2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Canım pandemide dolayı 24. Haftadan sonra idari izinli sayılıyoruz. Bu durumda doğumdan önceki 5 haftayı doğumdan sonraya aktarma gibi bir durum olabilir mi?
İdari izinli olduğumuz tarihi aktaramıyoruz. Aktarmak için 37ye kadar çalışmak gerekiyor. 5 haftayı aktarmak için 13 hafta çalışmak bana mantıklı gelmiyor pandemi şartları da var tabi

Hazir olanlar da koruyucu madde var diye olabilir. Ama ona bakarsanız sosis sucuk salam hamburger patates kızartması gibi şeyler de yasak🙈 ama bu insanları durduruyor mu hayır🤣

Geçen gün ayvalık tostu gömdüm. İçinde yok yok malum. İyice baktım pişmişler mi diye bir güzel yedim valla. Aklıma düştü 2 gün ne yapayım 😂

sen nasıl duruyorsun bunca zaman ben hem devlete hem özele gidiyorum canım merak ediyorum ben bile senin kızmı diye meraktan çatlayacam öğren artık grup olarak biz çatladık 😂😂
ya ben normalde ikisinde de acayip doktora giderdim:anneadayı: bu sefer erkek denilince bir şok oldum bu kadar erken beklemiyordum. Sonra ikili vs temiz gelince kesin net olsun diye bekleyeyim dedim sonuç bu:confused: yani diğerlerinde 13e girer girmez öğrendim en fazlada 3 haftada bir gittim. Şimdi perşembe 15i bitirmiş olacağım ama 17 bitince gideceğim hatta nerdeyse 18 bitecek:KK37:

Ben kızımda reflğ yatağı almamıştım, başucu beşiği vardı minicik onun altını yükselmiştim azıcık ama şimdi o beşik yok kalabalık yapıyordu çıkarmıştım elden, diğer beşik ikea beşiklerden biraz büyük kalacak o yüzden acaba alsam mı diyorum, memnun kalmışmıydın?

6-7 ay kadar kullandım. Rahat ediyordum onunla sallarken emzirirken falan. Emzirirken tek tarafındaki desteği çıkarıyodum.
Beşiğe de bazen onunla koyuyordum. Ama aylar ilerledikçe üstünden kaymaya başladı 😁
Sürekli onda bırakmak da hareket kabiliyeti için sakıncalı. Ortasını bulmak lazım..

Kardeşim kullanamadı mesela. Kişiye göre değişiyor bilemiyorum. Yeni almıcam o yüzden kardeşimdekini alırım..

Biz de yazın köye gidince tereyağı ve süt dondurtup donuk olarak getiririz. Burada sütle peynir, yoğurt falan yapıyorum. Süt çabuk tükeniyor da tereyağları buzlukta duruyor. Bittikçe çıkarıyorum.
Annem her sene tarhana yapar. Bu sene bebek tarhanası da isticem domatessiz bibersiz 😁
Taşköprü sarımsağı alırız.

Bir de Balat'ta Kastamonu pazarı oluyor. Pazarcılar günübirlik gelip akşam olmadan toplanıyorlar. Memleket havası için oraya gideriz bazen. Köy ekmeği falan alırız 😁
Kastamonunun neresi benim anneannemlerde kastamonuda araç 😂😂

Benimde çok değişik geçiyor. Anlamadım. Her şeye ağlama aşırı yorgunluk saçma bir beslenme. havadan mı sudan mı anlamadım.

Ağlama yok da çabuk parlama, ani uyku basması ve bir anda gelen ne yesem dürtüsü :KK64:
İlerleyen haftalarda belgesel izleyip ağlayabilirim de belli olmaz..

İlkinde ne kadar sakinmişim şimdi anlıyorum. Eşim bile derdi niye canın bir şey istemiyor ne biçim hamilesin diye 😂😂

Ağlama yok da çabuk parlama, ani uyku basması ve bir anda gelen ne yesem dürtüsü :KK64:
İlerleyen haftalarda belgesel izleyip ağlayabilirim de belli olmaz..

İlkinde ne kadar sakinmişim şimdi anlıyorum. Eşim bile derdi niye canın bir şey istemiyor ne biçim hamilesin diye 😂😂
Benimde ikisinde de dedi. Şimdi diyorki ben boşa konuşmuşum gördüm göreceğimi:KK48: 4 ayda adam illallah etti.

X