Gebeliğe Hazırlık 2022 Haziran Ayı Gebelik Planlayanlar 🫂🎊🎉

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canm bende bugün senin gibiyim yumurtladim diye değerlendirdim yarında devam ben test yapmadan anlıyorum yumurtladigimi ovulasyon hiç yapmadim
Ama testte negatif o yüzden değerlendirmedim ben diyorum bu ay böyle geçecekmi acaba yumurtladığımı görmediğim için değerlendirmeden. Aşırı gülerim öyle olursa ama sinirden

Benim akıntım vardı hatta idrar içinde iplik şeklinde de gördüm ama ovülasyon testin negatif. Ne diyorsunuz değerlendirmelimiyim yoksa bekliyimmi gününü. Uygulamaya göre yumurtlamama beş gün görünüyor bilemedim

Eklentiler

• 49BD9B53-9137-44D4-9DD9-42AC9D364C16.jpeg
    147,5 KB · Görüntüleme: 44
Amin canım. Yarın test vereceğim tekrar. Ama umudum yok zaten. Hayırlısı olsun artık. Zamanında adet olmamak çok sıkıntılı zor bir şeymiş

Bu da bugüne ait

Eklentiler

• 837C9360-8CB1-41CF-B344-E5749B70F3C0.jpeg
    298,6 KB · Görüntüleme: 41
Değerlendir tabi
Biz beklemeli ilişki denemeyi düşündük bu ay o yüzden soruyorum normalde iki günde bir değerlendirirken şimdi en az dört beş diye düşünüyoruz. Çünkü eşimin sperm testi beş günde verilmişti ve aşırı iyi sonuç vermişti miktar normalden çok fazla dendi. Biz de zamanlamadan dolayı olmadığını düşündük ovülasyonla doğru zamanda ilişki düşündük. Bakalım ya bugün değerlendirsek de bişi olmaz beş gün sonra yumurtlarsam sorun yok

Evet canim 5 gün sonra yumurtlasan da sorun yok. Hem spermin de 3 günden çok beklememesi de tavsiye ediliyor.

Bende kızıma gün aşırı ilişki ile hamile kalmıştım. Bunda yormuyacam kendimi, ovulasyon testi yapicam

Bizim o şekilde bi sene gebelik olmayınca ve de sağlık problemi olmayınca araştırdım şöyle bi yazı görmüştüm gebelik düşünüyorsan döngü boyunca dört bilemedin beş ilişki öneriyorlar. Spermden daha çok başka bir sıvı bulunuyormuş asıl sperm kalmıyormuş gün aşırı olunca. Bizim demekki sıkıntılı diye düşündük olmayınca bide bunu deneyelim dedik asıl günleri değerlendirmek hem kendimi artık yormamış olurum hem de her allahın günü belki bugün tutmuştur kafasını yaşamamak istiyorum bir süre böyle devam edicem

Kızlar sorum var. Çatlatma iğnesinin 11. günündeyim. Adettin 9. günü çatlama iğnesini oldum. (7.05.2022 cumartesi). Bu Adet Günümü nasıl hesaplamam lazım ? Normal tarihe göre mi yoksa iğneye göre mi ? Çatlatma iğnesini erken vurunca nevrim döndü biraz. Testi ne zaman yapmam lazım ? Şimdi neye göre yapıcam erken vurdu iğneyi de ?

Kızlar bir şey sormak istiyorum, regl 3.gunu gel demişti doktor daha önce, sonrasında süreç nasıl ilerliyor?Rahim filmi,yumurta takibi..
Hormon testi falan yapar yapmadıysa. Sonra yumurta geliştirici hap verir onu kullanıcaksın ardından da yumurta büyüyünce iğneye gerek görürse yapar kendiliğinden çatlar derse yapmaz. Sonra ilişki ile değerlendirme yapılıyor. Sonrası bekleme süresi Allah Büyüktür.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…