2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Bizde 2 haftadir gecmeyen bi istahsizlik var, öyle böyle degil ama sadece bikac tane makarna yiyip birakiyo gunlerdir, aglicm artik uzuntumden, normal mi bu kadar olmasi ve bu kadar uzun surmesi? Basina gelen var mi endiselenmeye basladim artik, hastalik ve dis dönemi bir araya geldi ama 2 haftadir bi tas corba iciremedim cocuga ya, asla kabul etmiyo

kızlar denizde neden olduğu anlamadığım bi korku başladı. geçen camdan ayı gösteriyodum. o günden beri her aydede dediğimde korkup bana sarılıyor. az önce de topu attı sonra arkasını dönüp korkuyla koşmaya başladı. gölgeden mi korktu acaba. sizde başladı mı böyle durumlar?
Benim oğlanda horozlardan korkuyor karsidaki komsu teyzenin bi denizli horozu var mübarek bi ötüyor benimki kosuyor hemen bacaklarima sariliyor🫠

Bizde 2 haftadir gecmeyen bi istahsizlik var, öyle böyle degil ama sadece bikac tane makarna yiyip birakiyo gunlerdir, aglicm artik uzuntumden, normal mi bu kadar olmasi ve bu kadar uzun surmesi? Basina gelen var mi endiselenmeye basladim artik, hastalik ve dis dönemi bir araya geldi ama 2 haftadir bi tas corba iciremedim cocuga ya, asla kabul etmiyo
Ben aylardir cekiyorum bu sorunu kuzum. Yemiyor ne yapsam yediremiyorum 4 aydir 10 kilo ne veriyor ne aliyor elimde tabak butun gun deli gibi kosturuyorum pesinden Eti agzina surmuyor tavuk bazen balik hic yemedi hep reddetti tek yedigi patates meyve ve kuruyemis onuda azicik azicik zorla veriyorum nasil olcak bende cozemedim

Kızlar 6.hastalık geçiren bebiş var mıydı? Ahsenin ateşi oldu bi anda başka bir şeyi yok. 2 gün önce zor düşen ateşi falan. Ertesi gün akşama bişeyi kalmadı. Dün karnında 2 3 kırmızı noktalar vardı. Bugün daha da çoğalmış. 6.hastalıkta böyle oluyormuş sanırım. Pazartesi doktoruna götürcem de merak ettim
Canim ilk kez duyuyorum ben 6. Hastaligi ama muhtemelen 6yı gecmisizdir biz dogdugumuzdan beri covidinden tut bronsite kadar hep hastalandik ama oyle bisey olmadi hiç nasıl oldu prenses iyimi smdi ?

Ben aylardir cekiyorum bu sorunu kuzum. Yemiyor ne yapsam yediremiyorum 4 aydir 10 kilo ne veriyor ne aliyor elimde tabak butun gun deli gibi kosturuyorum pesinden Eti agzina surmuyor tavuk bazen balik hic yemedi hep reddetti tek yedigi patates meyve ve kuruyemis onuda azicik azicik zorla veriyorum nasil olcak bende cozemedim
Yani o kadar yemiyo ki artik anormal mi doktora mi gitmem lazim diye dusunuyorum
Ogle yemegi olarak demin sadece yarim dilim kadar karpuz yedi, onunde makarna fasulye corba duruyo bi lokma onlardan veremedim
Simdi aksama kadar da daha bise yemez, arada uyurken emdi o kdr, cok sut oldugunu da dusunmuyorm basta az duyuyorum yutkunma sesi sonra yok cunku
Seninki de boyle mi bu kdr az mi yiyo?
Dun aksam 8 de yemek yemedi sadece ince bi dilim avokado yedi, bikac makarna atti birakti, yatirirken mama yaptm muzlu muhallebi gibi onu da yemedi, sabaha kdr durdu oyle sbh da kahvalti yine azcik, normal mi bu ya

Kızlar 6.hastalık geçiren bebiş var mıydı? Ahsenin ateşi oldu bi anda başka bir şeyi yok. 2 gün önce zor düşen ateşi falan. Ertesi gün akşama bişeyi kalmadı. Dün karnında 2 3 kırmızı noktalar vardı. Bugün daha da çoğalmış. 6.hastalıkta böyle oluyormuş sanırım. Pazartesi doktoruna götürcem de merak ettim

Ahsen nasıl canım ne dedi doktor

kızlar denizde neden olduğu anlamadığım bi korku başladı. geçen camdan ayı gösteriyodum. o günden beri her aydede dediğimde korkup bana sarılıyor. az önce de topu attı sonra arkasını dönüp korkuyla koşmaya başladı. gölgeden mi korktu acaba. sizde başladı mı böyle durumlar?

Oğlumda trt bir cizgifilmde dev vardi ondan korkar odadan kaçardı
Ama bizimkilerden daha büyüktü
Bilinçaltinda ne var kim bilir bir süre unutmasını sağla bakalım canım

Kızlar bebeğine süt veren anneler bıraktımayı ne zaman düşünüyorsunuz. Kızım gece 3 kere emiyorsa 1 i süt icin sadece. Erken diye bıraktırmak istemiyorum cok duygusalım

Kızlar bebeğine süt veren anneler bıraktımayı ne zaman düşünüyorsunuz. Kızım gece 3 kere emiyorsa 1 i süt icin sadece. Erken diye bıraktırmak istemiyorum cok duygusalım
Benimki 16 aylik olmak uzere ve emzirerek uyutuyorum, gecede 18363829 kez kalkiyo, hepsinde emerek geri uyuyo sabaha karsi da tamamen yanima geliyo yatarak emip uyuyoruz, daha 1 kez meme vermeden uyutmayi deneyemedim bile cunku cok agliyo bagiriyo, yakin zamanda da biraktirmayi dusunmuyorum bunlara ragmen, hatta biraktirmam gerektiginde nasil biraktiricam kara kara dusunuyorum bende, su akar yolunu bulur diyip aynen devam ediyorum sonra, 18. Aydan sonra 2 yasina yakin iyice anlamaya basliyolarmis soyleneni, konusup anlasarak biraktiririm yapabildigimde diye dusunuyorum

Benimki 16 aylik olmak uzere ve emzirerek uyutuyorum, gecede 18363829 kez kalkiyo, hepsinde emerek geri uyuyo sabaha karsi da tamamen yanima geliyo yatarak emip uyuyoruz, daha 1 kez meme vermeden uyutmayi deneyemedim bile cunku cok agliyo bagiriyo, yakin zamanda da biraktirmayi dusunmuyorum bunlara ragmen, hatta biraktirmam gerektiginde nasil biraktiricam kara kara dusunuyorum bende, su akar yolunu bulur diyip aynen devam ediyorum sonra, 18. Aydan sonra 2 yasina yakin iyice anlamaya basliyolarmis soyleneni, konusup anlasarak biraktiririm yapabildigimde diye dusunuyorum
Bende de öyle. Çok yakın bir arkadasım da sabır taşıyla bıraktırdır yakın zamanda. Çok da memnun kaldı. Ağlamadan bıraktırmıs. Bende yaza dogru deneyeceğim galiba

Canim bence diş cikardiklari için yemiyolar.azı dışleri iştahlarıni kesti.bizimki de eskiai gibi iştahli değil.emmek daha cok istiyo.ama bi şekilde yedirmeye ćalişiyorum.yemezse kafasini kariştiriyorum oyle veriyorum.en azindan gece uyumadan once yoğurt yediriyorum.

Canim bence diş cikardiklari için yemiyolar.azı dışleri iştahlarıni kesti.bizimki de eskiai gibi iştahli değil.emmek daha cok istiyo.ama bi şekilde yedirmeye ćalişiyorum.yemezse kafasini kariştiriyorum oyle veriyorum.en azindan gece uyumadan once yoğurt yediriyorum.
Bunu kandirip da yedirmek mumkun degil, her turlu seyi denedim kanmiyo cocuk, bir kasik bile veremedigim ögünler geciyo, tam 1 saat ugrasiyorum gercek manada her ögün, bitek tv telefon acmadim onu da yapmak istemiyorum

Kiz nerdesiniz cocugum yemiyo diyorum imdaat -Murphy- -Murphy- Jou Jou Sade frappe Sade frappe YunSev YunSev Dreamgirls Dreamgirls ve daha niceleri...
sweetgirlcandy sweetgirlcandy senin bebik nasil oldu ses yok merak ettm iyimisiniz?
Benim kızım da yemiyo, iştahsız canım. Balık yağı, d vitamini, probiyotik ve demir kullanıyorum. Sabahları zar zor biraz kahvalti yaptı, oglen tarhana yapmistim 3 fırt çekti, iki de mücver tırtıkladı hepsi bu kadar. Geceleri yatmadan önce mama yapıp içiyorum 5-6 doz kadar, gece de 5 kez kalkiyosa 4 kez meme 1 kez mama yapip veriyorum. Beslenme seklimiz epeydir bu sekilde gidiyo, bgn smanin gece mamasıni aldım, icinde nisasta oldugu icin daha doyurucu muymus neymis. Az once verdim icmedi 🤦🏻‍♀️ bakalım 2 yaşa kadar bekliycem, duzelmezse istah acici surup fln deniyecem heralde.

Kiz nerdesiniz cocugum yemiyo diyorum imdaat -Murphy- -Murphy- Jou Jou Sade frappe Sade frappe YunSev YunSev Dreamgirls Dreamgirls ve daha niceleri...
sweetgirlcandy sweetgirlcandy senin bebik nasil oldu ses yok merak ettm iyimisiniz?
Sweet de hastaymış, en son yazışmalarından gördüm, düzelmiştir inşallah :KK43: bnm de bogazim da batma basladi bu aksam, hemen kara mürver, c vitamini, bogaz spreyi fln bi seyler yaptim insallah hasta olmam, yrna misafirim var, bgnden hazırlık yapmistim ugraslarim boşa gidecek yoksa :uykucu:

Bizde el ayak agiz hstaligi olmustu, cok da emin degildi doktor ama oyle demislerdi, bizde de omzunda dokuntuler olmustu hatta buraya da atmistm galiba hatirlayamadm, ellerinde de bir iki nokta vardi, agzinda bisey yoktu ama bademciklerinde aft gibi benekler doluydu, sonrasinda bende ve esimde de olmustu hatta, ates kisa surmustu de o bogazdaki benekler cok fenaydi, cok gecmisolsun suan nasil?

Bizde de bi gun kediden oldu boyle sonra gecti, bebek arabasina ziplickti bi kedi bende kovaladm hist pist fln yaptm ayaklarimi yere vurdun pat pat, o yuzden korktu sanirim, bi kere de yakinimiza araba parkediyodu, ben de birden noluyo diye dôndüm baktm ondan da korktu araba sesinden, simdi her buyuk araba ya da motor gectiginde sesten korkup yanizimiza kosuyo
yaa kıyamam 😔 sesten deniz de korkuyor ama aydede gibi bişeyden korkması garip geldi bana. neyse iki gündür hiç lafını açmayınca unutuyor gibi.
Benim oğlanda horozlardan korkuyor karsidaki komsu teyzenin bi denizli horozu var mübarek bi ötüyor benimki kosuyor hemen bacaklarima sariliyor🫠
😂 valla horozdan ben de korkabilirim yaa çocuk haklı
Oğlumda trt bir cizgifilmde dev vardi ondan korkar odadan kaçardı
Ama bizimkilerden daha büyüktü
Bilinçaltinda ne var kim bilir bir süre unutmasını sağla bakalım canım
evet canım unutturmak bana da en mantıklısı geldi. ama şimdiden böyle şeylerden korkarsak işimiz var 😔

Yani o kadar yemiyo ki artik anormal mi doktora mi gitmem lazim diye dusunuyorum
Ogle yemegi olarak demin sadece yarim dilim kadar karpuz yedi, onunde makarna fasulye corba duruyo bi lokma onlardan veremedim
Simdi aksama kadar da daha bise yemez, arada uyurken emdi o kdr, cok sut oldugunu da dusunmuyorm basta az duyuyorum yutkunma sesi sonra yok cunku
Seninki de boyle mi bu kdr az mi yiyo?
Dun aksam 8 de yemek yemedi sadece ince bi dilim avokado yedi, bikac makarna atti birakti, yatirirken mama yaptm muzlu muhallebi gibi onu da yemedi, sabaha kdr durdu oyle sbh da kahvalti yine azcik, normal mi bu ya
canım bizde de böyle dönem oldu. hatta baya az ve zor yiyordu hep. ben temmuzda işe başladım. emme sadece akşamları olunca bakıcıyla çok güzel yedi. sonra ağustosta izinliydim. yine yemedi. garezi bana. 3 hafta çok çok az yedi. kahvaltı 0, öğlen ve akşam 2-3 kaşık şeklinde. ben dayanamadım bikaç kere video bile açmıştım. sonra farkettimki hep aynı yemeklerden sıkılmış. daha önce hiç yapmadığım şeyleri daha çok yiyordu. sonra da düzeldi. diş de değildi, çıkmadı sonrasında diş. valla aklım ermiyor ama dönem dönem oluyor. ama sanırım emdiği için yemiyodu benimki. gün içinde iş yerinde sağmayı bıraktığım için süt baya azaldı. o yüzden sanırım artık emse de yiyor haftasonları filan.

Canım bende aynı durumdayım. Kahvaltı az bişey yer sonra yedirebilene aşk olsun. Sevdiği yemekleri yapıyorum ağlıyor yemek istemiyor. Aç aç yatıyor. Çok oturup ağladım yemiyor diye. Sonra yaptim koydum önüne artık bir lokma da yese yeter durumuna geldim.

X