2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Eylül annelerne baktım şöyle bir, kimisi daha yeni pozitif fotosu atıyo, kimisi daha yeni kese görmüş. Ay bi an orda olsaydım dedim töbest, iyi geldik bu zamana kadar. Ha gayret kızlar :KK31::KK6::rolleyes::sampiyon:
Ben de adet tarihini bekleyenleri görünce çok şükür diyorum 🤗 Ya biz de adet olacak mıyız, bu belirti mi şu bilmem ne mi, kaç gün önceden test yapsam diye hala bekleseydik ☺️ Çok şükür yol kat ettik biz ❤️

benimkide aynı doktor eşim bilimsel birsey degil diyor tam öküz ben ona sormadan kendim alıyorum uğraşamam valla
Bilimsel olarak aşermek yokmuş ama bildiğim kadarıyla. Vücudun neye ihtiyacı varsa ve o vitamin hangi yiyecekteyse insanın canı onu istermiş gebelikte de kalsiyum magnezyum vs gibi bi çok vitamin ihtiyacı çoğaldığı için hamilenin canı daha çok bişeyler istermiş oda aşerme diye adlandırılırmış. Ama eskilerde de şu gerçek asla gözardı edilemez hamile kadının canının istediği şeyi yapmak getirmek bulmak bi şekilde yedirmek çok büyük sevapmış aşermek yoksa niye canımızın istediğini yemediğimizde bebekte leke oluşabiliyor onu da anlamadım karışık durum. En iyisi istediğimizi yiyelim gitsin 🤭

Gozunaydin sağlıkla gelsin🥰 fetal dna yaptırmıştır galiba di mi? Sonuçlar güzeldir umarım. .
Tesekkurler hepimiz saglikla kavusalim 🌼 evet fetal dna sonucu da risksiz cikti çok sevindik cünku kronik rahatsizligimdan oturu igne ve ilac kullaniyordum. Ruyamda kiz gormustum tersi cikmamis oldu :KK68:

Tesekkurler hepimiz saglikla kavusalim 🌼 evet fetal dna sonucu da risksiz cikti çok sevindik cünku kronik rahatsizligimdan oturu igne ve ilac kullaniyordum. Ruyamda kiz gormustum tersi cikmamis oldu :KK68:
Maşallah 🧿 bende fetal DNA verdim sonuç bekliyorum umarım risksiz gelir herşey güzel olur. Bende rüyamda kız gördüm acaba aynı mı çıkar sonuç meraklandım şimdi 🤭

Kızlar merhaba ben 12+0da ikili test için gidince doktr kordonla karıştırıyor olabilirim ama erkek gibi kemik yapısına göre dün 13+5 de sonuç için gittim bacak arasını gösterip kız dedi. Sizinde başınıza geldi mi böyle birşey :KK70:
Ay inşallah gelmez🤣🤣🤣

Hanımlar aranızda hiç aşeren varmı.
Bir Ben mi herşeye aşeriyorum.
Bir de aşerince eşiniz size nasıl davranıyor.
Kızımda hiç aşerme dim.
Canım erik çekiyordu mevsimi idi diye bol bol yiyordum.
Ama şimdi tv de ne görsem yada biri birşey dese hemen canım istiyor ve aklımdan çıkmıyor kaç gün
Eşim ise ben canım şunu istiyor diyince saçmala diyor.
Afrikada ki ler hamile kalmıyor mu onlar canı isteyince ne yapıyor diyor.
Her canım birşey isteyince eşim kızıyor.
Canım çiğ köfte istiyor dedim kızdı saçmalama dedi.
Aşermeye inanmıyor.

Aşerme diye bir şey var. Bir çok yerde de hamile kadın yemeli diye yazar.

Bizim hormonlarımız normal bir insandan farklı çalışıyor. Ve gereksinimlerimiz daha farklı.
Canı bir şey çekmeyen hamileler de var çok normal.
İlkine hamileyken bir başta bir de sonda aşerdim mesela. Onun dışında normal yiyordum. Ekstra bir şey istemiyordum. Bunda daha farklı çalışıyor sistem 😁

Eşim de istesem alacak getirecek biridir. O yüzden naz niyaz gibi şeylerim de yok. Zaten bir çok şeyi kendim de alıp yiyorum herşeyi ondan beklemiyorum.

Eşin bence empati kuramıyor. Örnek alacak birisi de olmamış hayatında.
Afrikadaki kadın da elindeki imkana göre isteyip yapıp yer. Bizim gibi can erik değil mango, papaya falan ister değil mi? Bence karşı atağa geçip cevabını vermelisin 😁

Maşallah 🧿 bende fetal DNA verdim sonuç bekliyorum umarım risksiz gelir herşey güzel olur. Bende rüyamda kız gördüm acaba aynı mı çıkar sonuç meraklandım şimdi 🤭

:KK200:
Umarim sizin sonuclarda güzel gelir. Gonlunuzden gecen ruyanizdakiyse sizinde oyle olsun , ben de takipteyim bakalim ayni mi olacak ruyanizdakiyle :KK33:

Kızlar gebelikle alakalı indirdiğim programların birinde 12 haftadan sonra arada bir bebek anne karnında ağlar yazıyordu ama bu hamilelik takviminde ağlamaz yazıyo. Ağlarmı bebek anne karnında o mu dert şimdi diceniz ama merak ettim 🤣🤣🤣

Eylül annelerne baktım şöyle bir, kimisi daha yeni pozitif fotosu atıyo, kimisi daha yeni kese görmüş. Ay bi an orda olsaydım dedim töbest, iyi geldik bu zamana kadar. Ha gayret kızlar :KK31::KK6::rolleyes::sampiyon:

Bahar gelsin gerisi daha çabuk geçer bence. Havalar ısınınca akşam eşimle çocukla yürüyüşe çıkarız.
Bir de son haftalar kontroller sıklaştıkça arada yeter diyesin geliyor 😂

Bunda ilkinden farklı başladığı ve devam ettiği için şimdiden kestiremiyorum da 😂

Aşerme diye bir şey var. Bir çok yerde de hamile kadın yemeli diye yazar.

Bizim hormonlarımız normal bir insandan farklı çalışıyor. Ve gereksinimlerimiz daha farklı.
Canı bir şey çekmeyen hamileler de var çok normal.
İlkine hamileyken bir başta bir de sonda aşerdim mesela. Onun dışında normal yiyordum. Ekstra bir şey istemiyordum. Bunda daha farklı çalışıyor sistem 😁

Eşim de istesem alacak getirecek biridir. O yüzden naz niyaz gibi şeylerim de yok. Zaten bir çok şeyi kendim de alıp yiyorum herşeyi ondan beklemiyorum.

Eşin bence empati kuramıyor. Örnek alacak birisi de olmamış hayatında.
Afrikadaki kadın da elindeki imkana göre isteyip yapıp yer. Bizim gibi can erik değil mango, papaya falan ister değil mi? Bence karşı atağa geçip cevabını vermelisin 😁
Bir de şöyle birşey var. Artık herşeye ulaşım kolay. Ayrıca bence çok absürt şeyler istenmiyor. Vücut ihtiyacını istiyor muhtemelen.

Aşerme adına yaşadığım ıspanak yemeği istemek oldu mesela. Yaptım ve ilk lokmayı ağzıma alıp ağlamıştım. 😂 Unutulmaz bir akşam yemeğiydi. İlk ayların duygusallığı insana herşeyi yaptırıyor. Geçen gün dolaşırken içim yandı ve dondurma istedim. Sağolsun eşim de eşlik etti. Yiyince herşey normale döndü ve kafam birşeye takılmadan, vücudum tamam okeysin dedi, günümüze devam ettim. Küçğk ama önemli şeyler bunlar.

X