Gebeliğe Hazırlık 2022 Haziran Ayı Gebelik Planlayanlar 🫂🎊🎉

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Beta 0.100 değerin hamile değilsin ki. Belki gebelik testi olarak mi belirtilmiş. Değerleri gayet iyi B12 de düşük biraz
değilim tabi ki adetliyim bir kere
Şu hayatta hep değişik olaylar beni buluyor ya ağız tadıyla hormon testimi inceleyemiyorum gidip basacağım hastaneyi şimdi
Kizlar tsh degeriyle ilgili bi durum tsh degerleri gebe kalmak icin düşük olmasi gerekli mesela benim 4.57 sinirda günlük yasam icin uygun ama gebeligin ilk aylari icin yüksek o yuzden troit ilacina basladim ilk trimesterde dusmesi gerek 1 lerdr olmasi gerek ordaki verilen deger sınırlari gosteriyor

Sorma kuzum yaaa bakalim ne çıkacak altindan ben henuz adet olmadım. Dun testte negatif cikti evde yaptığım anlam veremiyorum sizde durumlar nedir ?
ben yapmıştım 2 gün evvel 2 tane çok hafif çizgi çıktı adet günüm gecikti belirti yok gaz bel ağeısı ara ara bıçak saplanır gb kasık ağrım var göğüslerim aşırı ağrıyo taş gb oldu ama ne gelen var ne giden

Tsh değerim 1,13 görünüyor yanında referans biriminde de gebelikte 1. trimester yazıyor beni karıştıran olayda bu oldu ben böyle saçma şey görmedim

Tsh değerim 1,13 görünüyor yanında referans biriminde de gebelikte 1. trimester yazıyor beni karıştıran olayda bu oldu ben böyle saçma şey görmedim
Evet seninki normal referans degeri dedigi gebelik icin kabul edilmesi gereken deger 0.50 ve yaninda yazan rakam yani sen o referans degerinin arasindasin ve sknti yok senin deger ölçümünü kadin dogum istediği icin kabul edilen referans araligini belirtmis laboratuvar

Bir de E2 90.4 ovülasyon, folliküler 30.9 yazıyor bu ne demek oluyor onu anlamadım

Kuzum bende verdim
TSH 1.9
T4 1.54
T3 3.58 normal dedi doktor ama değil mi şimdi biri 4 nerdeyse

Bir de E2 90.4 ovülasyon, folliküler 30.9 yazıyor bu ne demek oluyor onu anlamadım
Tam olarak bende bilmiyorum ama simdi ovulasyon donemindesin ya sanirim onunla ilgili bi durum bazi degerlerin ovulasyon doneminde yani Regl doneminde cikan sonuclari ile normal donemde cikan sonuçları farkli orda ovulasyon doneminde deki degeri de söylüyor olabilir

Kuzum bende verdim
TSH 1.9
T4 1.54
T3 3.58 normal dedi doktor ama değil mi şimdi biri 4 nerdeyse
Kuzum eger normal kabul ediyorsa sknti yok mesele benim sinirda cikti ama normal kabul etmedi doktor senin yine birimin benden daha az mesela saglik ocagina göre ilac kullanmama gerek yok ama dediği kadin dogumcularin tsh i dusurmemiz gerekli diyolar bide bak tsh zaten 3 birim serbest t3 t4 diye gidiyor onemli olan tsh ve senin tsh zaten düşük bak benimde bu yeni verdigim 2 gun ilac kullanmamis halim.. mesela benim emzirme döneminde de tsh im skntili oluyor yani sinirda ve ilac kullaniyorum ama günlük yaşamda 4.50 4.60 4.70 seyirde gidiyor sınır oluyor.. benim oğlum da 9 ayligindan 4 yasina kadar troit ilaci kullandi doktor her sabah almasi gerekiyor yoksa günlük algilamasi kapanir yani beyin olarak gelisemez demisti cok şükür bi skntimiz yok

Eklentiler

• FEFE1EAC-FC0D-415B-A192-D8E8FFBC1C13.png
    211,7 KB · Görüntüleme: 24
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…