık. Yaşlı dediğim bayan 70 yaşında ama dinç tecrübe tabi ki vardır paraya doymuş aç gözlü değil o da cinsiyet falan erken söylemiyor ultrasonu da iyi değil ama muayenesini eder işte bir de eli çok hafifmiş. Orta yaş erkek dediğimin de ultrason iyi değildir diye düşünüyorum o da 4 aydan önce söylemiyor cinsiyet sadece daha genç eli biraz ağırmış ameliyat konusunda daha sancılı geçiyomuş yani. İkisinde de çok iyi görüntüler alamıcam ve geç öğrenicem. Detaylı için başka dr.a giderim.

Herkese merhaba gebeliğimin 13. haftasındayım yazılarınızı sürekli okuyrorum ama ılk defa yazıyorum:) doktorumuz kıza benzettı ancak bacak arasında sıslık gordu bekleyın dedı basına gelen var mı acabaEki Görüntüle 2992438
Hoşgeldinnnn yaz arada öyle izleme sadece😍😍😍 sende katıl😍 valla bende koza benzettim arada birşey yok gibi😍😍

Neyseki bebek iyiymiş darısı başımıza artık 🙏🏼

Tabiki öyle şey mi olur. İlk gebeliğimde eşim çekindi çekmeye çalıştı kalp atışını beceremedi. Doktorumuz tekrar tutup şimdi çekin dedi. Her muayenede de babası bak güzel görüntü vericem şimdi diyip önden söyledi. Bu doktorların derdi ne anlamadım
Aynen kimi doktor biraz empati yoksunu oluyo insanın şansına. Boşuna demiyorlar Allah iyi insanlarla karşılaştırsın diye

X